Logowanie
Informacja profilaktyczna! PDF Drukuj Email

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie:

Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie

ul. Floriańska 10 63-700 Krotoszyn. tel: (62) 725-32-34 (35) (centrala) fax: (62) 722-05-91


Do pobrania (czytaj całość):

 
„KOŁŁĄTAJ” ZE SREBRNĄ TARCZĄ PERSPEKTYW PDF Drukuj Email

9 stycznia 2020 r. ogłoszono wyniki corocznego rankingu szkół przygotowanego przez wydawnictwo „Perspektywy”.

W tym roku nasz „Kołłątaj” po raz kolejny zdobył Srebrną Tarczę. Z wielką radością należy zauważyć, że odnotowaliśmy zdecydowany awans. Zajęliśmy bowiem 368 miejsce wśród liceów w Polsce ( 2019 – 418), a wśród liceów w Wielkopolsce miejsce 27 ( 2019 – 32).

Bardzo nas cieszy ta wyraźnie zwyżkowa tendencja. Pokazuje ona, że w naszej szkole atmosfera sprzyja pracy i osiąganiu doskonałych wyników.

Więcej…
 
Dzikość w nas i wokół nas... PDF Drukuj Email

25.02.2020 roku w auli naszego Liceum gościliśmy doktora habilitowanego Lecha Giemzę. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego specjalizuje się w literaturze współczesnej i jest autorem projektu "Książka z plecaka".

My mieliśmy zaszczyt wysłuchać prelekcji dotyczącej dzikości. Wśród omówionych tekstów kultury były filmy, piosenki, książki i reklamy. Wykład momentami przypominał dialog, dzięki czemu 45 minut minęło nam bardzo szybko...

Więcej…
 
Krotoszyńskie Dni Chemiczne w Kołłątaju PDF Drukuj Email

To już 11 lat, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie nieprzerwanie od 2009 roku organizuje kilkudniowe warsztaty chemiczne dla młodzieży szkół Krotoszyna i okolic.

Warsztaty są prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W tym roku odbyły się one w dniach 19 – 20 – 21 luty i uczestniczyło w nich ponad 500 uczniów pracując w następujących rodzajach zajęć: kurs maturalny z chemii warsztaty z chemii ogólnej, warsztaty z biologii

Więcej…
 
JASEŁKA PDF Drukuj Email

Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez ks. Michała Włodarskiego rozpoczął on sam krótką mową, którą podsumować można refleksyjnym pytaniem - ,,co w te święta jest tak naprawdę ważne?". Następnie oddał już głos aktorom. Inscenizacja opowiadała historię nastolatków, którzy poszukują prawdziwego sensu świąt Bożego Narodzenia, dostrzegając jednocześnie przykry wpływ komercji na zawarte w nich wartości.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email

19. grudnia odbył się w auli konkurs kolęd wykonywanych w obcych językach przez uczniów klas pierwszych i drugich.

Występy oceniali zasiadający w komisji: p. Katarzyna Jędrzak, p. Izabela Horyza, p. Barbara Ranke-Warczak, p. Sławomir Krysiak, ks. Krzysztof Swat i Jakub Jankowski z klasy III c.

Zwycięzcami konkursu została klasa II d, miejsce drugie zajęła I bg, a miejsce trzecie I a.

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu zajęć "Po indeks z Pitagorasem". W wyjeździe brały udział klasy 2a i 3e. Wykład na temat "O swawolnych siostrach funkcji matematycznych" odbywał się na Wydziale Matematyki i Informatyki, a prowadzącym był dr Bartłomiej Przybylski.

Więcej…
 
Prelekcje diagnostyki medycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 grudnia klasa II d  wraz z nauczycielką biologii panią Anną Sikorską pojechała do Poznania, aby uczestniczyć w prelekcjach dotyczących diagnostyki medycznej w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w ramach klasy akademickiej.

Po odbyciu bardzo interesujących zajęć dzięki którym poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat nowotworów i nie tylko, udaliśmy się na symulacje medyczne. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni

Więcej…
 
W Kołłątaju - „O prawie po niemiecku” PDF Drukuj Email

W piątek 6 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły dr. Bartosza Jagurę, wykładowcę na Uniwersytecie Viadrina, który zapoznał uczniów z przyszłościowym i elitarnym kierunkiem studiów- polsko- niemieckimi studiami prawniczymi.

Studia te umożliwiają równoległe uczenie się dwóch systemów prawnych, dlatego gwarantują po ich ukończeniu świetną pozycję na prawniczym rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wspomniany Uniwersytet

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl