Logowanie
Artystka z pasją PDF Drukuj Email

Julia Szczesnowska, uczennica klasy IIc od lat interesuje się aktorstwem i literaturą. Mogliśmy oglądać jej monodramy, występy aktorskie. W tym roku do swoich licznych sukcesów Julka może dołożyć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

W kategorii „Wywiedzione ze słowa” licealistka przygotowała autorską wersję Wielkiej Improwizacji z III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Jej zaangażowanie i umiejętności interpretacyjno-aktorskie zostały docenione przez jury w Poznaniu i w Pile.

Julka jest finalistką tegorocznego OKR i mamy nadzieję, że znajdzie się w gronie osób nagrodzonych. Trzymamy kciuki!

Oprócz pasji aktorskiej Julia rozwija swoje zdolności poetyckie. W tym roku zajęła III miejsce w konkursie Młodzi Twórcy Literatury.

Więcej…
 
Wielki sukces z filozofii PDF Drukuj Email

Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy IIc potwierdził, że filozofia dla niego to nie tylko hobby, ale również dziedzina nauki, w której osiąga wymierne sukcesy na poziomie krajowym.

W dniach 21-22 kwietnia br. w Warszawie wystartował w finale krajowym XXIX Olimpiady Filozoficznej. Znalazł się w wąskim gronie około 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zaproszonych do udziału w zmaganiach szczebla centralnego. Już sam udział w OF w etapie ogólnokrajowym był dla każdego uczestnika

Więcej…
 
V Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W czwartek 06.04.2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbyła się V Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 19 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”

Więcej…
 
Kolejna przygoda z przedszkolakami. PDF Drukuj Email

W czwartek 20 kwietnia 2017 roku grupa uczennic z klasy Ia i Ic zrealizowała kolejne zadanie w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0”. Odwiedzili oni przedszkole „Maciuś” w Krotoszynie prowadząc zajęcia o Irlandii. Podczas tego miłego spotkania dzieci miały okazję poznać flagę i położenie Irlandii, posłuchać historii o św. Patryku oraz o słynnym legendarnym skrzacie.

Ponadto, bawiły się w typową irlandzką zabawę,następnie próbowały nauczyć się kroków tańca irlandzkiego, a na samym końcu dostały czekoladowe monety od legendarnego skrzata.

Więcej…
 
Artykuł Marcina Szyndrowskiego o monodramie Julii Szczesnowskiej PDF Drukuj Email

Od razu na początku warto zaznaczyć, że monodram był nagrywany dla potrzeb kwalifikacji festiwalowych na różnych przeglądach, gdzie spektakl ma szansę zaistnieć z pewnością. Jedno jest pewne, że osobiście byłem świadkiem czegoś wielkiego w naszym małym Krotoszynie. Zacznijmy jednak od początku.

Początek spektaklu osadzony w realiach współczesnych trendów teatralnych charakterystycznych dla małych ośrodków. Dominuje minimalizm scenograficzny. Białe płótno na scenie i kłujące w oczy, dyndające jabłko. W tle słychać tylko delikatne i niepokojące dźwięki muzyki, którą na żywo wygrywał na gitarze Jarosław Reising.

Przy zapalonych światłach reżyser wypuszcza z garderoby małpę. Tak proszę państwa – małpę, a właściwie kobietę-małpę, co można stwierdzić po płci aktorki, w którą wcieliła się fenomenalna Julia Szczesnowska

Więcej…
 
Wielkanoc dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniach 4 i 6 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola Słoneczko oraz Kubuś.

Uczniowie z klas 1c oraz 1e pod pilnym okiem pani Agnieszki Borkiewicz przygotowali dla dzieci lekcje angielskiego. Tematem zajęć była "Wielkanoc". Poprzez śpiew oraz zabawę nauczyliśmy dzieci kilku nowych słówek. Dzieci z chęcią oraz zaangażowaniem brały udział w naszych lekcjach.

Na koniec dostały małą ,słodką niespodziankę.

Więcej…
 
„Transplantologia: jestem na TAK!” PDF Drukuj Email

Piątek, 7 kwietnia, był Światowym Dniem Zdrowia. Dla Kołłątajowców był również dniem nauki o transplantologii i organodawstwie. Problem braku wystarczającej ilości narządów do przeszczepów staje się coraz poważniejszy. Z każdym dniem zwiększa się liczba chorych osób, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep danego organu.

Ograniczona dostępność narządów sprawia jednak, że wielu z tych ludzi nie doczeka na swoją kolej. Dlatego tak ważne są działania mające na celu uświadamianie społeczeństwa

Więcej…
 
Inne oblicze biologii PDF Drukuj Email

Ostatni piątek marca 2017 roku był zdecydowanie inny niż pozostałe, przynajmniej dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie oraz dla uczniów wszystkich gimnazjów powiatu krotoszyńskiego. Tego dnia miał miejsce wyjątkowy event. W murach liceum już po raz trzeci zagościli wykładowcy i studenci z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie przyjechali oni bez powodu. Po raz kolejny, podczas tzw. "Nocy z Biologią" zaprezentowali młodym

Więcej…
 
Kołłątajowcy opanowali epokę Wierzbięty PDF Drukuj Email

We wtorek 4 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się finał już trzeciej edycji konkursu historycznego z cyklu „W epoce Wierzbięty”, tym razem tematyka zmagań nawiązywała do okresu rozbicia dzielnicowego naszego kraju. Był to już ostatni konkurs organizowany przez nasze Muzeum w tym roku szkolnym.

Współorganizatorem wydarzenia był już tradycyjnie Poczet Wierzbięty z Krotoszyna i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie, a honorowym patronatem

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl