Logowanie
Spotkanie ze Sztuką PDF Drukuj Email

9.11. 2017 roku siedemnaścioro uczniów z naszego Liceum uczestniczyło w warsztatach teatralnych w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Podczas interesujących zajęć licealiści poznali tajniki pantomimy, gry w masce oraz mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu teatru.

Uwieńczeniem zajęć było odegranie przez uczestników warsztatów „Świtezianki” A. Mickiewicza.
Przedpołudniowe zmagania ze sztuką były wprowadzeniem do wieczornego spektaklu wg „Dziadów” A. Mickiewicza.  Zajęcia prowadzili aktorzy Teatru „Wierszalin” z Supraśla.

Opiekunem młodzieży była p. Małgorzata Witczak.

 
Moją największą pasją jest taniec PDF Drukuj Email

Nazywam się Oliwia Matuszewska i jestem uczennicą naszej szkoły, I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja. Moją największą pasją jest taniec towarzyski. Jest on dla mnie czymś więcej niż tylko miłym spędzaniem wolnego czasu, bo kilka lat temu stał się nieodłącznym elementem mojego życia. Trenuję sportowo i biorę udział we wszystkich największych i najbardziej prestiżowych turniejach w Polsce i na świecie. Taniec, jak każdy inny sport, wymaga poświęceń, ciężkich treningów, czasami nawet łez…

Pasję do tańca odkryłam jako mała dziewczynka. Już od przedszkola występowałam w różnych przedstawieniach. Cztery lata temu wpadłam na pomysł, by zorganizować pokaz taneczny dla mojej babci w dniu jej urodzin. Już wcześniej zapisałam się na zajęcia w szkole tańca Show Dance w Krotoszynie, gdzie stawiałam swoje pierwsze kroczki, ale nie miałam partnera. Postanowiłam poprosić mojego kolegę tancerza (Michała Pernaka, który miał przerwę w tańcu) o wspólny pokaz na imprezie rodzinnej.

Więcej…
 
Bieg Papieski PDF Drukuj Email

Dnia 19.10.2017 roku odbył się XII Papieski Bieg Pokoju zorganizowany przez ZSP nr 3 pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Burmistrza Krotoszyna. W biegu udział wzięła grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem panem Grzegorzem Kroczakiem.

Uczennica klasy 2b Martyna Skrzypczak zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt, Monika Jadczak z klasy 1c trzecie miejsceKamil Frąckowiak z klasy 1e drugie miejsce w kategorii chłopców, a pan Grzegorz Kroczak

Więcej…
 
WUNDERTEAM - KONKURS NA MISTRZOWSKĄ DRUŻYNĘ ANGLISTÓW I GERMANISTÓW PDF Drukuj Email

 

 

Serdecznie zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów VII klasy szkoły podstawowej do udziału w konkursie językowym w naszej szkole. Chętne drużyny z języka angielskiego i niemieckiego zapraszamy do wspólnej zabawy już 29 listopada 2017 roku.

Zapisy do 22 listopada 2017 roku. Szczegóły w regulaminie.

 

Więcej…
 
II E Mistrzem Kołłątaja w piłce nożnej PDF Drukuj Email

Jak co roku, zorganizowane zostały mistrzostwa szkoły w piłce nożnej. Przez 3 dni 9 klas mierzyło się na kołłątajowskim orliku. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy:

gr.A : III F, III B, II A, I A
gr.B : III A, III C, II E, I CDB, I E

Po zaciętej rywalizacji w grupach, do półfinałów ostatecznie awansowały po dwa zespoły z każdej grupy. Grupę A wygrali przedstawiciele klasy I A, natomiast na drugim miejscu znaleźli się chłopcy z III F.

Więcej…
 
Kołłątaj mistrzem powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców!!! PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.09.2017 na krotoszyńskim stadionie odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Zarówno drużyna żeńska oraz męska wygrały rywalizację i awansowały do finału wojewódzkiego.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Kolejny sukces naszych uczniów. PDF Drukuj Email

We wtorek 17 października o godzinie 14.oo w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym miał miejsce powiatowy finał kolejnej, już IX edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Zajęli wszystkie trzy miejsca na podium.

1 miejsce Marcin Kasperkowiak  z klasy IIc
2 miejsce Aleksandra Gendera  z klasy Id
3 miejsce Zuzanna Szcześniak  z klasy IIc

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 października  klasa Ia pod opieką p. Iwony Nowaczyk uczestniczyła  w wykładzie z cyklu  Po indeks z Pitagorasem na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo prowadzonych przez doktora Bartłomieja Bzdęgę.

Prelegent przedstawił ciekawe doświadczenia,

Więcej…
 
Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 5-6 października klasa 1b, o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką nauczycielek p. Ilony Kocel i p. Anny  Sikorskiej, brała udział w corocznie organizowanej Zielonej Szkole, w Schronisku Młodzieżowym i Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Tematyka przeprowadzanych zajęć wynikała z podstawy programowej i dotyczyła zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 64

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl