Logowanie
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

24 października 2019 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Poezji Śpiewanej o Tematyce Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowało cztery uczennice _Klaudia Horak, Julia Jarus, Anna Broda,Gabriela Ulka . Klaudia Horak z klasy II c zajęła drugie, a Gabriela Ulka z klasy I b trzecie miejsce w kategorii recytacja.

Więcej…
 
Kołłątajowcy na podium! PDF Drukuj Email

W czwartek 10 października w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XI edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”.

Maciej Sobański I Arkadiusz Śnieciński z kl. IIA po raz kolejny zaprezentowali się od najlepszej strony.  Maciej zajął II, a Arek III miejsce.

Więcej…
 
"Młodzi głosują" PDF Drukuj Email

8 października w naszej szkole w ramach projektu ,,Młodzi głosują", odbyły się prawybory parlamentarne. Wygrała Konfederacja Wolność i Niepodległość, tuż za nią Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na trzecim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Koordynatorami akcji byli uczniowie klas pierwszych:

Więcej…
 
Ubezpieczenie PDF Drukuj Email

Przypominamy, że termin ubezpieczenia młodzieży w roku szkolnym 2019/2020 w TU Aviva mija 20 października.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

 
Wykaz podręczników PDF Drukuj Email

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/20 znajduje się w sekcji Do pobrania -> Dokumenty

 
Erasmus + Life in Plastic – is it fantasic ? – or BRANTASTIC ? PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 27/05/2019 do piatku 31/05/2019 gościliśmy w Kołłątaju grupę uczniów z Niemiec, Włoch i Danii wraz z opiekunami w ramach projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?

Ostani dzień wymiany - piątek, 31 maja, spędziliśy razem w szkole przygotowując artykuły podsumowujące naszą tygodniowa pracę i odpoczywając przy ognisku na szkolnym grzybku. Odwiedził nas dyrektor Martin Butzer Gymnasium - pan Klaus Winkler, gratulując organizacji wizyty

Więcej…
 
Wycieczka do Pragi PDF Drukuj Email

5 czerwca uczniowie klas drugich mat-fiz-inf i biol-chem wyjechali na trzydniową wycieczkę do Pragi. Towarzyszyły im Panie Profesor Iwona Nowaczyk, Ilona Kocel, Alina Szwarczyńska i Anna Sikorska. Zwiedzanie stolicy Czech było wspaniałą przygodą.

Pierwsze dwa dni upłynęły na podziwianiu zabytków Starego Miasta. Kołłątajowcy odwiedzili między innymi Katedrę św. Wita i dzielnicę żydowską Josefov. Przeszli przez słynny Most Karola i spacerowali przez królewską

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej PDF Drukuj Email

6 czerwca 2019 roku o godzinie 10:00 w auli Naszego Liceum rozpoczał się II Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki. W skład jury, które oceniało wykonawców, wchodzili: przewodniczący Bartosz Marszałek, wiceprzewodnicząca p. Joanna Oleniczak, p. Alicja Stachurska,wicedyrektor  oraz p. Ilona Olejnik,przedstawicielka Szkoły Muzycznej.

Na początku, kilka słów do zgromadzonych powiedział Przewodniczący Rady Powiatu p. Juliusz Poczta. W swojej wypowiedzi zacytował słowa piosenki

Więcej…
 
XIX Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już dziewiętnascie lat, jak nasza szkoła pod patronatem Starosty Krotoszyna popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie.
Profesor Jan Duczmal był cenionym nauczycielem chemii, biologii i nauk farmaceutycznych  krotoszyńskich szkół okresu międzywojennego i pierwszych lat powojennych. Był współzałożycielem jednej z pierwszych szkół drogistowskich (która w okresie międzywojennym mieściła się w budynku I LO im. Hugona Kołłątaja) oraz autorem podręcznika

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl