Logowanie
Nasza szkoła „Szkołą z klasą 2.0” PDF Drukuj Email

W ubiegłym roku szkolnym braliśmy udział w kolejnej edycji „Szkoły z klasą 2.0”. Była to edycja pełna działań i aktywności w naszej szkole. W ramach tego projektu uczniowie z klas Ia, Ic oraz Id przygotowali zajęcia z języka angielskiego oraz przyrody dla przedszkolaków z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Ponadto, w grudniu ubiegłego roku wspólnie z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych kolędowaliśmy podczas „Festiwal Kolęd i Pastorałek”, a w kwietniu przeprowadziliśmy akcję

Więcej…
 
Rejs Pogorią PDF Drukuj Email

Nasza przygoda rozpoczęła się 17 lipca wyjazdem z Krotoszyna. Jechaliśmy pociągiem z Krotoszyna do Warszawy, gdzie stamtąd już autokarem do Tallina. Rankiem 18 lipca byliśmy już w Tallinie. Cały dzień poświęciliśmy na zapoznanie się z okrętem oraz na szybkie szkolenie. Następnego dnia już zaczęliśmy nasz rejs wypływając z Tallina do Turku. Przez ten czas na spokojnie uczyliśmy się rozkładać żagli, a tym samym przygotowywaliśmy się do regat, które miały miejsce w następnych dniach. 20 lipca zaokrętowaliśmy w Turku i tam spędziliśmy przy porcie 3 dni.

Więcej…
 
Witaj, Kołłątaju !!! PDF Drukuj Email

4.09.2017 o godz. 9.00 trzy roczniki młodych „Kołłątajowców” rozpoczęły nowy rok szkolny. Tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Rzeszę uczniowską i grono nauczycielskie przywitała pani dyrektor Elżbieta Płóciennik.

I chociaż niektórzy z nas myśleli wciąż o wakacyjnych chwilach, w skupieniu wysłuchaliśmy przemówienia prof. Pawła Hadrycha nt. II wojny światowej i krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas II i III.

Więcej…
 
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

 


Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) .

Więcej…
 
Program stypendialny dla maturzystów PDF Drukuj Email

To jest

To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit. To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.

 
... bo w duszy nam gra chemia i muzyka PDF Drukuj Email

8 czerwca 2017 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej 30. edycji Projektu Edukacyjnego "Młody Chemik Eksperymentuje", organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS, Sekcję Dydaktyki Chemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego oddziału wrocławskiego oraz Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej.

Więcej…
 
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski.

Więcej…
 
III Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego PDF Drukuj Email

W czwartek 01.06.2017 na stadionie naszego liceum odbył się III Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego połączony z Dniem Sportu. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Liczna grupa zawodników i zawodniczek rywalizowała miedzy sobą w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, 100 m dziewcząt i chłopców, 300 m dziewcząt i chłopców, 600 m dziewcząt, 1500 m chłopców, sztafeta mieszana 4x300 m.

Więcej…
 
Chemiczny zawrót głowy PDF Drukuj Email

O tym, że chemia to nie tylko nudne wkuwanie zasad reakcji chemicznych przekonali się przedstawiciele kolejnego rocznika kołłątajowskiej klasy biologiczno- chemicznej.

W ramach projektu MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE na Politechnice Wrocławskiej 5 maja uczniowie naszej szkoły zwiedzili  reaktor badawczy „Maria” w Świerku. Mogli poznać nie tylko zasady działania urządzenia ale i wejść do centrum reaktora. Osobami oprowadzającymi licealistów byli pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 61

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl