Logowanie
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 31.01 klasa 2a wraz z panią Iwoną Nowaczyk udała się na Politechnikę Poznańską. Powitała ich pani Beata Czerkas. Mogli dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja.  Następnie klasa została podzielona na dwie grupy, które na przemian uczestniczyły w zajęciach. Pierwsza z nich została z panią Justyną Trojanowską. Uczniowie mogli wykazać  się kreatywnością. Przeprowadzona gra polegała na ułożeniu w jak najkrótszym czasie specjalnych puzzli. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć jaki problem może sprawić usilne trzymanie się schematów.

Więcej…
 
Centrum Chemii w Małej Skali PDF Drukuj Email

Wiodąca rola „Kołłątaja” w propagowaniu i rozwoju nauk przyrodniczych w Krotoszynie i okolicznych powiatach.

To już osiem lat współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Nasza szkoła, jako pierwsza w kraju nawiązała współpracę z tą najwyżej ocenianą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej placówką oświatową wspierającą szkolnictwo w Polsce (zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Jednostek Przyrodniczych

Więcej…
 
Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe popołudnie, 29 stycznia 2018 r.,  w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Licealiści rywalizowali między sobą w kategorii śpiewu i recytacji. Każdy uczestnik wykazał się świadomością i zaangażowaniem, tym samym nakreślając wysoki próg kolejnym wykonawcą. Jury miało możliwość usłyszeć zarówno utwory znane, jak i te zapomniane. W pocie czoła zostali wyłonieni i nagrodzeni laureaci.

Więcej…
 
SUKCES KOŁŁĄTAJOWCÓW PDF Drukuj Email

20 stycznia 2018 r. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza gościł przy ul. Umultowskiej w Poznaniu uczestników etapu okręgowego LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zmaganiach wzięło udział 31 osób z terenu województwa wielkopolskiego, m.in. z liceów w Poznaniu, Kaliszu i Gostyniu.

Zawodnicy najpierw mierzyli się z testem pisemnym, obejmującym pytania

Więcej…
 
Konkurs Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim. PDF Drukuj Email

17 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs ,,Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim". Zwyciężyła Aleksandra Gendera z klasy 1d. Przyznano również dwa II miejsca dla Jana Trąbki z klasy 1b i Jakuba Jankowskiego z klasy 1c.

Nagrodzona trójka będzie reprezentować Kołłątaja w etapie powiatowym, który odbędzie się w Muzeum.

Gratulujemy

Więcej…
 
“Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…” - wyróżnienie dla uczennic z klasy I c PDF Drukuj Email

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego wzięło udział w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem “Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…”, organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 19 stycznia, a nagrody zwycięzcom wręczała Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej…
 
Kołłątajowcy na zawodach "Gwiezdny Krąg" PDF Drukuj Email

Jakub Jankowski z kl. Ic i Bartosz Marszałek z kl. IIc reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich XIII Edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg”.

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego w wyniku wcześniejszych eliminacji.

Bartkowi i Kubie gratulujemy sukcesu.

 
Kapitalnie w Capitolu…. PDF Drukuj Email

25.01.2018 grupa 40 uczniów wraz z opiekunami obejrzała musical „Liżę twoje serce” w Teatrze Capitol. Historia Cyganki szukającej Cygana ze złotym zębem była dla autorów sztuki pretekstem do opowiedzenia historii Wrocławia w 1945 roku. Tłumy Cyganów, Polaków, Żydów, Rosjan, Ukraińców i Niemców zostały przedstawione w momencie przełomowym. Oto w ruinach Festung Breslau rodzi się Wrocław…

Wspaniała muzyka, choreografia i gra aktorska

Więcej…
 
WOŚP NA WODNIKU PDF Drukuj Email

Dnia 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale na krotoszyńskim „Wodniku” akcja rozpoczęła się już wcześniej.

Od godz. 16:00 w sobotę do 16.00 dnia następnego na krotoszyńskim basenie odbywało się całodobowe pływanie. Organizatorem akcji był UKS Delfin 4 działający przy SP4 Krotoszyn z prezesem Jackiem Mielcarkiem na czele, którego w akcji wspierał przez cały czas Jacek Łazarski – nauczyciel wf-u w ILO i SP4. Podczas 24 godzin na basenie pływało

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl