Logowanie
Reakcje redoks na Wydziale Chemii UAM PDF Drukuj Email

W piątek, 15 lutego uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach porozumienia między naszym Liceum a Wydziałem Chemii UAM. Tematyka zajęć obejmowała samodzielne wykonanie szeregu reakcji redoks, z naciskiem na mangan i chrom.

Wielobarwne eksperymenty – w szczególności reakcja kameleonowa – nie tylko ekscytowały, ale przede wszystkim pozwoliły zrozumieć mechanizm reakcji redox.

Więcej…
 
Wykład pana prof. Lechosława Łomozika PDF Drukuj Email

We wtorek 5 marca 2019 roku odwiedził naszą szkołę jej absolwent: pan prof. dr hab. Lechosław Łomozik. Pan profesor jest wybitnym chemikiem specjalizującym się w chemii bionieorganicznej oraz koordynacyjnej. Przez wiele lat był Kierownikiem Zakładu Chemii Koordynacyjnej Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pan profesor Łomozik jest znany ze swoich niekonwencjonalnych wykładów i niezwykłych umiejętności przekazywania wiedzy przyrodniczej (wielokrotny laureat konkursów uczelnianych na najlepszego wykładowcę roku).
W naszej szkole pan profesor przedstawił wykład na temat: „Woda – najważniejsza substancja na Ziemi”.

Więcej…
 
PODSTAWY CHEMII ANALITYCZNEJ NA WYDZIALE CHEMII POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, 21 lutego uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Roztwory mianowane , miareczkowanie alkacymetryczne”.  Analiza miareczkowa jest jedną z najstarszych metod analizy ilościowej.

Bardzo cenimy sobie współpracę z uczelnią, która wspiera nas w rozwijaniu umiejętności badawczych i kreatywności wśród licealistów, a także pokazuje „przyjazne” oblicze chemii.

Więcej…
 
Krotoszyńskie Dni Chemiczne w Kołłątaju PDF Drukuj Email

To już 10 lat, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie nieprzerwanie od 2009 roku organizuje kilkudniowe warsztaty chemiczne dla młodzieży szkół Krotoszyna i okolic. Warsztaty są prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.

W tym roku odbyły się one w dniach 19 – 20 – 21 luty i uczestniczyło w nich 340 uczniów pracując w następujących rodzajach zajęć: kurs maturalny z chemii (3 grupy zajęciowe), warsztaty z chemii ogólnej, warsztaty z biologii

Więcej…
 
Wyjazd do Dierdorfu w ramach projetu Erasmus+ PDF Drukuj Email

W niedzielę 3 lutego 2019 roku troje uczniów z naszej szkoły (Paulina Guzior, Dawid Marcisz, Hubert Piętka) wraz z opiekunami (Agnieszką Borkiewicz, Piotrem Szczecińskim) wyjechało do Niemiec w ramach projektu Erasmus+ „Life in plastic – is it fantastic?”.

Projekt ten jest realizowany w naszej szkole od października 2018 roku a naszymi partnerami są szkoły w Niemczech, Danii oraz we Włoszech. Podczas 3-dniowego pobytu w Dierdorfie uczniowie brali udział w szkoleniu z tworzenia aplikacji

Więcej…
 
SREBRNA TARCZA DLA NASZEGO "KOŁŁĄTAJA" - ranking szkół według Perspektyw PDF Drukuj Email

Pod tak kryjącym się tajemniczym nagłówkiem należy rozumieć klasyfikację szkół według przyjętej metodologii jaką dokonują od ponad 20 lat redaktorzy skupieni wokół wydawnictwa „Perspektywy”. Ranking ów nabiera znaczenia z każdym rokiem, albowiem pozwala „zorientować się niezorientowanym” co do efektywności pracy dydaktycznej w danej szkole. Znalezienie się już w tym ogólnopolskim rankingu jest więc powodem do dumy dla społeczności wyróżnionej szkoły, niezależnie od tego, czy nagroda to tzw. złota, srebrna, czy też brązowa tarcza (symbolicznie przyznana; świadczy o pozycji w sklasyfikowaniu w obrębie 500 najlepszych szkół w kraju, 50 najlepszych liceów w województwie itd.).

Więcej…
 
WOŚP na Wodniku PDF Drukuj Email

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w zeszłym roku na krotoszyńskiej pływalni „Wodnik” odbył się II Całodobowy Maraton Pływacki, którego organizatorem był UKS Delfin 4. Akcja rozpoczęła się już w sobotę o godz. 16, a zakończyła się równo 24 godziny później. Wcześniej od godz. 14:00 na basenie odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci z udziałem gości specjalnych imprezy – mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak oraz prezenterem telewizyjnym

Więcej…
 
Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

W grudniu i styczniu kołłątajowcy odwiedzili Politechnikę Wrocławską – wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy o profilu matematyczno-fizycznym poszerzyli swoją wiedzę z zakresu fizyki, wykonując wiele ciekawych doświadczeń. Między innymi wyznaczali współczynnik lepkości cieczy i badali zjawisko fotoelektryczne.

Cykl zajęć zakończyła wizyta w parku trampolin Go Jump.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali dla nas

Więcej…
 
W POWIETRZU CZUĆ MAJ, CZYLI WARSZTATY RACHUNKOWE Z CHEMII PDF Drukuj Email

W ramach zajęć klas akademickich 11 stycznia na Wydziale Chemii UAM odbyły się „Warsztaty Rachunkowe” skierowane do uczniów klas maturalnych. Udział brało 22 uczniów z klasy 3d biologiczno-chemicznej z p. I. Kocel. Niezwykłą powtórkę  przygotowali  nauczyciele akademiccy Wydziału Chemii UAM.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl