Logowanie
Kołłątaj Mistrzem Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!! PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.09.2018 na stadionie w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Kołłątaj reprezentowała drużyna męska i żeńska, które wygrały swoje kategorie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się w Poznaniu w 17.10.2018.

Więcej…
 
Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 4 – 5 października klasa Id(profil biologiczno - chemiczny) pod opieką p. Anny Sikorskiej i p. Ilony Kocel wzięła udział w organizowanej co roku Zielonej Szkole. Uczniowie zostali zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach.

Pierwszego dnia wycieczki młodzież wyruszyła wraz z przewodnikiem na szlaki Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć różne gatunki ptaków, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji

Więcej…
 
Z wizytą w Dierdorfie PDF Drukuj Email

Od 10 do 14.09. dwunastoosobowa grupa uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odwiedziła szkołę partnerską w Niemczech- Martin- Butzer- Gymnasium.

Uczniowie naszej szkoły byli goszczeni przez swoich niemieckich rówieśników ze szkoły partnerskiej w Dierdorfie (Nadrenia- Palatynat). Swój pobyt za granicą „Kołłątajowcy” zaczęli od poznania zaprzyjaźnionej z I LO niemieckiej szkoły oraz od dawki pozytywnych wrażeń podczas lekcji biologii w terenie- w zoo w Neuwied.

Więcej…
 
WYNIKI MATUR 2018 I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dnia 3.09.2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Egzamin maturalny staje się wyzwaniem kolejnego rocznika „Kołłątajowców”, ale zanim to nastąpi, nadszedł czas podsumowania MATURY 2018. Tegoroczni maturzyści osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki maturalne, udowadniając, że  trzy lata nauki w naszym Liceum wykorzystali także na realizację swoich naukowych pasji. Poniższa tabela pokazuje wyniki egzaminacyjne

Więcej…
 
I POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI W KROTOSZYNIE PDF Drukuj Email

Cztery zespoły, trzy duety i 22 solistów zaprezentowało się podczas Pierwszego Konkursu Piosenki Polskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, który odbył się 5 czerwca 2018r.

Od własnych kompozycji, przez klasyczny repertuar takich gwiazd jak „Czerwone Gitary” czy Anna Jantar po najnowsze hity Ani Dąbrowskiej i Kamila Bednarka. Tak wybrzmiewał Pierwszy Konkurs Piosenki Polskiej zorganizowany w Liceum Ogólnokształcącym.

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE PDF Drukuj Email

Narodowe czytanie, narodowe czytanie, narodowe czytanie Narodowe czytanie, narodowe czytanie, narodowe czytanie

 
Festyn rodzinny w domu dziecka PDF Drukuj Email

W środę 30 maja uczniowie z klasy 1e wraz z wychowawczynią Magdaleną Ibron wzięli udział w festynie rodzinnym w domu dziecka w Pleszewie. Jeden z uczniów, a mianowicie Kamil Frąckowiak, wykonał charytatywny pokaz freestyle football dla podopiecznych ośrodka. Następnie trenował z młodszymi kolegami, próbując przybliżyć im swoją pasję oraz nauczyć tricków piłkarskich.

Po miłym spotkaniu Kamil dostał pamiątkę oraz podziękowania a pozostałych uczniów, którzy pomagali

Więcej…
 
Konkurs z okazji 100 rocznicy wybuchu powstania PDF Drukuj Email

Z okazji 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego portal www.maszynadopisania.pl, zajmujący się prowadzeniem warsztatów literackich, zorganizował konkurs pisarski na opowiadanie. Tematem tekstów miały być wydarzenia historyczne.

W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły, Aleksandra Kasprolewicz i Anna Czachorek z klasy Ia. Opowiadanie Anny zostało nagrodzone – dla laureatów przygotowano warsztaty literackie prowadzone przez pisarzy: Sylwię Chutnik, Piotra Bojarskiego i Przemysława Semczuka.

Warsztaty odbywały się w Poznaniu od 11 do 13 maja. Uczestnicy pracowali w tym czasie nad swoimi tekstami, aby wkrótce mogły się one ukazać w druku.

Więcej…
 
Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego PDF Drukuj Email

Dnia 26 kwietnia 2018 roku, wraz z Bartoszem Litwinem, pod opieką Pani profesor Julity Ludwiczak, braliśmy udział w II Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Obrady rozpoczęły się od krótkiej wypowiedzi organizacyjnej Pani przewodniczącej Zofii Szalczyk, następnie wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o zapisanie się do jednej z czterech komisji, w których mieliśmy pracować. Ja wybrałem Komisję Samorządową, której zadaniem było wskazanie działań Sejmiku dla Województwa, ich ocena

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl