Logowanie
„Deutsch kann einfach sein”- lekcje z native speakerem PDF Drukuj Email

Przez ostatnie dwa tygodnie lutego uczniowie Kołłątaja uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego z panem Hubertem Glareminem. Był to mile spędzony i dobrze wykorzystany czas. Najważniejsza była komunikacja w języku niemieckim.

„Dzięki lekcjom języka niemieckiego z panem Glareminem zrozumieliśmy, że niemiecki wcale nie jest trudny i jeżeli będzie możliwość ponownego wzięcia udziału w zajęciach, jesteśmy chętni”- mówi Krzysztof z klasy IA.

Więcej…
 
Wielki sukces Kasandry Lis podczas 40. Olimpiady Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email

Nasza uczennica znalazła się wśród 21 najlepszych uczniów w okręgu wielkopolskim.

Rywalizacja rozpoczęła się już w listopadzie, kiedy to Kasandra pomyślnie przeszła etap szkolny olimpiady, a następnie etap wojewódzki (część pisemna).

11 lutego zmierzyła się z najlepszymi uczniami z całego województwa wielkopolskiego. Pomyślnie przeszła etap ustny, podczas którego odpytywana była m.in. z literatury niemieckiej, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i praktycznego użycia języka niemieckiego.

Po podliczeniu wszystkich wyników uplasowała się na 114 miejscu w Polsce. Jest to wielki sukces zarówno uczennicy jak i nauczycielki, Pani Janiny Szczepańskiej.

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

Dnia 28 lutego b.r. uczniowie klasy 1a i 2a wraz z opiekunem P. Iwoną Nowaczyk, wzięli udział w wykładzie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia, których tematem było "kwadratowe koło", prowadzone były przez studentkę wydziału matematyki.

Licealiści poznali wiele rodzajów metryk m.in. metrykę rzekę, kolejową, taksówkową, czy

Więcej…
 
Polonistyczne zmagania PDF Drukuj Email

W sobotę 4.03.2017 roku w Collegium Maius UAM w Poznaniu odbyły się eliminacje ustne etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wśród 28 licealistów zakwalifikowanych do walki o udział w finale znajdował się uczeń klasy IIa naszego Liceum Adam Wierzowiecki.

Olimpijczycy odpowiadali na pytania pięcioosobowych komisji. Pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej UAM podkreślali bardzo wysoki poziom odpowiedzi licealistów.

Więcej…
 
Tematyczny czwartek - Teksas PDF Drukuj Email

23 lutego Kołłątaj zamienił się w... Teksas! Sprawiły to stroje uczniów- kapelusze, koszule w kratę, kolorowe chusty i kamizelki.

Wyniki tematycznego czwartku:
1: klasa Ib
2: klasa Ie
3: klasa Ia

Więcej…
 
Tłusty czwartek PDF Drukuj Email

 

23 lutego świętowaliśmy w szkole tłusty czwartek!

Z tej okazji SU przeprowadził dzień wcześniej losowanie i w dniu następnym obdarował zwycięskie klasy pączkami!

Życzymy wszystkim obfitych i smacznych słodkości!

 

Więcej…
 
Finał konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje” PDF Drukuj Email

We wtorek 21 lutego o godzinie 14.oo w krotoszyńskim muzeum odbył się powiatowy finał VIII edycji konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1 i 2 miejsce zajęły uczennice naszej szkoły

1 miejsce Katarzyna Gendera
2 miejsce Roksana Paterczyk

Więcej…
 
Polonistyczne wyzwania PDF Drukuj Email

Kiedy większość z nas odpoczywała jeszcze po trudach pierwszego półrocza, reprezentanci naszej szkoły  Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki zmierzyli się z tematami II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 11. 02. o godz. 8.00 60 osób zaczęło pisać pracę literacką na podany temat a godz. 14.00 rozpoczął się test z wiedzy o języku.

Tydzień później dowiedzieliśmy się, że wśród 28 licealistów dopuszczonych do egzaminu ustnego znajduje się uczeń klasy IIa Adam Wierzowiecki.

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

W miniony piątek uczniowie klas biologiczno-chemicznych już po raz czwarty uczestniczyli w zajęciach organizowanych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w ramach umowy patronackiej zawartej między uczelnią a naszym liceum.

Tym razem uczniowie wysłuchali wykładu profesora Macieja Krawczyńskiego z genetyki klinicznej oraz odbyli ćwiczenia z optometrii.  Za nami są już również ćwiczenia

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 58

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl