Wieczornica Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Już po raz piąty krotoszyniacy mogli uczestniczyć w Wieczornicy Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka o godz. 17.00 odbyło się spotkanie upamiętniające walczących o wolną i demokratyczną Polskę po r. 1945.

Trzyczęściowe spotkanie przygotowali pracownicy Muzeum i uczniowie naszego Liceum pod kierunkiem p. M. Witczak. Zebrani wysłuchali referatu p. Daniela Szczepaniaka nt. Podziemia Harcerskiego „Zawisza” i prezentacji dyr. Piotra Mikołajczyka dot. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Kołłątajowcy przedstawili natomiast montaż słowno-muzyczny  poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Wszystkim uczestnikom wieczornicy, osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy.  

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl