Logowanie
SREBRNA TARCZA DLA NASZEGO "KOŁŁĄTAJA" - ranking szkół według Perspektyw PDF Drukuj Email

Pod tak kryjącym się tajemniczym nagłówkiem należy rozumieć klasyfikację szkół według przyjętej metodologii jaką dokonują od ponad 20 lat redaktorzy skupieni wokół wydawnictwa „Perspektywy”. Ranking ów nabiera znaczenia z każdym rokiem, albowiem pozwala „zorientować się niezorientowanym” co do efektywności pracy dydaktycznej w danej szkole. Znalezienie się już w tym ogólnopolskim rankingu jest więc powodem do dumy dla społeczności wyróżnionej szkoły, niezależnie od tego, czy nagroda to tzw. złota, srebrna, czy też brązowa tarcza (symbolicznie przyznana; świadczy o pozycji w sklasyfikowaniu w obrębie 500 najlepszych szkół w kraju, 50 najlepszych liceów w województwie itd.).

Więcej…
 
WOŚP na Wodniku PDF Drukuj Email

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w zeszłym roku na krotoszyńskiej pływalni „Wodnik” odbył się II Całodobowy Maraton Pływacki, którego organizatorem był UKS Delfin 4. Akcja rozpoczęła się już w sobotę o godz. 16, a zakończyła się równo 24 godziny później. Wcześniej od godz. 14:00 na basenie odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci z udziałem gości specjalnych imprezy – mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak oraz prezenterem telewizyjnym

Więcej…
 
Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

W grudniu i styczniu kołłątajowcy odwiedzili Politechnikę Wrocławską – wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy o profilu matematyczno-fizycznym poszerzyli swoją wiedzę z zakresu fizyki, wykonując wiele ciekawych doświadczeń. Między innymi wyznaczali współczynnik lepkości cieczy i badali zjawisko fotoelektryczne.

Cykl zajęć zakończyła wizyta w parku trampolin Go Jump.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali dla nas

Więcej…
 
W POWIETRZU CZUĆ MAJ, CZYLI WARSZTATY RACHUNKOWE Z CHEMII PDF Drukuj Email

W ramach zajęć klas akademickich 11 stycznia na Wydziale Chemii UAM odbyły się „Warsztaty Rachunkowe” skierowane do uczniów klas maturalnych. Udział brało 22 uczniów z klasy 3d biologiczno-chemicznej z p. I. Kocel. Niezwykłą powtórkę  przygotowali  nauczyciele akademiccy Wydziału Chemii UAM.

Więcej…
 
Analiza jakościowa kationów - zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej. PDF Drukuj Email

Kolejne zajęcia laboratoryjne z chemii odbyły się 8 stycznia 2019 roku i  dotyczyły analizy jakościowej kationów. Zadaniem chemicznej analizy jakościowej jest identyfikacja składników związków chemicznych lub mieszanin. W tym celu wykonuje się reakcje chemiczne, w wyniku których wydzielają się osady trudno rozpuszczalnych związków, powstają barwne związki lub wydzielają się gazy.

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

Dnia 20 listopada 2018 roku uczniowie klasy Ib I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie wraz z opiekunem profesor Karoliną Matuszewską udali się do Poznania w celu wysłuchania wykładu z cyklu "Po indeks z Pitagorasem" pt. "Jak matematycy radzą sobie z nieskończonością?". Wykład miał miejsce w auli A na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spotkanie otworzyła organizatorka i pomysłodawczyni

Więcej…
 
Boże Narodzenie w naszym Liceum PDF Drukuj Email

20 grudnia 2018 roku, w czwartek, w naszej szkole, już po raz kolejny, odbyło się Europejskie Kolędowanie, w którym udział brały wszystkie klasy pierwsze i drugie oraz część trzecich. Uczniowie popisali się ogromną inwencją twórczą oraz kreatywnością przy przygotowywaniu swoich występów. Mogliśmy usłyszeć tradycyjne, polskie kolędy oraz ogólnoświatowe, wszystkim doskonale znane hity świąteczne.

Najlepiej podczas konkursu wypadła klasa Id, która zaśpiewała mix klasycznej kolędy

Więcej…
 
Kołłątaj w finale Wielkopolski w piłce ręcznej PDF Drukuj Email

14 grudnia 2018 roku odbył się finał Wielkopolski licealiady dziewcząt w piłce ręcznej, w którym brał również udział zespół z naszego Liceum w składzie: Anna Grzyb,  Aleksandra Dutkowiak, Dagmara Mujta, Florentyna Rybczyńska, Joanna Łąkowska, Karolina Frik, Maria Paluszkiewicz, Natalia Czubak, Natalia Krzyżanowska oraz trener- Waldemar Wandelewski.

Nasze szczypiornistki po wygranej na szczeblu regionalnym, o której zadecydował bilans bramkowy, zakwalifikowały się do finału  województwa. W pierwszym meczu turnieju

Więcej…
 
Sukces Oli z filozofii PDF Drukuj Email

Mam przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły, iż zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego XXXI Olimpiady Filozoficznej. Moim zadaniem na etapie szkolnym było napisanie pracy na jeden z wybranych tematów. Temat mojej pracy brzmiał: ,, Czy można być dzisiaj idealistą? Rozważ problem sporu realizm- antyrealizm w świetle wybranych koncepcji filozoficznych”.

Podczas zawodów wojewódzkich będę musiała zmierzyć się z napisaniem kolejnej pracy i rozwiązaniem testu

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 75

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl