Logowanie
XIII Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej PDF Drukuj Email

13 marca uczniowie klasy 2A: Weronika Frankiewicz, Patrycja Jackowiak i Adam Wierzowiecki reprezentowali Kołłątaja na etapie powiatowym Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w Pleszewie. Należy podkreślić, że był to nasz krotoszyński debiut i zakończył się sukcesem naszej uczennicy.

Patrycja Jackowiak znalazła się w grupie najlepszych i wraz z pięcioma uczniami powiatu pleszewskiego będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu

Więcej…
 
Sukcesy w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej PDF Drukuj Email

Od października 2016 r. dwoje uczniów naszego liceum podjęło się napisania eseju filozoficznego na jeden z wybranych przez siebie tematów, startując tym samym w XXIX Olimpiadzie Filozoficznej pod czujnym okiem p. Macieja Czachorka. Jędrzej  Mikstacki z klasy IIc wraz z Alicją Jackowiak z klasy Ic wybrali do opracowania następujący temat: „Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie <<dobrego życia>>? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla <<sprawy”>>

Więcej…
 
Olimpijskie zmagania z języka rosyjskiego PDF Drukuj Email

4 marca 2017 w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM w Poznaniu odbyły się eliminacje II etapu XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Wzięły w nich udział dwie uczennice naszego Liceum- Oliwia Furmann z klasy IIe i Rimma Torianyk z klasy Id. Obie zajęły bardzo wysokie lokaty (6 i 7 miejsce).

Komitet Olimpiady w Warszawie ustali liczbę punktów, która kwalifikuje do udziału w eliminacjach centralnych.

Więcej…
 
Mamy powód do dumy !!! PDF Drukuj Email

Dwie uczennice naszej szkoły Monika Bukowa i Roksana Paterczyk z klasy 3c reprezentowały w piątek Kołłątaja w I Wojewódzkim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Polacy i Niemcy w Europie”.

Zadaniem uczestników było napisanie eseju pt.: „Karl Dedecius- tłumacz literatury polskiej, publicysta, „budowniczy mostów” między Polakami i Niemcami.

I miejsce zdobyła Roksana Paterczyk.

Więcej…
 
Olimpiada Medyczna objęta patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty PDF Drukuj Email

W uznaniu działań I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja na rzecz rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz upowszechniania wiedzy matematyczno-przyrodniczej V Regionalna Olimpiada Medyczna organizowana przez naszą szkołę została objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej.

Waldemar Plewiński

 
Kolejne osiągnięcie ucznia Kołłątaja !!! PDF Drukuj Email

W czwartek, 2 marca 2017 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy XII Olimpiady Przedsiębiorczości. Wśród ponad 250 uczniów z województw: kujawsko- pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego znalazł się uczeń naszej szkoły- Bartłomiej Góral z klasy IA.

Konkurs podzielony był na dwie części.   I część była testem wiedzy o ekonomii, zarządzaniu i przywództwie w biznesie. Miała ona wyłonić 50 najlepszych uczniów do etapu II, gdzie w grupach trzeba było rozwiązać zadania problemowe. Wśród tej najlepszej pięćdziesiątki znalazł się Bartek, który zajął 27 miejsce.

Należy dodać, że pozostali uczestnicy byli uczniami szkół, które według rankingu Perspektyw należą do najlepszych szkół w Polsce, a wśród nich:

Więcej…
 
„Deutsch kann einfach sein”- lekcje z native speakerem PDF Drukuj Email

Przez ostatnie dwa tygodnie lutego uczniowie Kołłątaja uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego z panem Hubertem Glareminem. Był to mile spędzony i dobrze wykorzystany czas. Najważniejsza była komunikacja w języku niemieckim.

„Dzięki lekcjom języka niemieckiego z panem Glareminem zrozumieliśmy, że niemiecki wcale nie jest trudny i jeżeli będzie możliwość ponownego wzięcia udziału w zajęciach, jesteśmy chętni”- mówi Krzysztof z klasy IA.

Więcej…
 
Wielki sukces Kasandry Lis podczas 40. Olimpiady Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email

Nasza uczennica znalazła się wśród 21 najlepszych uczniów w okręgu wielkopolskim.

Rywalizacja rozpoczęła się już w listopadzie, kiedy to Kasandra pomyślnie przeszła etap szkolny olimpiady, a następnie etap wojewódzki (część pisemna).

11 lutego zmierzyła się z najlepszymi uczniami z całego województwa wielkopolskiego. Pomyślnie przeszła etap ustny, podczas którego odpytywana była m.in. z literatury niemieckiej, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i praktycznego użycia języka niemieckiego.

Po podliczeniu wszystkich wyników uplasowała się na 114 miejscu w Polsce. Jest to wielki sukces zarówno uczennicy jak i nauczycielki, Pani Janiny Szczepańskiej.

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

Dnia 28 lutego b.r. uczniowie klasy 1a i 2a wraz z opiekunem P. Iwoną Nowaczyk, wzięli udział w wykładzie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia, których tematem było "kwadratowe koło", prowadzone były przez studentkę wydziału matematyki.

Licealiści poznali wiele rodzajów metryk m.in. metrykę rzekę, kolejową, taksówkową, czy

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 61

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl