Logowanie
JASEŁKA PDF Drukuj Email

Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez ks. Michała Włodarskiego rozpoczął on sam krótką mową, którą podsumować można refleksyjnym pytaniem - ,,co w te święta jest tak naprawdę ważne?". Następnie oddał już głos aktorom. Inscenizacja opowiadała historię nastolatków, którzy poszukują prawdziwego sensu świąt Bożego Narodzenia, dostrzegając jednocześnie przykry wpływ komercji na zawarte w nich wartości.

Więcej…
 
EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email

19. grudnia odbył się w auli konkurs kolęd wykonywanych w obcych językach przez uczniów klas pierwszych i drugich.

Występy oceniali zasiadający w komisji: p. Katarzyna Jędrzak, p. Izabela Horyza, p. Barbara Ranke-Warczak, p. Sławomir Krysiak, ks. Krzysztof Swat i Jakub Jankowski z klasy III c.

Zwycięzcami konkursu została klasa II d, miejsce drugie zajęła I bg, a miejsce trzecie I a.

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu zajęć "Po indeks z Pitagorasem". W wyjeździe brały udział klasy 2a i 3e. Wykład na temat "O swawolnych siostrach funkcji matematycznych" odbywał się na Wydziale Matematyki i Informatyki, a prowadzącym był dr Bartłomiej Przybylski.

Więcej…
 
Prelekcje diagnostyki medycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 grudnia klasa II d  wraz z nauczycielką biologii panią Anną Sikorską pojechała do Poznania, aby uczestniczyć w prelekcjach dotyczących diagnostyki medycznej w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w ramach klasy akademickiej.

Po odbyciu bardzo interesujących zajęć dzięki którym poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat nowotworów i nie tylko, udaliśmy się na symulacje medyczne. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni

Więcej…
 
W Kołłątaju - „O prawie po niemiecku” PDF Drukuj Email

W piątek 6 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły dr. Bartosza Jagurę, wykładowcę na Uniwersytecie Viadrina, który zapoznał uczniów z przyszłościowym i elitarnym kierunkiem studiów- polsko- niemieckimi studiami prawniczymi.

Studia te umożliwiają równoległe uczenie się dwóch systemów prawnych, dlatego gwarantują po ich ukończeniu świetną pozycję na prawniczym rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wspomniany Uniwersytet

Więcej…
 
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada 2019 roku na boisku naszego Liceum odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, społeczności Kołłątaja towarzyszyli goście: Wicestarosta krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym pan Przemysław Wójcik, oraz pan doktor Edward Jokiel.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, wciągnięcia flagi na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu

Więcej…
 
KOŁŁĄTAJ SPRZĄTA ŚWIAT ! PDF Drukuj Email

W piątek 27 września klasa II d wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Kroczakiem udała się na Szaniec 56 pułku piechoty, aby wziąć udział w akcji „ Sprzątanie świata” . Każdy po otrzymaniu pary rękawiczek, udał się do pobliskiego lasu. Nie musieliśmy długo szukać, aby znaleźć zostawione tam śmieci.

Po zebraniu ich do worków, nasz wychowawca zrobił nam pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkoły. Nasze działania odbyły się w związku z programem projektu

Więcej…
 
LIFE IN PLASTIC – IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

KOŁŁĄTAJOWSKA GRUPA ERASMUS+ NA WYMIANIE W DANII.
Wymiana do Dani z projektem Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic? trwała od 22 do 28 września w Kopenhadze. W przeciągu pięciu dni mieliśmy zorganizowane zajęcia projektowe i rekreacyjno-integracyjne z uczniami duńskimi, włoskimi i niemieckimi.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy stolicę płynąc łodzią przez kanał Nyhawn. Następnego dnia odwiedziliśmy ARC

Więcej…
 
PAŹDZIERNIKOWY EDJO W KOŁŁATAJU PDF Drukuj Email

Europejski Dzień Języków obchodzony 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską ma za zadania promować wielojęzyczność na terenie naszego kontynentu.

W Kołłataju, kierując się szkolną tradycją, przesuwamy obchody EDJO na październik, zapraszając  klasy pierwsze i drugie do wspólnego świętowania zainteresowań i umiejętności językowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 75

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl