Logowanie
VI Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W piątek 06.04.2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się VI Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 16 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał

Więcej…
 
XIII KONKURS CHEMICZNY UAM PDF Drukuj Email

Julia Dzierla uczennica  klasy biologiczno-chemicznej, została finalistką XXIll Konkursu Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spośród 133 uczestników z województwa lubuskiego, województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, do finału zakwalifikowane zostały osoby z najwyższą punktacją z ll etapu. W gronie tym znalazła się między innymi Julia, która w etapie finałowym znalazła się w ścisłej czołówce, zdobywając szósty najwyższy wynik.

Więcej…
 
Krotoszyńska Noc z Biologią PDF Drukuj Email

W piątek, 23 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się IV edycja Krotoszyńskiej Nocy z Biologią. Kołłątaj gościł 350 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie: „Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj…” jak co roku towarzyszyło uczestnikom.

Zajęcia prowadzili wykładowcy i studenci z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej…
 
XVI Regionalne Zawody Chemiczne PDF Drukuj Email

Zawody odbywają się pod patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Starosty Krotoszyńskiego.

Uczennice naszej szkoły zmagały się z najlepszymi uczniami liceów z  Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Pleszewa, Oleśnicy, Kępna, Śremu.  Najlepsza okazała się Julia Dzierla z 3d I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Więcej…
 
Debata o patriotyzmie PDF Drukuj Email

W poniedziałek 26 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się debata poświęcona patriotyzmowi, jego współczesnym i historycznym formom. Na początku spotkania prowadzący Bartosz Marszałek powitał zgromadzonych na spotkaniu wicestarostę powiatu krotoszyńskiego pana Pawła Radojewskiego, dyrektor I LO panią Elżbietę Płóciennik, obecnych nauczycieli historii i języka polskiego oraz zebranych uczniów klas o profilu humanistycznym.

Więcej…
 
Kołłątajowiec laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym PDF Drukuj Email

W dniach 17-18 marca 2018 r. uczestniczyłem wraz z moim kolegą z klasy II A, Bartłomiejem Góralem, w finale 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Instytut Europeistyki Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Etap centralny odbywał się w Auli im. prof. Jana Baszkiewicza przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Już w piątek wyruszyliśmy pociągiem z Poznania pod opieką Sekretarz Okręgu Olimpiady - pani doktor Danuty Bober. Wcześnie rano w sobotę wsiedliśmy w wynajęte autokary i zostaliśmy w ekspresowym tempie przetransportowani na Wydział Zarządzania UW. O 8.20 rozpoczęliśmy nasze zmagania z niezwykle trudnym i obejmującym szereg różnych zagadnień politycznych, społecznych i gospodarczych testem online, który trwał 60 minut.

Więcej…
 
Zajęcia w klinikach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu PDF Drukuj Email

W dniu 1.03. uczniowie klasy 3d odbyli zajęcia w klinikach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na początku zajęć przywitała nas Pani Profesor Jolanta Dorszewska, która odpowiada za współpracę uczelni z naszym liceum.

Uczniowie  podzieleni  na 4 grupy odbyli zajęcia z neurologii, neurochirurgii , kardiologii i gastroenterologii. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przeprowadza się badanie EEG, echo  serca, wysłuchali wykładu o chorobie Parkinsona, zobaczyli filmy napadów padaczkowych

Więcej…
 
Wśród polonistycznej elity Wielkopolski PDF Drukuj Email

17.02.2018 roku w Poznaniu odbyła się część ustna II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wśród 70 uczestników znalazły się dwie osoby z naszego Liceum - Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki. O godz. 8.00 licealiści zaczęli pisać pracę literacką- esej interpretacyjny lub esej problemowy. Od godz. 14.00 rozpoczął się test z wiedzy o języku.

Tydzień później dowiedzieliśmy się, że wśród 30 osób dopuszczonych do egzaminu ustnego znajduje się uczennica

Więcej…
 
Wieczornica Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

Już po raz piąty krotoszyniacy mogli uczestniczyć w Wieczornicy Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka o godz. 17.00 odbyło się spotkanie upamiętniające walczących o wolną i demokratyczną Polskę po r. 1945.

Trzyczęściowe spotkanie przygotowali pracownicy Muzeum i uczniowie naszego Liceum pod kierunkiem p. M. Witczak. Zebrani wysłuchali referatu p. Daniela Szczepaniaka nt. Podziemia Harcerskiego „Zawisza” i prezentacji dyr. Piotra Mikołajczyka dot. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl