Logowanie
Wspomnienia z „Pogorii” PDF Drukuj Email

Jak ten czas szybko biegnie...
Minęły już dwa miesiące od rejsu

Pogorią po Morzu Śródziemnym, w którym uczestniczyła grupa uczestników z naszej szkoły wraz z opiekunem panem Jackiem Łazarskim.

Wyprawa rozpoczęła się pierwszego kwietnia, kiedy ok. godziny 16:00 wyruszyliśmy autokarem do portu w Genui. Następnego dnia rano, gdy już dotarliśmy do miasta uczestniczyłyśmy w porannym spotkaniu z kapitanem Maciejem Leśnym

Więcej…
 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

9 czerwca klasy Ia i IIa brały udział w wycieczce na Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania  Politechniki Poznańskiej. Jako grupa, na co dzień zajmująca się przedmiotami ścisłymi (matematyka, fizyka, informatyka, geografia) bez problemu odnaleźliśmy się w tematyce zajęć.

Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, którzy zostali naszymi przewodnikami. Na wstępie, opowiedzieli nam trochę o Wydziale i pokazali filmik promujący, przygotowany przez absolwenta naszej szkoły Jana Jakubka, po czym podzieliliśmy się na

Więcej…
 
Filmowy KLAPS dla HugonTV! PDF Drukuj Email

Tworzenie filmów w Kołłątaju to już powoli codzienność. Teledysk w reżyserii Wojciecha Rasia do piosenki „Kochaj” Wiktorii Wujczyk i Janiny Reising zajął 3 miejsce w kategorii teledysk na VIII Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS. Zdolnym artystom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=y6iz3Ki9tbY

Na konkurs zgłoszono prawie 200 filmów.

Więcej…
 
Sukces młodych chemików z Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dzień 4 czerwca br. na długo pozostanie w pamięci  grupy chemików z krotoszyńskiego I LO im. Hugona Kołłątaja. Właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste zakończenie XXIX edycji projektu „Młody chemik eksperymentuje” na Politechnice Wrocławskiej.  Kołłątaj, po raz drugi uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, odniósł duży sukces. W skład tegorocznej grupy reprezentującej nasze liceum, pod przewodnictwem Pani mgr Ilony Kocel,  wchodziło 9 uczniów: Sara Pomogier, Maria Baranowska, Anna Glinkowska – kl.II oraz

Więcej…
 
II Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorz Nowackiego. PDF Drukuj Email

W środę 01.06.2016 na stadionie naszego liceum odbył się II Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego połączony z Dniem Sportu. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Liczna grupa zawodników i zawodniczek rywalizowała miedzy sobą w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, 100 m dziewcząt i chłopców, 300 m dziewcząt i chłopców, 600 m dziewcząt, 1500 m chłopców, sztafeta mieszana 4x300 m.

Więcej…
 
Mistrzostwo Powiatu Dziewcząt i Chłopców w piłce siatkowej plażowej PDF Drukuj Email

W dniach 24.05.2016 i 25.05.2016 na terenie naszej szkoły odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Dziewcząt i Chłopców w piłce siatkowej plażowej. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny dziewcząt : 2 drużyny reprezentujące naszą szkołę oraz po jednej drużynie z ZSP 2 i ZSP 3.

Zawodniczki rywalizowały ze sobą w systemie "każdy z każdym". Zwycięzcą turnieju została drużyna naszego liceum w skład której weszły: Wiktoria Kliś oraz Julia Rogacka. Drugie miejsce podium przypadło również zawodniczkom

Więcej…
 
Simchat Chajim Festival PDF Drukuj Email

1 czerwca uczniowie z kilku klas naszej szkoły uczestniczyli w debacie „Radość życia” w  ramach projektu „Simchat Chajim Festival” realizowanego przez Stowarzyszenie Krotochwile. Zaproszono na nią: rabina Stasa Wojciechowicza, filozofa prof. Tadeusza Bartosia oraz dr Jacka Kępę. Dyskusję poprowadziła pani Grażyna Banaszkiewicz.

Uczniowie mieli okazję poznać poglądy przybyłych gości na temat szczęścia. Debata została przygotowana na wysokim poziomie, zmusiła do refleksji oraz skłoniła uczestników do

Więcej…
 
Pierwsze matematyczne prelekcje w Kołłątaju dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Dnia 23 maja odbyły się prelekcje matematyczne dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Projekt zorganizowała klasa II A, pod nadzorem pani prof. Iwony Nowaczyk.

Spotkanie składało się z kilku części. Pierwszą z nich był wykład, dotyczący prostej Eulera -przygotowany przez Michała Drzewieckiego. Gimnazjaliści poznali kilka charakterystycznych punktów  związanych z trójkątem: ośrodek okręgu opisanego, ortocentrum, środek ciężkości. Podczas wykładu próbowali sobie odpowiedzieć na pytanie-

Więcej…
 
Uczniowie Kołłątaja w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. PDF Drukuj Email

 

 

W dniach 17-18 maja 2016 roku uczniowie biorący udział w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej w projekcie „Młody Chemik Eksperymentuje” uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku koło Otwocka. W czasie zajęć uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami fizyki jądrowej, budową oraz systemem zabezpieczeń reaktora „Maria” (nazwanego na cześć Marii Skłodowskiej-Curie).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 55

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl