Logowanie
Sukces Oli z filozofii PDF Drukuj Email

Mam przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły, iż zakwalifikowałam się do etapu wojewódzkiego XXXI Olimpiady Filozoficznej. Moim zadaniem na etapie szkolnym było napisanie pracy na jeden z wybranych tematów. Temat mojej pracy brzmiał: ,, Czy można być dzisiaj idealistą? Rozważ problem sporu realizm- antyrealizm w świetle wybranych koncepcji filozoficznych”.

Podczas zawodów wojewódzkich będę musiała zmierzyć się z napisaniem kolejnej pracy i rozwiązaniem testu

Więcej…
 
Jak policzyliśmy nasze odpady? PDF Drukuj Email

11 października 2018 roku klasa 2d naszego Liceum wraz ze swoją wychowawczynią panią Karoliną Matuszewską przeprowadziła lekcję matematyki, na której zajmowali się odpadami ze szkolnych śmietników.
Najpierw uczniowie udali się na zewnątrz szkoły, aby zmierzyć i później obliczyć objętość, jaką zajmowały odpadki (odpady zmieszane, szkło, papier i plastik) w koszach na śmieci. Pojemnik o pojemności 1000 litrów został zapełniony do 3/4 objętości, co dało 750 litrów. Kontener na szkło

Więcej…
 
BIOL-CHEM NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, uczniowie klasy biologiczno – chemicznej zostali włączeni  do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi” .

Formuła zajęć pozwala na skuteczne zaznajamianie licealistów ze specyfiką pracy w laboratorium a jednocześnie dostarcza bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

Więcej…
 
Zajęcia z chemii w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Uczniowie pierwszej klasy biologiczno-chemicznej   pod opieką  p. Ilony Kocel uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Klasa 1d mile spędziła czas w laboratorium. Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod otrzymywania soli.

W laboratorium zajęcia odbywały się pod okiem pani prof. UAM dr hab. Anny Gąsowskiej

Więcej…
 
BohaterOn- włącz historię PDF Drukuj Email

Od października do grudnia w naszej szkole realizowany był projekt pt. ,,BohaterOn- włącz historię”.  W ramach projektu uczniowie klasy IIc Bartosz Litwin i Jakub Jankowski przygotowali prelekcje o Powstaniu Warszawskim dla uczniów VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie.

Młodsi koledzy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Wcześniej młodzież brała udział w akcji ,,Kartka dla Powstańca”.

 

Więcej…
 
Konkurs historyczny TYTUS PDF Drukuj Email

13 listopada 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odwiedził przedstawiciel Fundacji „Zakłady Kórnickie”, który wręczył naszym uczniom nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie historycznym portalu TYTUS. Bartosz Marszałek, Marcin Kasperkowiak, Aleksandra Małecka, Jakub Jankowski, Bartosz Litwin, Florentyna Rybczyńska i Aleksandra Dutkowiak pod kierunkiem pani Julity Ludwiczak przez cały rok realizowali zadania wyznaczone przez organizatora przedsięwzięcia. Pierwszym z nich było uczczenie rocznicy obrad

Więcej…
 
ERASMUS+ LIFE IN PLASTIC - pierwsze spotkanie już za nami! PDF Drukuj Email

W dniach od 18 do 22 listopada troje nauczycieli I LO uczestniczyło w ramach projektu LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? w spotkaniu szkoleniowym w Martin Butzer Gymnasium w Dierdorfie, gdzie po raz pierwszy spotkali się  koordynatorzy projektu ze wszystkich czterech krajów.

Trzy  intensywne dni szkoleniowe wypełnione były spotkaniami i rozmowami z  ekspertami w zakresie tworzyw sztucznych, przedstawicielami rynku pracy, którzy doświadczają korzyści i szkód płynących z powszechnej dostępności plastiku oraz uczniami tworzącymi aplikację PWA.

Więcej…
 
Tu jest Polska PDF Drukuj Email

8 listopada 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – widowisko historyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa uczniów pod kierunkiem historyka - pana Pawła Hadrycha przygotowała inscenizację teatralno-muzyczną pt. „Tu jest Polska!”.

Licealiści w sposób niezwykle obrazowy zaprezentowali najważniejsze, te bardziej i mniej znane, fragmenty historii Rzeczypospolitej.

Więcej…
 
Obchody 100-lecia Niepodległości PDF Drukuj Email

W dniach od 7. do 9. listopada 2018 roku w naszym Liceum miały miejsce obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w szkole odbyło się wiele uroczystości i zrealizowanych zostało sporo projektów. Najważniejszym punktem obchodów był apel na boisku szkolnym, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia za szkolny projekt "Kartka dla Stulatki", w którym zadaniem było stworzenie najbardziej kreatywnej pocztówki nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 72

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl