Logowanie
Polonistyczne wyzwania PDF Drukuj Email

Kiedy większość z nas odpoczywała jeszcze po trudach pierwszego półrocza, reprezentanci naszej szkoły  Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki zmierzyli się z tematami II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 11. 02. o godz. 8.00 60 osób zaczęło pisać pracę literacką na podany temat a godz. 14.00 rozpoczął się test z wiedzy o języku.

Tydzień później dowiedzieliśmy się, że wśród 28 licealistów dopuszczonych do egzaminu ustnego znajduje się uczeń klasy IIa Adam Wierzowiecki.

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

W miniony piątek uczniowie klas biologiczno-chemicznych już po raz czwarty uczestniczyli w zajęciach organizowanych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w ramach umowy patronackiej zawartej między uczelnią a naszym liceum.

Tym razem uczniowie wysłuchali wykładu profesora Macieja Krawczyńskiego z genetyki klinicznej oraz odbyli ćwiczenia z optometrii.  Za nami są już również ćwiczenia

Więcej…
 
W humanistach siła !!! PDF Drukuj Email

Etap szkolny tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego za nami. Dwoje uczniów naszego Liceum- Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Jury doceniło prace napisane przez „Kołłątajowców. Zuzanna zmierzyła się z problemem granic literatury a Adam wgłębił się w problematykę etykiety językowej.

Już wkrótce nasi licealiści zmierzą się z następnymi tematami w Poznaniu. Opiekunką uzdolnionych polonistów jest p. Małgorzata Witczak.

 
MARTA BRENK w 2 etapie Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej! PDF Drukuj Email

13.01.2017 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy Olimpiady Bibliologicznej, organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Ponad 40 osób zmierzyło się z testem i esejem problemowym. Uczestnikami byli m. in. uczniowie z Wrocławia, Poznania, Bolesławca, Zielonej Góry.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II a MARTA BRENK. Opiekunką uczennicy była p. Małgorzata Witczak.

 
Tematyczny czwartek PDF Drukuj Email

W czwartek 19. stycznia w naszej szkole odbył się tematyczny czwartek.

Nasi uczniowie mogli poczuć się jak w wojskowych koszarach. Wszyscy kolejny raz wykazali się kreatywnością, a ubrania w barwach moro były nieodłącznym elementem tego dnia!

Najliczniej ubranymi klasami zostały: I miejsce: Ib II miejsce: Id III miejsce: Ic i Ia

Więcej…
 
Olimpiada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email

Etap zawodów szkolnych XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami! W naszej szkole przystąpiło do niego 17 uczniów klas I-III, którzy zmierzyli się ze zbiorem pytań dotyczącym „Przywództwa w biznesie”.

Najwyższe wyniki uzyskali: Bartłomiej Góral z klasy IA  38 punktów, Bartosz Zieleziński z klasy IIIA  27,5 pkt oraz Adrian Klonowski z IA  24,5 pkt. Bartek będzie miał okazję wykazać się swoją wiedzą na etapie okręgowym, który odbędzie się  2 marca 2017 roku w Poznaniu.

Więcej…
 
Królowa ortografii z naszego Liceum !!! PDF Drukuj Email

1 grudnia 2016 roku odbył się powiatowy konkurs o tytuł „KRÓLA ORTOGRAFII”. Przedstawiciele szkół powiatu krotoszyńskiego walczyli o ten tytuł w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowane zostało inne dyktando. Świetnie wypadły reprezentantki naszej szkoły- Olga Draszawka i Zuzanna Czachorek.

Pierwsza z nich została KRÓLEM ORTOGRAFII

Więcej…
 
Mikołajkowe szaleństwo PDF Drukuj Email

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Każda klasa szykowała i ukrywała po całej szkole prezent dla innej klasy. Miejsca, w których odnajdywano podarunki, były przeróżne.

Biblioteka, szatnia, a nawet schowek na miotły przez chwilę stały się miejscami niedostępnymi dla osób nieposiadających specjalnych wskazówek. Podpowiedzi uczniowie mogli zdobywać dzięki poprawnym odpowiedziom na pytania z sześciu kategorii.

Całemu dniu towarzyszyły świąteczne piosenki

Więcej…
 
KONKURS SIENKIEWICZOWSKI PDF Drukuj Email

24.11.2016 roku Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zaprosiła chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie nt. życia i twórczości H. Sienkiewicza. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący „Krzyżaków” lub „Quo vadis” i biografii prozaika.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Żaneta Kordus i Olga Draszawka z klasy Ie. Obie pisały test dotyczący „Krzyżaków”. Zwyciężczynią została Żaneta Kordus

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 59

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl