Logowanie
Obchody 100-lecia Niepodległości PDF Drukuj Email

W dniach od 7. do 9. listopada 2018 roku w naszym Liceum miały miejsce obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w szkole odbyło się wiele uroczystości i zrealizowanych zostało sporo projektów. Najważniejszym punktem obchodów był apel na boisku szkolnym, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia za szkolny projekt "Kartka dla Stulatki", w którym zadaniem było stworzenie najbardziej kreatywnej pocztówki nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…
 
Jaki jest twój plastikowy ślad? PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja realizuje projekt Erasmus+ we współpracy ze szkołami w Dierdorfie, Kopenhadze i Rzymie. Projekt nosi tytuł LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? i dotyczy korzyści i szkód, jakie przynosi ze sobą wszechobecność plastiku.

W październiku i listopadzie przyjrzeliśmy się ilości śmieci jakie szkoła produkuje w ciągu tygodnia i wykorzystaliśmy zebrane dane podczas lekcji matematyki obliczając udział procentowy plastiku w naszych odpadach.

Więcej…
 
Nasze dziewczyny najlepsze w rejonie w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

13 listopada w finale rejonu Kalisz w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w ramach Licealiady 2018/2019 wystąpiło osiem najlepszych drużyn. Nasze dziewczyny w składzie Matyla Laura, Połczyńska Weronika oraz Konieczna Zuzanna pokonały w eliminacjach kolejno; ZST Kalisz, II LO Kalisz. W półfinale pokonały zespól z Pleszewa docierając do finału.

Tam po emocjonującym meczu pokonały dziewczyny z Ostrzeszowa

Więcej…
 
Bieg Niepodległości PDF Drukuj Email

W tym roku przypada wielka rocznica: stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Kołłątajowcy postanowili uczcić ten dzień, biorąc udział w miejskich obchodach.

11 listopada na krotoszyńskim rynku zebrało się kilkaset mieszkańców, którzy przebiegli 1918m, żeby upamiętnić tę ważną w historii Polski datę.

Po dotarciu na metę biegacze wypuścili w niebo 100 biało-czerwonych balonów symbolizujących sto

Więcej…
 
Warto pomagać PDF Drukuj Email

W niedzielę 7 października na hali sportowej w Pleszewie odbyła się wystawa kolekcjonerska, w której każdy mógł pochwalić się swoim dorobkiem na stoisku. W wydarzeniu tym brało udział wiele osób. Zaproszony został tam również Kamil Frąckowiak z klasy 2e, który wykonał pokaz freestyle football. Następnie odbyło się spotkanie z młodszymi kolegami, z dobrze znanego już klasie, domu dziecka. Nie obyło się bez autografów i pamiątkowych zdjęć.

Wyjazd odbył się poza godzinami lekcyjnymi a Kamil

Więcej…
 
LOSY ABSOLWENTÓW I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w 2018 roku ukończyło 164 absolwentów. Zdawalność matur wyniosła  98,17%

Z analizy danych wynika, że  93% badanych absolwentów kontynuuje naukę (w tym 2 w szkole policealnej), a 7% przerwało naukę, aby pracować lub też zamierza podjąć studia w następnym roku. Największą popularnością wśród studiujących absolwentów naszej szkoły cieszy się Politechnika Poznańska (20%).  Na drugim miejscu jest  Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (16%), a na trzecim miejscu jest Politechnika Wrocławska (8,5%). Kolejne uczelnie w rankingu to: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (5%) oraz Uniwersytet Medyczny im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu (5 %), a także Uniwersytet Wrocławski (5 %).

Więcej…
 
"KOŁŁĄTAJ" PAMIĘTA... PDF Drukuj Email

31 października 2018 r. uczniowie klasy III C wraz z nauczycielkami - panią Anną Czwojdą i panią Darią Kapcińską, udali się na krotoszyński cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszego Liceum.

Kołłątajowcy zapalili znicze nie tylko na grobach osób związanych ze szkołą, ale także przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Żołnierzy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Więcej…
 
Kołłątaj mistrzem Powiatu w Drużynowym pływaniu PDF Drukuj Email

 

W czwartek 25.10.2018 na Wodniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Pływaniu.

Kołłątaj reprezentowały drużyna męska i żeńska. Jedna i druga drużyna awansowała do finału wojewódzkiego w Poznaniu wygrywając swoje starty.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Kołłątaj najlepszy w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt PDF Drukuj Email

 

W dniu 19.10.2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się ekipa z Kołłątaja wygrywając swoją klasyfikację. Chłopcy ostatecznie zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy !!!

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 72

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl