Logowanie
W Kołłątaju - „O prawie po niemiecku” PDF Drukuj Email

W piątek 6 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły dr. Bartosza Jagurę, wykładowcę na Uniwersytecie Viadrina, który zapoznał uczniów z przyszłościowym i elitarnym kierunkiem studiów- polsko- niemieckimi studiami prawniczymi.

Studia te umożliwiają równoległe uczenie się dwóch systemów prawnych, dlatego gwarantują po ich ukończeniu świetną pozycję na prawniczym rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wspomniany Uniwersytet

Więcej…
 
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada 2019 roku na boisku naszego Liceum odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, społeczności Kołłątaja towarzyszyli goście: Wicestarosta krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym pan Przemysław Wójcik, oraz pan doktor Edward Jokiel.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, wciągnięcia flagi na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu

Więcej…
 
KOŁŁĄTAJ SPRZĄTA ŚWIAT ! PDF Drukuj Email

W piątek 27 września klasa II d wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Kroczakiem udała się na Szaniec 56 pułku piechoty, aby wziąć udział w akcji „ Sprzątanie świata” . Każdy po otrzymaniu pary rękawiczek, udał się do pobliskiego lasu. Nie musieliśmy długo szukać, aby znaleźć zostawione tam śmieci.

Po zebraniu ich do worków, nasz wychowawca zrobił nam pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkoły. Nasze działania odbyły się w związku z programem projektu

Więcej…
 
LIFE IN PLASTIC – IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

KOŁŁĄTAJOWSKA GRUPA ERASMUS+ NA WYMIANIE W DANII.
Wymiana do Dani z projektem Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic? trwała od 22 do 28 września w Kopenhadze. W przeciągu pięciu dni mieliśmy zorganizowane zajęcia projektowe i rekreacyjno-integracyjne z uczniami duńskimi, włoskimi i niemieckimi.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy stolicę płynąc łodzią przez kanał Nyhawn. Następnego dnia odwiedziliśmy ARC

Więcej…
 
PAŹDZIERNIKOWY EDJO W KOŁŁATAJU PDF Drukuj Email

Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską ma za zadania promować wielojęzyczność na terenie naszego kontynentu.

W Kołłataju, kierując się szkolną tradycją, przesuwamy obchody EDJO na październik, zapraszając  klasy pierwsze i drugie do wspólnego świętowania zainteresowań i umiejętności językowych.

Więcej…
 
STROJE LUDOWE KRAJÓW EUROPEJSKICH PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Szkoła otwarta na wielokulturowość” realizowanego w szkole pod opieką pp. J. Ludwiczak i J. Olejniczak  we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego odbyła się w naszej szkole wystawa prac plastycznych przedstawiających stroje ludowe krajów europejskich.

Plakaty przygotowali uczniowie klas pierwszych, absolwenci gimnazjum. Umieścili na nich wybrane stroje ludowe krajów europejskich, przybliżając nam w ten sposób ważne i ciekawe elementy

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email

Jak co roku 14 października w Dzień Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Dagmara Mujta, a do zgromadzonych przemawiali Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Przemysław Wójcik oraz wspomniana przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

24 października 2019 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Poezji Śpiewanej o Tematyce Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowało cztery uczennice _Klaudia Horak, Julia Jarus, Anna Broda,Gabriela Ulka . Klaudia Horak z klasy II c zajęła drugie, a Gabriela Ulka z klasy I b trzecie miejsce w kategorii recytacja.

Więcej…
 
Kołłątajowcy na podium! PDF Drukuj Email

W czwartek 10 października w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XI edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”.

Maciej Sobański I Arkadiusz Śnieciński z kl. IIA po raz kolejny zaprezentowali się od najlepszej strony.  Maciej zajął II, a Arek III miejsce.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 72

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl