Logowanie
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

Dnia 20 listopada 2018 roku uczniowie klasy Ib I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie wraz z opiekunem profesor Karoliną Matuszewską udali się do Poznania w celu wysłuchania wykładu z cyklu "Po indeks z Pitagorasem" pt. "Jak matematycy radzą sobie z nieskończonością?". Wykład miał miejsce w auli A na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spotkanie otworzyła organizatorka i pomysłodawczyni

Więcej…
 
Boże Narodzenie w naszym Liceum PDF Drukuj Email

20 grudnia 2018 roku, w czwartek, w naszej szkole, już po raz kolejny, odbyło się Europejskie Kolędowanie, w którym udział brały wszystkie klasy pierwsze i drugie oraz część trzecich. Uczniowie popisali się ogromną inwencją twórczą oraz kreatywnością przy przygotowywaniu swoich występów. Mogliśmy usłyszeć tradycyjne, polskie kolędy oraz ogólnoświatowe, wszystkim doskonale znane hity świąteczne.

Najlepiej podczas konkursu wypadła klasa Id, która zaśpiewała mix klasycznej kolędy

Więcej…
 
Kołłątaj w finale Wielkopolski w piłce ręcznej PDF Drukuj Email

14 grudnia 2018 roku odbył się finał Wielkopolski licealiady dziewcząt w piłce ręcznej, w którym brał również udział zespół z naszego Liceum w składzie: Anna Grzyb,  Aleksandra Dutkowiak, Dagmara Mujta, Florentyna Rybczyńska, Joanna Łąkowska, Karolina Frik, Maria Paluszkiewicz, Natalia Czubak, Natalia Krzyżanowska oraz trener- Waldemar Wandelewski.

Nasze szczypiornistki po wygranej na szczeblu regionalnym, o której zadecydował bilans bramkowy, zakwalifikowały się do finału  województwa. W pierwszym meczu turnieju

Więcej…
 
Sukces Oli z filozofii PDF Drukuj Email

Mam przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły, iż zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego XXXI Olimpiady Filozoficznej. Moim zadaniem na etapie szkolnym było napisanie pracy na jeden z wybranych tematów. Temat mojej pracy brzmiał: ,, Czy można być dzisiaj idealistą? Rozważ problem sporu realizm- antyrealizm w świetle wybranych koncepcji filozoficznych”.

Podczas zawodów wojewódzkich będę musiała zmierzyć się z napisaniem kolejnej pracy i rozwiązaniem testu

Więcej…
 
Jak policzyliśmy nasze odpady? PDF Drukuj Email

11 października 2018 roku klasa 2d naszego Liceum wraz ze swoją wychowawczynią panią Karoliną Matuszewską przeprowadziła lekcję matematyki, na której zajmowali się odpadami ze szkolnych śmietników.
Najpierw uczniowie udali się na zewnątrz szkoły, aby zmierzyć i później obliczyć objętość, jaką zajmowały odpadki (odpady zmieszane, szkło, papier i plastik) w koszach na śmieci. Pojemnik o pojemności 1000 litrów został zapełniony do 3/4 objętości, co dało 750 litrów. Kontener na szkło

Więcej…
 
BIOL-CHEM NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, uczniowie klasy biologiczno – chemicznej zostali włączeni  do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi” .

Formuła zajęć pozwala na skuteczne zaznajamianie licealistów ze specyfiką pracy w laboratorium a jednocześnie dostarcza bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

Więcej…
 
Zajęcia z chemii w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Uczniowie pierwszej klasy biologiczno-chemicznej   pod opieką  p. Ilony Kocel uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Klasa 1d mile spędziła czas w laboratorium. Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod otrzymywania soli.

W laboratorium zajęcia odbywały się pod okiem pani prof. UAM dr hab. Anny Gąsowskiej

Więcej…
 
BohaterOn- włącz historię PDF Drukuj Email

Od października do grudnia w naszej szkole realizowany był projekt pt. ,,BohaterOn- włącz historię”.  W ramach projektu uczniowie klasy IIc Bartosz Litwin i Jakub Jankowski przygotowali prelekcje o Powstaniu Warszawskim dla uczniów VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie.

Młodsi koledzy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Wcześniej młodzież brała udział w akcji ,,Kartka dla Powstańca”.

 

Więcej…
 
Konkurs historyczny TYTUS PDF Drukuj Email

13 listopada 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odwiedził przedstawiciel Fundacji „Zakłady Kórnickie”, który wręczył naszym uczniom nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie historycznym portalu TYTUS. Bartosz Marszałek, Marcin Kasperkowiak, Aleksandra Małecka, Jakub Jankowski, Bartosz Litwin, Florentyna Rybczyńska i Aleksandra Dutkowiak pod kierunkiem pani Julity Ludwiczak przez cały rok realizowali zadania wyznaczone przez organizatora przedsięwzięcia. Pierwszym z nich było uczczenie rocznicy obrad

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl