Wycieczka do Orientarium ZOO i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi PDF Drukuj Email

Na początku marca uczniowie naszego liceum z klasy IIA i IIIA pod opieką p. Julity Szał, p.  Jarosława Kucharskiego i p. Piotra Szczecińskiego, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby zobaczyć nowe Orientarium ZOO w Łodzi oraz dodatkowo Centrum Nauki i Techniki EC1.

Orientarium zajmuje połowę terenu łódzkiego zoo. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni.  O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie.

Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk bawił się świetnie. Głównym elementem Ulicy Żywiołów jest jej wystawa stała, zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Wystawa “Rozwój wiedzy i cywilizacji” pozwala prześledzić relację pomiędzy tym, jak rozwijała się ludzkość wraz z poznawaniem coraz to kolejnych zjawisk rządzących naszym światem.  Wystawa „Mikroświat — Makroświat” w EC1 to świetna okazja na zbadanie otaczającego nas świata — od poziomu pojedynczych atomów aż do struktur wielkości planet.

Wycieczka była okazją do zrelaksowania się wśród zwierząt i pięknej przyrody, powtórki na wesoło z przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji międzyklasowej naszych Kołłatajowców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl