Logowanie
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W piątek, 21.09.2018 klasa IIb wraz z opiekunem, panem Grzegorzem Kroczakiem wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata". Najpierw szliśmy ulicami Łąkową i Bolewskiego, by po dłuższym spacerze dotrzeć na Szaniec 56 pułku piechoty. Kiedy już każdy z nas otrzymał parę rękawiczek, zabraliśmy się do pracy. Nie musieliśmy długo szukać, by natrafić na zostawione tam śmieci. Po pozbieraniu ich do worków, stanęliśmy do wspólnego zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną. Coroczna akcja sprzątania najbliższej okolicy stanowia wstęp

Więcej…
 
Erasmus+ LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

Liceum ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie bierze udział w projekcie ERASMUS ,,LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC?”

Naszym pierwszym zadaniem było obserwowanie wzrastającej liczby śmieci w koszach znajdujących się koło naszej szkoły w ramach akcji TYDZIEŃ BEZ WYWÓZKI ŚMIECI. W poniedziałek 1 października kontenery zostały opróżnione przez firmę odbierająca odpady a kolejny odbiór nastapił dopiero 15 października. Następnie  robiliśmy zdjęcia śmieci, co każde dwa lub trzy dni przez dwa tygodnie.

Więcej…
 
Z szacunku dla tradycji, z myślą o przyszłości…. PDF Drukuj Email

Dnia 12.10.2018 roku w auli naszego Liceum odbyła się niecodzienna uroczystość. W obecności kilku pokoleń Kołłątajowców, absolwentów, nauczycieli- emerytów, pierwszoklasistów i pracowników szkoły pożegnano stary, pięćdziesięcioletni sztandar i powitano nowy. Fundatorem nowego sztandaru jest absolwent Liceum z 1946 roku prof. Kazimierz Patalas. Ten zasłużony krotoszynianin od lat mieszka w Kanadzie, ale nie zapomina o rodzinnym mieście. Pomysłodawczyniami ufundowania sztandaru były

Więcej…
 
Kołłątaj zdominował XIII Papieski Bieg Pokoju PDF Drukuj Email

18 października 2018r. odbył się XIII Papieski Bieg Pokoju, w którym nasi uczniowie zdominowali klasyfikacje medalową.

W biegu na dystansie ok 2 km zwyciężali:

W kategorii dziewcząt:

I Monika Jadczak
II Martyna Skrzypczak
III Klaudia Walczak

Więcej…
 
Ćwiczenia terenowe jako forma lekcji z biologii. PDF Drukuj Email

Piękna pogoda sprzyja propagowaniu prowadzenia lekcji biologii z wykorzystaniem ćwiczeń terenowych, czyli ukazanie spójnego obrazu świata istot żywych i przyrody nieożywionej oraz uświadomienie, iż człowiek jest tylko jednym z elementów tego świata.

Zadaniem szkoły jest nie tylko wzbogacanie wiedzy uczniów, ale i kształcenie umiejętności prawidłowej obserwacji, analizy, prezentacji i interpretacji wyników badań biologicznych.

Więcej…
 
Kołłątaj Mistrzem Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!! PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.09.2018 na stadionie w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Kołłątaj reprezentowała drużyna męska i żeńska, które wygrały swoje kategorie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się w Poznaniu w 17.10.2018.

Więcej…
 
Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 4 – 5 października klasa Id(profil biologiczno - chemiczny) pod opieką p. Anny Sikorskiej i p. Ilony Kocel wzięła udział w organizowanej co roku Zielonej Szkole. Uczniowie zostali zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach.

Pierwszego dnia wycieczki młodzież wyruszyła wraz z przewodnikiem na szlaki Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć różne gatunki ptaków, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji

Więcej…
 
Z wizytą w Dierdorfie PDF Drukuj Email

Od 10 do 14.09. dwunastoosobowa grupa uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odwiedziła szkołę partnerską w Niemczech- Martin- Butzer- Gymnasium.

Uczniowie naszej szkoły byli goszczeni przez swoich niemieckich rówieśników ze szkoły partnerskiej w Dierdorfie (Nadrenia- Palatynat). Swój pobyt za granicą „Kołłątajowcy” zaczęli od poznania zaprzyjaźnionej z I LO niemieckiej szkoły oraz od dawki pozytywnych wrażeń podczas lekcji biologii w terenie- w zoo w Neuwied.

Więcej…
 
WYNIKI MATUR 2018 I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dnia 3.09.2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Egzamin maturalny staje się wyzwaniem kolejnego rocznika „Kołłątajowców”, ale zanim to nastąpi, nadszedł czas podsumowania MATURY 2018. Tegoroczni maturzyści osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki maturalne, udowadniając, że  trzy lata nauki w naszym Liceum wykorzystali także na realizację swoich naukowych pasji. Poniższa tabela pokazuje wyniki egzaminacyjne

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 72

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl