mFundacja
Matematyczne spotkanie Absolwenci – Uczniowie podczas zjazdu z okazji 180- lecia szkoły. PDF Drukuj Email

W dniu 17 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów. Podczas spotkania zarówno obecni, jak i byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  im. Hugona Kołłątaja  mogli wziąć udział w rozgrywkach matematycznych.

Zadania przygotowane w formie zabawy skłoniły uczestników do powspominania minionych lat. Zostały przytoczone również historie z lekcji matematyki. Podczas konkursu zarówno uczniowie, jak i absolwenci nie dawali za wygraną.

Więcej…
 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

9 czerwca klasy Ia i IIa brały udział w wycieczce na Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania  Politechniki Poznańskiej. Jako grupa, na co dzień zajmująca się przedmiotami ścisłymi (matematyka, fizyka, informatyka, geografia) bez problemu odnaleźliśmy się w tematyce zajęć.

Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, którzy zostali naszymi przewodnikami. Na wstępie, opowiedzieli nam trochę o Wydziale i pokazali filmik promujący, przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Jana Jakubka, po czym podzieliliśmy się na

Więcej…
 
Pierwsze matematyczne prelekcje w Kołłątaju dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Dnia 23 maja odbyły się prelekcje matematyczne dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Projekt zorganizowała klasa II A, pod nadzorem pani prof. Iwony Nowaczyk.

Spotkanie składało się z kilku części. Pierwszą z nich był wykład, dotyczący prostej Eulera -przygotowany przez Michała Drzewieckiego. Gimnazjaliści poznali kilka charakterystycznych punktów  związanych z trójkątem: ośrodek okręgu opisanego, ortocentrum, środek ciężkości. Podczas wykładu próbowali sobie odpowiedzieć na pytanie-

Więcej…
 
Zajęcia na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja uczniowie klasy 1a i 1f uczestniczyli w wykładach, które odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas wykładów młodzież miała okazję dowiedzieć się o filozofii matematyki, która miała na celu przekazanie czym tak naprawdę jest matematyka i jak należy się nią posługiwać.

Profesor z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz własnych zdolności wprowadził uczniów w nowe spojrzenie na przedmiot jakim jest matematyka.

Więcej…
 
Światowy Dzień Liczby Pi PDF Drukuj Email

14 marca z okazji Światowego Dnia Liczby π uczniowie naszego Liceum - Katarzyna Koczorowska, Paulina Frukowska, Aleksandra Żmuda, Kornelia Kowalska, Bartosz Zieleziński i Mikołaj Bielawny wraz z Panią  Iwona Nowaczyk przeprowadzili lekcję matematyki w klasie czwartej w Szkole Podstawowej nr 8 im. M. Skłodowskiej-Curie.

Lekcja miała na celu zapoznanie  dzieci z ogólnym pojęciem liczby π poprzez różne zabawy i zadania. Zarówno dzieci, jak i uczniowie naszego Kołłątaja świetnie się bawili

Więcej…
 
Zajęcia w przedszkolu PDF Drukuj Email

Dnia 22 lutego bieżącego roku uczennice klasy 1a : Anna Tomczyk, Zuzanna Jagodzińska, Angelika Zielonka, Weronika Frankiewicz, Aleksandra Junik, Aleksandra Szulc, Marta Brenk oraz Patrycja Jackowiak z opiekunem Iwoną Nowaczyk, odwiedziły przedszkole "Miś Uszatek".

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „ Z matematyka za pan brat” , który zakłada miedzy innymi wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci z uwzględnieniem edukacji matematycznej .

Więcej…
 
Wykłady na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

W dniu 19.02.2016r. uczniowie z klasy II a uczestniczyli w wykładach organizowanych w ramach Dnia Delty na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opiekunem wyjazdu była p. Iwona Nowaczyk.

Pierwszy wykład – „Anioły, demony, fizyka” poprowadził Krzysztof Turzyński. Wykład dotyczył wykorzystania odkryć naukowych w fabule książki. Wykładowca starał się pokazać na przykładzie badań nad ciemną materią w jaki sposób można przenieść dokonane odkrycia w sensację filmową.

Więcej…
 
Czy koło samokształcenia spełnia swoją rolę? PDF Drukuj Email

W pierwszym semestrze nauki w szkole uczestniczyłam wraz z innymi uczniami w zajęciach wyrównawczych z matematyki. W zajęciach wyjątkowe było to, że prowadzili je inni uczniowie, którzy z tym przedmiotem radzą sobie o wiele lepiej, przez co nauka matematyki była przyjemniejsza niż normalnie.

Uważam, że prowadzenie zajęć wyrównawczych w ten sposób to bardzo ciekawa idea, ponieważ łatwiej jest zadać pytanie rówieśnikowi niż nauczycielowi, bo między uczniem a nauczycielem

Więcej…
 
Projekt z matematyką za Pan Brat PDF Drukuj Email

Od stycznia 2016r. I Liceum Ogólnokształcące im.Hugona Kołłątaja realizuje projekt Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRATwspółfinansowany przez m Fundację, która powstała w 1994r. Misją m Fundacji jest wspieranie programów służących podnoszeniu poziomu edukacji.

13 listopada 2013 roku Rada Fundacji wyznaczyła nowy kierunek działań Fundacji mBanku na lata 2014-2016. W centralnym punkcie strategii znajdują się działania na rzecz edukacji matematycznej.

Więcej…
 


Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl