Logowanie
Zajęcia w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza PDF Drukuj Email

30.11.2016 roku grupa 25 uczniów wraz z opiekunkami Joanną Olejniczak i Małgorzatą Witczak uczestniczyła w zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Humaniści wysłuchali wykładu nt. miejsca Polski w Europie Środkowej, przeszli krótki kurs j. węgierskiego, uczestniczyli w warsztatach nt. autoprezentacji w szkole i Holocaustu w sztuce. W przerwach mogli zapoznać się z ofertą kół naukowych IFP, rozwiązać quizy

Więcej…
 
Kołłątaj Mistrzem Rejonu w halowej piłce nożnej !!!! PDF Drukuj Email

Po wygraniu rywalizacji o mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej, które miało miejsce w dniu 14.11.2016 w hali sportowej w Koźminie Wielkopolskim, nasza drużyna przystąpiła do finału rejonu kaliskiego, który tym razem odbył się w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie.

Do rywalizacji w dniu 28.11.2016  przystąpiło 7 drużyn, które grały systemem grupowym. W pierwszej grupie najlepsza okazała się drużyna ZSBE w Ostrowie Wlkp. Kołłątaj

Więcej…
 
Wykłady otwarte na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

Dnia 15.11.2016r klasa 1a wraz z opiekunkami Iwoną Nowaczyk oraz Aliną Szwarczyńską udała się na wykład matematyczny do Poznania. Uczniowie brali udział w wykładzie o "Jednoznaczności i niejednoznaczności rozkładu".

Dowiedzieli się miedzy innymi, że każda liczba naturalna jest iloczynem liczb pierwszych,

Więcej…
 
Internetowe zagrożenia wśród młodzieży PDF Drukuj Email

Pod takim właśnie hasłem już po raz kolejny odbyło się spotkanie dla rodziców podczas ostatnich drzwi otwartych w naszej szkole. Do spotkania przygotowaliśmy się już znacznie wcześniej realizując tą tematykę  w niektórych klasach.  Dzięki temu przedsięwzięciu  dowiedzieliśmy się co myślą nasi uczniowie na temat zagrożeń w sieci.

Właśnie te informacje  i wiele innych kwestii dotyczących naszych uczniów mogliśmy poruszyć na spotkaniu z rodzicami.

Spotkanie dla rodziców i warsztaty z uczniami poprowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie,  za co im bardzo dziękujemy!!!

 
98 Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email

W czwartek, 10. listopada w naszej szkole obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie śpiewali hymn państwowy oraz Rotę, wysłuchali również okolicznościowego przemówienia Pana Profesora Hadrycha na temat tamtejszych wydarzeń.

Podczas części artystycznej można było usłyszeć piękne wiersze patriotyczne i pieśni o tej samej tematyce pod przewodnictwem utalentowanego chóru.

Więcej…
 
Tematyczny czwartek - Wycieczka do Hoollywood PDF Drukuj Email

Wycieczka do Hoollywood ? Nie, dziękuję wystarczy mi bilet do Krotoszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Dnia 3 listopada odbyła się kolejna tura tematycznych czwartków.

Tym razem motywem przewodnim były postaci z filmów. Na naszych korytarzach nie brakowało sław i wybitnych postaci. Autografy sypały się strumieniami ,a flesze aparatów nie gasły.

Więcej…
 
Gra miejska z udziałem Wolontariuszek Szkolnego Koła Charytatywnego. PDF Drukuj Email

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października), Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego do udziału w Grze Miejskiej. Tegoroczne hasło ŚDZP brzmiało: "Godność a zdrowie psychiczne".

Celem gry była integracja mieszkańców z różnych środowisk (szkoły, instytucje,  itp) z osobami niepełnosprawnymi

Więcej…
 
Honorowa odznaka dla Kołłątaja PDF Drukuj Email

21 października 2016 roku nauczyciele z całej Wielkopolski uczestniczyli w wojewódzkiej gali z okazji Święta Edukacji Narodowej, w gmachu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, aby nagrodzić najlepsze szkoły i wyróżniających się w pracy zawodowej nauczycieli i dyrektorów z Wielkopolski.

Nasze Liceum otrzymało odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

Więcej…
 
Rajdy patriotyczne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. PDF Drukuj Email

W ramach szkolnego kalendarza obchodów rocznic patriotycznych odbyły się dwa rajdy młodzieżowe. 29 października jechaliśmy śladami prowadzonych w okolicy Krotoszyna walk Powstania Wielkopolskiego. Nasza trasa wiodła przez Konarzew,Zduny,Borownicę i Chachalnię.

Kilkakrotnie zatrzymywaliśmy się w miejscach,gdzie zimą 1919 roku toczyły się walki między powstańcami a Prusakami. O ich przebiegu zajmująco opowiadał dr Edward Jokiel - długoletni nauczyciel historii

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 58

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl