Logowanie
XVIII Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już osiemnaście lat, jak nasza szkoła pod patronatem Starosty Krotoszyna popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie.  Profesor Jan Duczmal był cenionym nauczycielem chemii, biologii i nauk farmaceutycznych  krotoszyńskich szkół okresu międzywojennego i pierwszych lat powojennych. Był współzałożycielem jednej z pierwszych szkół drogistowskich (która w okresie międzywojennym mieściła się w budynku I LO im. Hugona Kołłątaja) oraz autorem podręcznika do nauki w tego typu szkole.

Więcej…
 
Turniej motoryzacyjny PDF Drukuj Email

W dniu 23.04.2018 odbył się etap powiatowy XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tym roku miejscem rywalizacji uczestników był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

Kołłątaj reprezentowali: Patrycja Jankowska, Filip Wielebski oraz Krystian Gałęski. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1. Test z wiedzy o ruchu drogowym oraz historii motoryzacji,
2. Wykrywanie usterek w samochodzie,
3. Pierwsza pomoc,
4. Jazda samochodem,

Ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Pod znakiem żonkila…Pamięć o Sprawiedliwych i Zamordowanych…. PDF Drukuj Email

W czwartek, 19.04.2018 r, w auli naszej szkoły odbyło się krótkie spotkanie licealistów poświęcone pamięci o Irenie Sendlerowej, Żegocie i Holocauście. W programie artystycznym przypomniano najważniejsze fakty dotyczące Zagłady i jedynej w Europie organizacji rządowej pomagającej Żydom.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono Irenie Sendlerowej, kobiecie, która wyprowadziła z getta warszawskiego ok. 2500 dzieci. Spektaklowi towarzyszyła wystawa przedstawiająca warunki życia w getcie, powstanie i działalność Żegoty.

Więcej…
 
Bitwa o kasę PDF Drukuj Email

5 kwietnia Ola Kasprolewicz i Kasia Czachorek z klasy 1a reprezentowały Kołłątaja i dzielnie walczyły w II edycji konkursu Banku Spółdzielczego "Bitwa o kasę".

Kasia (na zdjęciu z prawej) zajęła 2 miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego i wygrała 600 zł.

Gratulujemy uczennicom wiedzy na temat bankowości i działalności Banku Spółdzielczego oraz kobiecej wytrwałości na "polu bitwy"

Więcej…
 
Milicko-Krotoszynski Konkurs Matematyczno-Fizyczny PDF Drukuj Email

Dnia 09.04.2018r. został przeprowadzony etap rejonowy konkursu matematyczno-fizycznego dla maturzystów. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów.

W ciągu 120 minut uczniowie mieli do rozwiązania po 5 zadań z matematyki i fizyki.

Zostały wyróżnione trzy pierwsze miejsca.

Wśród najlepszych było dwóch naszych Kołłątajowców:

Więcej…
 
Prelekcje matematyczne PDF Drukuj Email

W czwartek piątego kwietnia do Kołłątaja zawitali gimnazjaliści z naszego powiatu, żeby jeszcze lepiej zapoznać się ze światem liczb i ciekawostkami matematycznymi na prelekcjach matematycznych przygotowanych przez klasę 2a pod opieką Pani Iwony Nowaczyk.

Gimnazjaliści przybyli bardzo liczne i z zaciekawieniem słuchali prelekcji oraz brali bardzo aktywny udział w zajęciach i zadaniach jakie zostały dla nich przygotowane.

Więcej…
 
VI Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W piątek 06.04.2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się VI Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 16 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał

Więcej…
 
XIII KONKURS CHEMICZNY UAM PDF Drukuj Email

Julia Dzierla uczennica  klasy biologiczno-chemicznej, została finalistką XXIll Konkursu Chemicznego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spośród 133 uczestników z województwa lubuskiego, województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, do finału zakwalifikowane zostały osoby z najwyższą punktacją z ll etapu. W gronie tym znalazła się między innymi Julia, która w etapie finałowym znalazła się w ścisłej czołówce, zdobywając szósty najwyższy wynik.

Więcej…
 
Krotoszyńska Noc z Biologią PDF Drukuj Email

W piątek, 23 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się IV edycja Krotoszyńskiej Nocy z Biologią. Kołłątaj gościł 350 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie: „Usłysz, zobacz, dotknij, porozmawiaj…” jak co roku towarzyszyło uczestnikom.

Zajęcia prowadzili wykładowcy i studenci z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 70

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl