Logowanie
Kołłątajowcy opanowali epokę Wierzbięty PDF Drukuj Email

We wtorek 4 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się finał już trzeciej edycji konkursu historycznego z cyklu „W epoce Wierzbięty”, tym razem tematyka zmagań nawiązywała do okresu rozbicia dzielnicowego naszego kraju. Był to już ostatni konkurs organizowany przez nasze Muzeum w tym roku szkolnym.

Współorganizatorem wydarzenia był już tradycyjnie Poczet Wierzbięty z Krotoszyna i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie, a honorowym patronatem

Więcej…
 
Młody Chemik Eksperymentuje PDF Drukuj EmailW sobotę 18 marca 2017 r w Sali Wałbrzyskiej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej w ramach Projektu „Młody Chemik Eksperymentuje, uczniowie przedstawiali  prezentacje multimedialne z wykonanych przez siebie doświadczeń chemicznych.

Grupa młodych, ambitnych chemików z  I klasy biologiczno-chemicznej,  prezentowała swoje osiągnięcia  z eksperymentów chemicznych przed wykładowcami Wydziału Chemicznego  Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami i uczniami szkół z Dolnego Śląska.

Więcej…
 
XVII Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

Po raz kolejny nasza szkoła pod patronatem wybitnego krotoszyńskiego nauczyciela biologii i chemii zorganizowała Krotoszyńską Olimpiadę Chemiczną. W imprezie tej corocznie uczestniczą uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 3 marca odbył się finał XVII Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala. Walka młodych chemików była bardzo wyrównana, ponieważ byli dobrze przygotowani do konkursu.

Finalistami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali:

Więcej…
 
Kołłątaj na Targach Edukacyjnych PDF Drukuj Email

W środę 16 marca po raz kolejny w Krotoszynie odbyły się Targi Edukacyjne. Szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu mogły zaprezentować swoją ofertę na kolejny rok szkolny. Nie mogło zabraknąć tam również i nas.

Nasi uczniowie chętnie opowiadali swoim młodszym kolegom o Kołłku jednocześnie zachęcając ich do wstąpienia w nasze szeregi. Ekipa HugonTV mogła pochwalić się swoimi zdolnościami w filmowaniu oraz przeprowadzaniu wywiadów.

Więcej…
 
DRAKULA AND THE ECO WARRIOR PDF Drukuj Email

On Monday 20th March 2017 seventeen students from our school visited the Culture Centre in Wroclaw to see a show called "Dracula and the Eco Warrior" by Paul Stebblings and Phil Smith.

The performance was a modern version of a cult novel "Dracula". The main character is a rich investor. He collaborates with Lucy's Renfield company. Her employees don't know anything about Dracula's dark secret. A young lawyer Jonathan discoveres the horrible truth. Further goings-on lead to unexpected situations.

Więcej…
 
"Wybieram Wybory" – sukces Kołłątajowców PDF Drukuj Email

1 marca 2017 r. odbył się w naszym liceum etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz Krajowe Biuro Wyborcze. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym. Na udział zdecydowało się 5 uczniów szkoły, a aż trzech z nich - Bartosz Marszałek i Marcin Kasperkowiak,

Więcej…
 
Krotoszyńska Noc z Biologią PDF Drukuj Email

To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit. To jest akapit To jest akapit

 
XIII Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej PDF Drukuj Email

13 marca uczniowie klasy 2A: Weronika Frankiewicz, Patrycja Jackowiak i Adam Wierzowiecki reprezentowali Kołłątaja na etapie powiatowym Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w Pleszewie. Należy podkreślić, że był to nasz krotoszyński debiut i zakończył się sukcesem naszej uczennicy.

Patrycja Jackowiak znalazła się w grupie najlepszych i wraz z pięcioma uczniami powiatu pleszewskiego będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu

Więcej…
 
Sukcesy w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej PDF Drukuj Email

Od października 2016 r. dwoje uczniów naszego liceum podjęło się napisania eseju filozoficznego na jeden z wybranych przez siebie tematów, startując tym samym w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej pod czujnym okiem p. Macieja Czachorka. Jędrzej  Mikstacki z klasy IIc wraz z Alicją Jackowiak z klasy Ic wybrali do opracowania następujący temat: „Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie <<dobrego życia>>? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla <<sprawy”>>

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 55

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl