Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 4 – 5 października klasa Id(profil biologiczno - chemiczny) pod opieką p. Anny Sikorskiej i p. Ilony Kocel wzięła udział w organizowanej co roku Zielonej Szkole. Uczniowie zostali zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach.

Pierwszego dnia wycieczki młodzież wyruszyła wraz z przewodnikiem na szlaki Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć różne gatunki ptaków, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o ich zwyczajach. Po południu wszyscy uczestniczyli w zajęciach z panią ornitolog, która przybliżyła im swoją pracę i zachęciła do obserwacji ptaków.

Następnego dnia młodzież udała się na pieszą wędrówkę wśród stawów krośnickich. Na ścieżce edukacyjnej czekało na nich wiele ciekawostek z życia zwierząt i roślin.

Zielona szkoła umożliwiła uczniom integrację, dobrą zabawę oraz zapewniła odpoczynek od codziennych obowiązków w połączeniu z ciekawymi zajęciami.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl