Pod znakiem żonkila…Pamięć o Sprawiedliwych i Zamordowanych…. PDF Drukuj Email

W czwartek, 19.04.2018 r, w auli naszej szkoły odbyło się krótkie spotkanie licealistów poświęcone pamięci o Irenie Sendlerowej, Żegocie i Holocauście. W programie artystycznym przypomniano najważniejsze fakty dotyczące Zagłady i jedynej w Europie organizacji rządowej pomagającej Żydom.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono Irenie Sendlerowej, kobiecie, która wyprowadziła z getta warszawskiego ok. 2500 dzieci. Spektaklowi towarzyszyła wystawa przedstawiająca warunki życia w getcie, powstanie i działalność Żegoty.

Wystawę przygotowały uczennice klasy Ic pod kierunkiem p. Julity Ludwiczak. W spektaklu wystąpili tegoroczni maturzyści- uczniowie kl. IIIc i IIIb. Ich opiekunem była p. Małgorzata Witczak.

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl