Logowanie
Kołłątajowcy na podium PDF Drukuj Email

W miniony weekend 9-11 grudnia 2011r. w Puławach odbyły się I Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Nasze Liceum godnie reprezentowało dwóch uczniów z klasy IIa. Chłopcy wykazali się w różnych kategoriach wagowych. Dominik Heinisch zdobył drugie miejsce w kat. wagowej do 83 kg, a Janusz Patalas-Poślednicki drugie miejsce w kat. wagowej do 66 kg.

Więcej…
 
"Gra w życie" - czyli warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM PDF Drukuj Email

W piątek 2 grudnia 2011r. odbyły się kolejne z cyklu warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład, na którym uczniowie „Kołłątaja” poznali podstawy strategii „Gry w życie” (ang. Game of life) oraz podstawy grafiki komputerowej.

Więcej…
 
Świątecznie w Berlinie PDF Drukuj Email

5 grudnia 2011 r. grupa uczniów i nauczycieli wybrała się na jarmark świąteczny do Berlina. Wyruszyliśmy spod naszego „Kołłątaja” o godz. 5.00. Już sama droga była niezwykłą atrakcją, bo jechaliśmy nową autostradą. 
Po przekroczeniu granicy przewodniczka opowiedziała nam o Brandenburgii i samym Berlinie. Poznaliśmy najnowszą historię tego miasta, losy jego mieszkańców po roku 1945.

Więcej…
 
Jestże dla prawdy przyszłość jaka? PDF Drukuj Email

Józefina Kowalczyk, uczennica kl. Ic wzięła udział w bieżącym roku szkolnym w kolejnej edycji Olimpiady Filozoficznej. Napisana przez Józefinę praca („Jestże dla prawdy przyszłość jaka? Rozwiń problem zawarty w pytaniu zadanym przez L. Kołakowskiego” ) pod kierunkiem prof. M. Czachorka, opiekuna Szkolnego Koła Filozoficznego,

Więcej…
 
Pożegnanie z "Fatamorganą" PDF Drukuj Email

24 i 25 października w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyły się ostatnie spektakle II MUSICALU KOŁŁĄTAJOWSKIEGO FATAMORGANA. Pierwszego dnia zbieraliśmy pieniądze dla absolwentki naszej szkoły, Zuzanny Nadziei. I tym razem krotoszynianie nie zawiedli. Zebraliśmy 2338 zł. Dochód z kolejnego przedstawienia zasilił fundusz wolontariatu ziemi krotoszyńskiej.

Więcej…
 
Kołłątajowska Wioska Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email

W Kołłątaju pamiętamy o wszystkich dobrych dzieciach. Szczególnie stara się o to identyfikujący się z nimi Samorząd Uczniowski. Dlatego w tym roku, 6 grudnia zaprosiliśmy wszystkich kołłątajowców na kwadrans w Wiosce Świętego Mikołaja. Każda klasa za symboliczną opłatą mogła, w odmienionej w magiczną wioskę auli,wziąć udział w wielu konkurencjach. Dopingowani przez SU uczniowie skakali w workach, grali w mini zbijaka, próbowali przyczepić Mikołajowi wąsy lub... leżakowali.

Więcej…
 
Najlepsi odebrali Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email

28 listopada br. w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. O Stypendium Prezesa Rady Ministrów mogli ubiegać się uczniowie, który otrzymali świadectwo promocyjne z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole. W gronie najlepszych znalazł się nasz „Kołłątajowiec” Arkadiusz Brenk z klasy II a.

Więcej…
 
Światowy Dzień Walki z AIDS PDF Drukuj Email

Po raz 6 w naszej szkole 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Przy pomocy uczniów: Olgi Rybakowskiej, Oli Chmielarz, Marcina Stachowiaka i Bartka Zybały całą akcję zorganizowała nasza pani higienistka Beata Piotrowska. Klasy pierwsze wysłuchały krótką prelekcję po czym obejrzały film edukacyjny.

Więcej…
 
Kołłątajowcy dla schroniska PDF Drukuj Email

Po raz kolejny uczniowie Liceum im. Hugona Kołłątaja wspomogli miasto. Tym razem przeprowadzili akcję na rzecz pomocy krotoszyńskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Działania rozpoczęły: Aleksandra Chmielarz i Olga Rybakowska. Dziewczyny pod nadzorem pani higienistki Beaty Piotrowskiej oraz z pomocą pani Julity Szał przeprowadziły zbiórkę pieniędzy wśród wszystkich uczniów w szkole.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 69 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl