Logowanie
Konkurs Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim. PDF Drukuj Email

17 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs ,,Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim". Zwyciężyła Aleksandra Gendera z klasy 1d. Przyznano również dwa II miejsca dla Jana Trąbki z klasy 1b i Jakuba Jankowskiego z klasy 1c.

Nagrodzona trójka będzie reprezentować Kołłątaja w etapie powiatowym, który odbędzie się w Muzeum.

Gratulujemy

Więcej…
 
“Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…” - wyróżnienie dla uczennic z klasy I c PDF Drukuj Email

Ponad 266 uczniów z 52 szkół województwa wielkopolskiego wzięło udział w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem “Wielkopolsko czy spadnie na nas wolność?…”, organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się 19 stycznia, a nagrody zwycięzcom wręczała Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej…
 
Kołłątajowcy na zawodach "Gwiezdny Krąg" PDF Drukuj Email

Jakub Jankowski z kl. Ic i Bartosz Marszałek z kl. IIc reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich XIII Edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg”.

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego w wyniku wcześniejszych eliminacji.

Bartkowi i Kubie gratulujemy sukcesu.

 
Kapitalnie w Capitolu…. PDF Drukuj Email

25.01.2018 grupa 40 uczniów wraz z opiekunami obejrzała musical „Liżę twoje serce” w Teatrze Capitol. Historia Cyganki szukającej Cygana ze złotym zębem była dla autorów sztuki pretekstem do opowiedzenia historii Wrocławia w 1945 roku. Tłumy Cyganów, Polaków, Żydów, Rosjan, Ukraińców i Niemców zostały przedstawione w momencie przełomowym. Oto w ruinach Festung Breslau rodzi się Wrocław…

Wspaniała muzyka, choreografia i gra aktorska

Więcej…
 
WOŚP NA WODNIKU PDF Drukuj Email

Dnia 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale na krotoszyńskim „Wodniku” akcja rozpoczęła się już wcześniej.

Od godz. 16:00 w sobotę do 16.00 dnia następnego na krotoszyńskim basenie odbywało się całodobowe pływanie. Organizatorem akcji był UKS Delfin 4 działający przy SP4 Krotoszyn z prezesem Jackiem Mielcarkiem na czele, którego w akcji wspierał przez cały czas Jacek Łazarski – nauczyciel wf-u w ILO i SP4. Podczas 24 godzin na basenie pływało

Więcej…
 
Sukces sportowy Kołłątaja PDF Drukuj Email

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godz. 14.00 w sali Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Zarządu Krotoszyńskiego SZS ze Starostą Krotoszyńskim oraz Dyrektorami i Nauczycielami wf .

Naszą szkołę reprezentowali Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik oraz jeden z nauczycieli wychowania fizycznego pan Grzegorz Kroczak.

Na spotkaniu zostały wręczone patery dla trzech najlepszych szkół ponadgimnazjalnych

Więcej…
 
Psychologiczny zawrót głowy. PDF Drukuj Email

8.12.2017 r.  grupa „Kołłątajowców” z opiekunami Małgorzatą Witczak i Tomaszem Koniecznym uczestniczyła w warsztatach psychologicznych na Wydziale Psychologii UAM w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu absolwentki naszego Liceum, p. Sylwii Włodarz, mogliśmy zapoznać się z technikami mnemotechnicznymi, zasadami aktywnego słuchania oraz wysłuchać wykładu dot. szczęścia.

Dwie szesnastoosobowe grupy rozpoczęły zajęcia od zabaw integracyjnych. Grupa pierwsza

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email

27 listopada 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Stanisław Wyspiański - życie i twórczość", zorganizowany przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.

Wydarzenie to związane było ze 110 rocznicą śmierci znakomitego twórcy. Uczniowie szkół średnich z całego powiatu zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia Wyspiańskiego, a także jego największego dzieła, jakim jest "Wesele".

Więcej…
 
Zajęcia klas patronackich w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Grudzień rozpoczął się dla klas biologiczno-chemicznych: 1b i 3d bardzo interesująco. 1 grudnia br.  uczniowie pod opieką  p. Ilony Kocel i p. Aliny Szwarczyńskiej udali się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zajęcia na Wydziale Chemii zorganizowano dla klas akademickich. Klasa 1b mile spędziła czas w laboratorium.

Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl