Logowanie
Wieczornica Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Już po raz piąty krotoszyniacy mogli uczestniczyć w Wieczornicy Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka o godz. 17.00 odbyło się spotkanie upamiętniające walczących o wolną i demokratyczną Polskę po r. 1945.

Trzyczęściowe spotkanie przygotowali pracownicy Muzeum i uczniowie naszego Liceum pod kierunkiem p. M. Witczak. Zebrani wysłuchali referatu p. Daniela Szczepaniaka nt. Podziemia Harcerskiego „Zawisza” i prezentacji dyr. Piotra Mikołajczyka dot. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej…
 
„Sukces w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia” PDF Drukuj Email

Dnia 1 marca 2018 w siedzibie Komitetu Okręgowego Olimpiady - Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyły się eliminacje okręgowe  XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim  „Sukces w biznesie- ludzie, wizerunek, strategia”. Wśród ponad 262 uczestników z  województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły -   klasy II ABartłomiej Góral oraz Adrian Klonowski.

Olimpijczycy musieli zmierzyć się z zagadnieniami z  zakresu przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości. Sprawdzano ich nie tylko pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktykę, ale także badane były reprezentowane przez nich postawy i zachowania

Więcej…
 
Krotoszyńska Noc z Biologią PDF Drukuj Email

Krotoszyńska Noc z Biologią. Krotoszyńska Noc z Biologią.Krotoszyńska Noc z Biologią.Krotoszyńska Noc z Biologią.Krotoszyńska Noc z Biologią.

 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 31.01 klasa 2a wraz z panią Iwoną Nowaczyk udała się na Politechnikę Poznańską. Powitała ich pani Beata Czerkas. Mogli dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja.  Następnie klasa została podzielona na dwie grupy, które na przemian uczestniczyły w zajęciach. Pierwsza z nich została z panią Justyną Trojanowską. Uczniowie mogli wykazać  się kreatywnością. Przeprowadzona gra polegała na ułożeniu w jak najkrótszym czasie specjalnych puzzli. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć jaki problem może sprawić usilne trzymanie się schematów.

Więcej…
 
Centrum Chemii w Małej Skali PDF Drukuj Email

Wiodąca rola „Kołłątaja” w propagowaniu i rozwoju nauk przyrodniczych w Krotoszynie i okolicznych powiatach.

To już osiem lat współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Nasza szkoła, jako pierwsza w kraju nawiązała współpracę z tą najwyżej ocenianą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej placówką oświatową wspierającą szkolnictwo w Polsce (zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Jednostek Przyrodniczych

Więcej…
 
Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe popołudnie, 29 stycznia 2018 r.,  w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Wierszy, Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Licealiści rywalizowali między sobą w kategorii śpiewu i recytacji. Każdy uczestnik wykazał się świadomością i zaangażowaniem, tym samym nakreślając wysoki próg kolejnym wykonawcą. Jury miało możliwość usłyszeć zarówno utwory znane, jak i te zapomniane. W pocie czoła zostali wyłonieni i nagrodzeni laureaci.

Więcej…
 
SUKCES KOŁŁĄTAJOWCÓW PDF Drukuj Email

20 stycznia 2018 r. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza gościł przy ul. Umultowskiej w Poznaniu uczestników etapu okręgowego LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zmaganiach wzięło udział 31 osób z terenu województwa wielkopolskiego, m.in. z liceów w Poznaniu, Kaliszu i Gostyniu.

Zawodnicy najpierw mierzyli się z testem pisemnym, obejmującym pytania

Więcej…
 
Konkurs Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim. PDF Drukuj Email

17 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs ,,Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim". Zwyciężyła Aleksandra Gendera z klasy 1d. Przyznano również dwa II miejsca dla Jana Trąbki z klasy 1b i Jakuba Jankowskiego z klasy 1c.

Nagrodzona trójka będzie reprezentować Kołłątaja w etapie powiatowym, który odbędzie się w Muzeum.

Gratulujemy

Więcej…
 
“Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…” - wyróżnienie dla uczennic z klasy I c PDF Drukuj Email

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego wzięło udział w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem “Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…”, organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 19 stycznia, a nagrody zwycięzcom wręczała Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl