Logowanie
LOSY ABSOLWENTÓW I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w 2018 roku ukończyło 164 absolwentów. Zdawalność matur wyniosła  98,17%

Z analizy danych wynika, że  93% badanych absolwentów kontynuuje naukę (w tym 2 w szkole policealnej), a 7% przerwało naukę, aby pracować lub też zamierza podjąć studia w następnym roku. Największą popularnością wśród studiujących absolwentów naszej szkoły cieszy się Politechnika Poznańska (20%).  Na drugim miejscu jest  Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (16%), a na trzecim miejscu jest Politechnika Wrocławska (8,5%). Kolejne uczelnie w rankingu to: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (5%) oraz Uniwersytet Medyczny im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu (5 %), a także Uniwersytet Wrocławski (5 %).

Więcej…
 
"KOŁŁĄTAJ" PAMIĘTA... PDF Drukuj Email

31 października 2018 r. uczniowie klasy III C wraz z nauczycielkami - panią Anną Czwojdą i panią Darią Kapcińską, udali się na krotoszyński cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszego Liceum.

Kołłątajowcy zapalili znicze nie tylko na grobach osób związanych ze szkołą, ale także przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Żołnierzy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Więcej…
 
Kołłątaj mistrzem Powiatu w Drużynowym pływaniu PDF Drukuj Email

 

W czwartek 25.10.2018 na Wodniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Pływaniu.

Kołłątaj reprezentowały drużyna męska i żeńska. Jedna i druga drużyna awansowała do finału wojewódzkiego w Poznaniu wygrywając swoje starty.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Kołłątaj najlepszy w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt PDF Drukuj Email

 

W dniu 19.10.2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa z Kołłątaja wygrywając swoją klasyfikację. Chłopcy ostatecznie zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy !!!

 

Więcej…
 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W piątek, 21.09.2018 klasa IIb wraz z opiekunem, panem Grzegorzem Kroczakiem wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata". Najpierw szliśmy ulicami Łąkową i Bolewskiego, by po dłuższym spacerze dotrzeć na Szaniec 56 pułku piechoty. Kiedy już każdy z nas otrzymał parę rękawiczek, zabraliśmy się do pracy. Nie musieliśmy długo szukać, by natrafić na zostawione tam śmieci. Po pozbieraniu ich do worków, stanęliśmy do wspólnego zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną. Coroczna akcja sprzątania najbliższej okolicy stanowia wstęp

Więcej…
 
Erasmus+ LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

Liceum ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie bierze udział w projekcie ERASMUS ,,LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC?”

Naszym pierwszym zadaniem było obserwowanie wzrastającej liczby śmieci w koszach znajdujących się koło naszej szkoły w ramach akcji TYDZIEŃ BEZ WYWÓZKI ŚMIECI. W poniedziałek 1 października kontenery zostały opróżnione przez firmę odbierająca odpady a kolejny odbiór nastapił dopiero 15 października. Następnie  robiliśmy zdjęcia śmieci, co każde dwa lub trzy dni przez dwa tygodnie.

Więcej…
 
Z szacunku dla tradycji, z myślą o przyszłości…. PDF Drukuj Email

Dnia 12.10.2018 roku w auli naszego Liceum odbyła się niecodzienna uroczystość. W obecności kilku pokoleń Kołłątajowców, absolwentów, nauczycieli- emerytów, pierwszoklasistów i pracowników szkoły pożegnano stary, pięćdziesięcioletni sztandar i powitano nowy. Fundatorem nowego sztandaru jest absolwent Liceum z 1946 roku prof. Kazimierz Patalas. Ten zasłużony krotoszynianin od lat mieszka w Kanadzie, ale nie zapomina o rodzinnym mieście. Pomysłodawczyniami ufundowania sztandaru były

Więcej…
 
Kołłątaj zdominował XIII Papieski Bieg Pokoju PDF Drukuj Email

18 października 2018r. odbył się XIII Papieski Bieg Pokoju, w którym nasi uczniowie zdominowali klasyfikacje medalową.

W biegu na dystansie ok 2 km zwyciężali:

W kategorii dziewcząt:

I Monika Jadczak
II Martyna Skrzypczak
III Klaudia Walczak

Więcej…
 
Ćwiczenia terenowe jako forma lekcji z biologii. PDF Drukuj Email

Piękna pogoda sprzyja propagowaniu prowadzenia lekcji biologii z wykorzystaniem ćwiczeń terenowych, czyli ukazanie spójnego obrazu świata istot żywych i przyrody nieożywionej oraz uświadomienie, iż człowiek jest tylko jednym z elementów tego świata.

Zadaniem szkoły jest nie tylko wzbogacanie wiedzy uczniów, ale i kształcenie umiejętności prawidłowej obserwacji, analizy, prezentacji i interpretacji wyników badań biologicznych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 72

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl