Logowanie
„KOŁŁĄTAJ” ZE SREBRNĄ TARCZĄ PERSPEKTYW PDF Drukuj Email

9 stycznia 2020 r. ogłoszono wyniki corocznego rankingu szkół przygotowanego przez wydawnictwo „Perspektywy”.

W tym roku nasz „Kołłątaj” po raz kolejny zdobył Srebrną Tarczę. Z wielką radością należy zauważyć, że odnotowaliśmy zdecydowany awans. Zajęliśmy bowiem 368 miejsce wśród liceów w Polsce ( 2019 – 418), a wśród liceów w Wielkopolsce miejsce 27 ( 2019 – 32).

Bardzo nas cieszy ta wyraźnie zwyżkowa tendencja. Pokazuje ona, że w naszej szkole atmosfera sprzyja pracy i osiąganiu doskonałych wyników.

Więcej…
 
Dzikość w nas i wokół nas... PDF Drukuj Email

25.02.2020 roku w auli naszego Liceum gościliśmy doktora habilitowanego Lecha Giemzę. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego specjalizuje się w literaturze współczesnej i jest autorem projektu "Książka z plecaka".

My mieliśmy zaszczyt wysłuchać prelekcji dotyczącej dzikości. Wśród omówionych tekstów kultury były filmy, piosenki, książki i reklamy. Wykład momentami przypominał dialog, dzięki czemu 45 minut minęło nam bardzo szybko...

Więcej…
 
Krotoszyńskie Dni Chemiczne w Kołłątaju PDF Drukuj Email

To już 11 lat, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie nieprzerwanie od 2009 roku organizuje kilkudniowe warsztaty chemiczne dla młodzieży szkół Krotoszyna i okolic.

Warsztaty są prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W tym roku odbyły się one w dniach 19 – 20 – 21 luty i uczestniczyło w nich ponad 500 uczniów pracując w następujących rodzajach zajęć: kurs maturalny z chemii warsztaty z chemii ogólnej, warsztaty z biologii

Więcej…
 
JASEŁKA PDF Drukuj Email

Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez ks. Michała Włodarskiego rozpoczął on sam krótką mową, którą podsumować można refleksyjnym pytaniem - ,,co w te święta jest tak naprawdę ważne?". Następnie oddał już głos aktorom. Inscenizacja opowiadała historię nastolatków, którzy poszukują prawdziwego sensu świąt Bożego Narodzenia, dostrzegając jednocześnie przykry wpływ komercji na zawarte w nich wartości.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email

19. grudnia odbył się w auli konkurs kolęd wykonywanych w obcych językach przez uczniów klas pierwszych i drugich.

Występy oceniali zasiadający w komisji: p. Katarzyna Jędrzak, p. Izabela Horyza, p. Barbara Ranke-Warczak, p. Sławomir Krysiak, ks. Krzysztof Swat i Jakub Jankowski z klasy III c.

Zwycięzcami konkursu została klasa II d, miejsce drugie zajęła I bg, a miejsce trzecie I a.

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu zajęć "Po indeks z Pitagorasem". W wyjeździe brały udział klasy 2a i 3e. Wykład na temat "O swawolnych siostrach funkcji matematycznych" odbywał się na Wydziale Matematyki i Informatyki, a prowadzącym był dr Bartłomiej Przybylski.

Więcej…
 
Prelekcje diagnostyki medycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 grudnia klasa II d  wraz z nauczycielką biologii panią Anną Sikorską pojechała do Poznania, aby uczestniczyć w prelekcjach dotyczących diagnostyki medycznej w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w ramach klasy akademickiej.

Po odbyciu bardzo interesujących zajęć dzięki którym poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat nowotworów i nie tylko, udaliśmy się na symulacje medyczne. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni

Więcej…
 
W Kołłątaju - „O prawie po niemiecku” PDF Drukuj Email

W piątek 6 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły dr. Bartosza Jagurę, wykładowcę na Uniwersytecie Viadrina, który zapoznał uczniów z przyszłościowym i elitarnym kierunkiem studiów- polsko- niemieckimi studiami prawniczymi.

Studia te umożliwiają równoległe uczenie się dwóch systemów prawnych, dlatego gwarantują po ich ukończeniu świetną pozycję na prawniczym rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wspomniany Uniwersytet

Więcej…
 
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada 2019 roku na boisku naszego Liceum odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, społeczności Kołłątaja towarzyszyli goście: Wicestarosta krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym pan Przemysław Wójcik, oraz pan doktor Edward Jokiel.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, wciągnięcia flagi na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl