Logowanie
Wunderteam PDF Drukuj Email

29 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się konkurs języka angielskiego i niemieckiego o nazwie „Wunderteam” Mistrzowska drużyna Anglistów i Germanistów.

Siedemdziesięciu uczniów gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych zmierzyło się ze sobą w potyczkach drużynowych. Z języka angielskiego w szranki stanęło 15 drużyn po trzy osoby, a z języka niemieckiego 8 także po trzy osoby.

Więcej…
 
Uczeń Kołłątaja znów najlepszy z filozofii PDF Drukuj Email

27 listopada br. miała miejsce w kaliskim liceum im. A.Asnyka V edycja konkursu filozoficznego „Cogito, ergo sum”. Jego tegorocznym zwycięzcą okazał się Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy maturalnej z I LO w Krotoszynie. W ubiegłym roku szkolnym Jędrzej zajął w tym konkursie II miejsce. W jubileuszowej, piątej edycji zdeklasował rywali z I LO w Ostrowie Wielkopolskim i gospodarzy, uczniów I LO w Kaliszu.

Więcej…
 
Drużynowe pływanie dziewcząt i chłopców PDF Drukuj Email

W dniu 16.11.2017 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Kołłątaj, jako jedyna szkoła reprezentowała nasz powiat na tych zawodach. We wcześniejszych mistrzostwach powiatu nie wystartowała żadna inna szkoła ponadgimnazjalna.

W skład drużyny wchodziło 8 dziewcząt i 8 chłopców. W startach indywidualnych wyróżnili się Monika Jadczak, Julia Dzierla wśród dziewcząt oraz Kamil Biernacki, Dawid Sasin wśród chłopców.

Więcej…
 
Kołłątaj mistrzem powiatu w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj Email

W dniu 07.11.br. w Kobylinie odbyły się mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. W turnieju udział wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Nasi chłopcy trafili do grupy z ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Pokonując 3:1 ZSP nr 1 oraz 2:0 ZSP nr 2 i awansowali do finału. Tam spotkali się z ZSZ Kobylin pokonując ich 1:0, tym samym zostali mistrzami powiatu!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Więcej…
 
"DZIADY” W KROTOSZYNIE PDF Drukuj Email

Dramat Adama Mickiewicza kojarzy się większości z trudną i nudną lekturą „ogwiadkowaną”. Zmuszani do niej przez polonistów bardzo często zapominamy o pięknie słowa naszego romantyka, o niezwykłej ekspresji i sugestywności przekazu.

Dzięki projektowi Teatr Polska mieliśmy szansę obejrzeć „niesceniczne” „Dziady” na scenie.  Teatr Wierszalin zaproponował spotkanie z  Mickiewiczowskim dramatem w dwóch odsłonach: Noc Pierwsza opierała się przede wszystkim na IV cz. „Dziadów” i fragm. cz. II; Noc Druga

Więcej…
 
Spotkanie ze Sztuką PDF Drukuj Email

9.11. 2017 roku siedemnaścioro uczniów z naszego Liceum uczestniczyło w warsztatach teatralnych w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Podczas interesujących zajęć licealiści poznali tajniki pantomimy, gry w masce oraz mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu teatru.

Uwieńczeniem zajęć było odegranie przez uczestników warsztatów „Świtezianki” A. Mickiewicza.
Przedpołudniowe zmagania ze sztuką były wprowadzeniem do wieczornego spektaklu wg „Dziadów” A. Mickiewicza.  Zajęcia prowadzili aktorzy Teatru „Wierszalin” z Supraśla.

Opiekunem młodzieży była p. Małgorzata Witczak.

 
Moją największą pasją jest taniec PDF Drukuj Email

Nazywam się Oliwia Matuszewska i jestem uczennicą naszej szkoły, I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja. Moją największą pasją jest taniec towarzyski. Jest on dla mnie czymś więcej niż tylko miłym spędzaniem wolnego czasu, bo kilka lat temu stał się nieodłącznym elementem mojego życia. Trenuję sportowo i biorę udział we wszystkich największych i najbardziej prestiżowych turniejach w Polsce i na świecie. Taniec, jak każdy inny sport, wymaga poświęceń, ciężkich treningów, czasami nawet łez…

Pasję do tańca odkryłam jako mała dziewczynka. Już od przedszkola występowałam w różnych przedstawieniach. Cztery lata temu wpadłam na pomysł, by zorganizować pokaz taneczny dla mojej babci w dniu jej urodzin. Już wcześniej zapisałam się na zajęcia w szkole tańca Show Dance w Krotoszynie, gdzie stawiałam swoje pierwsze kroczki, ale nie miałam partnera. Postanowiłam poprosić mojego kolegę tancerza (Michała Pernaka, który miał przerwę w tańcu) o wspólny pokaz na imprezie rodzinnej.

Więcej…
 
Bieg Papieski PDF Drukuj Email

Dnia 19.10.2017 roku odbył się XII Papieski Bieg Pokoju zorganizowany przez ZSP nr 3 pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Burmistrza Krotoszyna. W biegu udział wzięła grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem panem Grzegorzem Kroczakiem.

Uczennica klasy 2b Martyna Skrzypczak zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt, Monika Jadczak z klasy 1c trzecie miejsceKamil Frąckowiak z klasy 1e drugie miejsce w kategorii chłopców, a pan Grzegorz Kroczak

Więcej…
 
WUNDERTEAM - KONKURS NA MISTRZOWSKĄ DRUŻYNĘ ANGLISTÓW I GERMANISTÓW PDF Drukuj Email

 

 

Serdecznie zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów VII klasy szkoły podstawowej do udziału w konkursie językowym w naszej szkole. Chętne drużyny z języka angielskiego i niemieckiego zapraszamy do wspólnej zabawy już 29 listopada 2017 roku.

Zapisy do 22 listopada 2017 roku. Szczegóły w regulaminie.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 66

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl