Logowanie
Podręczniki PDF Drukuj Email

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017 będzie dostępny w sekcji Do pobrania -> Dokumenty od poniedziałku 4.07.2016 r.

 
Uwaga kandydaci do klasy pierwszej ! PDF Drukuj Email

Następuje zmiana terminu ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
Lista przyjętych i nieprzyjętych do szkoły zostanie ogłoszona dnia 26 lipca 2016 r.
o godz. 13:00.

Testy językowe z dnia 14 lipca 2016 r. zostają odwołane. Na testy należy obowiązkowo zgłosić się dnia 26 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00.

 
Matematyczne spotkanie Absolwenci – Uczniowie podczas zjazdu z okazji 180- lecia szkoły. PDF Drukuj Email

W dniu 17 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów. Podczas spotkania zarówno obecni, jak i byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  im. Hugona Kołłątaja  mogli wziąć udział w rozgrywkach matematycznych.

Zadania przygotowane w formie zabawy skłoniły uczestników do powspominania minionych lat. Zostały przytoczone również historie z lekcji matematyki. Podczas konkursu zarówno uczniowie, jak i absolwenci nie dawali za wygraną.

Więcej…
 
"Opowiedzieć świat" - konkurs literacki PDF Drukuj Email


W tym roku Instytut Filologii Polskiej UMCS oraz Podlaska Fundacja Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej ogłosili IV już edycję konkursu literackiego "Opowiedzieć świat" skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a także do studentów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Bł. Biskupa Michała Kozala PDF Drukuj Email


15 czerwca 2016 roku w Kobiernie miało miejsce rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Bł. Biskupa Michała Kozala pod tegorocznym hasłem Święte miejsca w moim regionie.

Nagrody przyznawane były w IV kategoriach : konkurs plastyczny (przedszkole + klasy I-VI), literacki (gimnazjum i szkoła średnia), fotograficzny (gimnazjum i szkoła średnia) oraz recytatorski (gimnazjum i szkoła średnia).

W gronie laureatów konkursu literackiego znalazła się uczennica klasy IId Monika Jagodzińska, zdobywając wyróżnienie za swoje opowiadanie pt. "Powroty".

 
Wspomnienia z „Pogorii” PDF Drukuj Email

Jak ten czas szybko biegnie...
Minęły już dwa miesiące od rejsu

Pogorią po Morzu Śródziemnym, w którym uczestniczyła grupa uczestników z naszej szkoły wraz z opiekunem panem Jackiem Łazarskim.

Wyprawa rozpoczęła się pierwszego kwietnia, kiedy ok. godziny 16:00 wyruszyliśmy autokarem do portu w Genui. Następnego dnia rano, gdy już dotarliśmy do miasta uczestniczyłyśmy w porannym spotkaniu z kapitanem Maciejem Leśnym

Więcej…
 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

9 czerwca klasy Ia i IIa brały udział w wycieczce na Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania  Politechniki Poznańskiej. Jako grupa, na co dzień zajmująca się przedmiotami ścisłymi (matematyka, fizyka, informatyka, geografia) bez problemu odnaleźliśmy się w tematyce zajęć.

Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, którzy zostali naszymi przewodnikami. Na wstępie, opowiedzieli nam trochę o Wydziale i pokazali filmik promujący, przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Jana Jakubka, po czym podzieliliśmy się na

Więcej…
 
Filmowy KLAPS dla HugonTV! PDF Drukuj Email

Tworzenie filmów w Kołłątaju to już powoli codzienność. Teledysk w reżyserii Wojciecha Rasia do piosenki „Kochaj” Wiktorii Wujczyk i Janiny Reising zajął 3 miejsce w kategorii teledysk na VIII Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS. Zdolnym artystom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=y6iz3Ki9tbY

Na konkurs zgłoszono prawie 200 filmów.

Więcej…
 
Sukces młodych chemików z Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dzień 4 czerwca br. na długo pozostanie w pamięci  grupy chemików z krotoszyńskiego I LO im. Hugona Kołłątaja. Właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste zakończenie XXIX edycji projektu „Młody chemik eksperymentuje” na Politechnice Wrocławskiej.  Kołłątaj, po raz drugi uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, odniósł duży sukces. W skład tegorocznej grupy reprezentującej nasze liceum, pod przewodnictwem Pani mgr Ilony Kocel,  wchodziło 9 uczniów: Sara Pomogier, Maria Baranowska, Anna Glinkowska – kl.II oraz

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 56

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl