Logowanie
KOŁŁĄTAJ SPRZĄTA ŚWIAT ! PDF Drukuj Email

W piątek 27 września klasa II d wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Kroczakiem udała się na Szaniec 56 pułku piechoty, aby wziąć udział w akcji „ Sprzątanie świata” . Każdy po otrzymaniu pary rękawiczek, udał się do pobliskiego lasu. Nie musieliśmy długo szukać, aby znaleźć zostawione tam śmieci.

Po zebraniu ich do worków, nasz wychowawca zrobił nam pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkoły. Nasze działania odbyły się w związku z programem projektu

Więcej…
 
LIFE IN PLASTIC – IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

KOŁŁĄTAJOWSKA GRUPA ERASMUS+ NA WYMIANIE W DANII.
Wymiana do Dani z projektem Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic? trwała od 22 do 28 września w Kopenhadze. W przeciągu pięciu dni mieliśmy zorganizowane zajęcia projektowe i rekreacyjno-integracyjne z uczniami duńskimi, włoskimi i niemieckimi.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy stolicę płynąc łodzią przez kanał Nyhawn. Następnego dnia odwiedziliśmy ARC

Więcej…
 
PAŹDZIERNIKOWY EDJO W KOŁŁATAJU PDF Drukuj Email

Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską ma za zadania promować wielojęzyczność na terenie naszego kontynentu.

W Kołłataju, kierując się szkolną tradycją, przesuwamy obchody EDJO na październik, zapraszając  klasy pierwsze i drugie do wspólnego świętowania zainteresowań i umiejętności językowych.

Więcej…
 
STROJE LUDOWE KRAJÓW EUROPEJSKICH PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Szkoła otwarta na wielokulturowość” realizowanego w szkole pod opieką pp. J. Ludwiczak i J. Olejniczak  we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego odbyła się w naszej szkole wystawa prac plastycznych przedstawiających stroje ludowe krajów europejskich.

Plakaty przygotowali uczniowie klas pierwszych, absolwenci gimnazjum. Umieścili na nich wybrane stroje ludowe krajów europejskich, przybliżając nam w ten sposób ważne i ciekawe elementy

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email

Jak co roku 14 października w Dzień Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Dagmara Mujta, a do zgromadzonych przemawiali Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Przemysław Wójcik oraz wspomniana przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

24 października 2019 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Poezji Śpiewanej o Tematyce Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowało cztery uczennice _Klaudia Horak, Julia Jarus, Anna Broda,Gabriela Ulka . Klaudia Horak z klasy II c zajęła drugie, a Gabriela Ulka z klasy I b trzecie miejsce w kategorii recytacja.

Więcej…
 
Kołłątajowcy na podium! PDF Drukuj Email

W czwartek 10 października w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XI edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”.

Maciej Sobański I Arkadiusz Śnieciński z kl. IIA po raz kolejny zaprezentowali się od najlepszej strony.  Maciej zajął II, a Arek III miejsce.

Więcej…
 
"Młodzi głosują" PDF Drukuj Email

8 października w naszej szkole w ramach projektu ,,Młodzi głosują", odbyły się prawybory parlamentarne. Wygrała Konfederacja Wolność i Niepodległość, tuż za nią Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na trzecim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Koordynatorami akcji byli uczniowie klas pierwszych:

Więcej…
 
Ubezpieczenie PDF Drukuj Email

Przypominamy, że termin ubezpieczenia młodzieży w roku szkolnym 2019/2020 w TU Aviva mija 20 października.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl