Logowanie
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

27 kwietnia uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli  w III Spotkaniu Młodzieży Licealnej i Studentów ”Młodzież w Świecie Nauki” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Podczas sesji inauguracyjnej młodzież wysłuchała wykładu Pani profesor Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz o życiu z cukrzycą. Następnie odbyły się sesje posterowe i prezentacje ustne młodych naukowców.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 2d Aleksandra Otworowska i Julia Dzierla

Więcej…
 
Przedszkolaki na zajęciach z przyrody PDF Drukuj Email

W poniedziałek 24 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola Słoneczko.

Tym razem uczennice klasy 2d z panią Anią Sikorską przygotowały zajęcia o tematyce przyrodniczej pod tytułem „Powietrze”.

Przedszkolaki z prowadzącymi zajęcia starali się doświadczalnie przekonać, że powietrze istnieje.

Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach.

Więcej…
 
Poznańska Akademia Literatury PDF Drukuj Email

25.04. 2017r. grupa 16 licealistów wraz z opiekunkami- p. Darią  Kapcińską i p. Małgorzatą Witczak uczestniczyła w inauguracji Poznańskiej Akademii Literatury. O godz. 15.30 dr Tomasz Umerle zapoznał nas z możliwościami łączenia humanistyki z informatyką podczas wykładu „Humanistyka cyfrowa”. Poznaliśmy sam termin, metody i zakres badań Instytutu Badań Literackich.

Więcej…
 
Artystka z pasją PDF Drukuj Email

Julia Szczesnowska, uczennica klasy IIc od lat interesuje się aktorstwem i literaturą. Mogliśmy oglądać jej monodramy, występy aktorskie. W tym roku do swoich licznych sukcesów Julka może dołożyć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

W kategorii „Wywiedzione ze słowa” licealistka przygotowała autorską wersję Wielkiej Improwizacji z III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Jej zaangażowanie i umiejętności interpretacyjno-aktorskie zostały docenione przez jury w Poznaniu i w Pile.

Julka jest finalistką tegorocznego OKR i mamy nadzieję, że znajdzie się w gronie osób nagrodzonych. Trzymamy kciuki!

Oprócz pasji aktorskiej Julia rozwija swoje zdolności poetyckie. W tym roku zajęła III miejsce w konkursie Młodzi Twórcy Literatury.

Więcej…
 
Wielki sukces z filozofii PDF Drukuj Email

Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy IIc potwierdził, że filozofia dla niego to nie tylko hobby, ale również dziedzina nauki, w której osiąga wymierne sukcesy na poziomie krajowym.

W dniach 21-22 kwietnia br. w Warszawie wystartował w finale krajowym XXIX Olimpiady Filozoficznej. Znalazł się w wąskim gronie około 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zaproszonych do udziału w zmaganiach szczebla centralnego. Już sam udział w OF w etapie ogólnokrajowym był dla każdego uczestnika

Więcej…
 
V Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W czwartek 06.04.2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbyła się V Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 19 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”

Więcej…
 
Kolejna przygoda z przedszkolakami. PDF Drukuj Email

W czwartek 20 kwietnia 2017 roku grupa uczennic z klasy Ia i Ic zrealizowała kolejne zadanie w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0”. Odwiedzili oni przedszkole „Maciuś” w Krotoszynie prowadząc zajęcia o Irlandii. Podczas tego miłego spotkania dzieci miały okazję poznać flagę i położenie Irlandii, posłuchać historii o św. Patryku oraz o słynnym legendarnym skrzacie.

Ponadto, bawiły się w typową irlandzką zabawę,następnie próbowały nauczyć się kroków tańca irlandzkiego, a na samym końcu dostały czekoladowe monety od legendarnego skrzata.

Więcej…
 
Artykuł Marcina Szyndrowskiego o monodramie Julii Szczesnowskiej PDF Drukuj Email

Od razu na początku warto zaznaczyć, że monodram był nagrywany dla potrzeb kwalifikacji festiwalowych na różnych przeglądach, gdzie spektakl ma szansę zaistnieć z pewnością. Jedno jest pewne, że osobiście byłem świadkiem czegoś wielkiego w naszym małym Krotoszynie. Zacznijmy jednak od początku.

Początek spektaklu osadzony w realiach współczesnych trendów teatralnych charakterystycznych dla małych ośrodków. Dominuje minimalizm scenograficzny. Białe płótno na scenie i kłujące w oczy, dyndające jabłko. W tle słychać tylko delikatne i niepokojące dźwięki muzyki, którą na żywo wygrywał na gitarze Jarosław Reising.

Przy zapalonych światłach reżyser wypuszcza z garderoby małpę. Tak proszę państwa – małpę, a właściwie kobietę-małpę, co można stwierdzić po płci aktorki, w którą wcieliła się fenomenalna Julia Szczesnowska

Więcej…
 
Wielkanoc dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniach 4 i 6 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola Słoneczko oraz Kubuś.

Uczniowie z klas 1c oraz 1e pod pilnym okiem pani Agnieszki Borkiewicz przygotowali dla dzieci lekcje angielskiego. Tematem zajęć była "Wielkanoc". Poprzez śpiew oraz zabawę nauczyliśmy dzieci kilku nowych słówek. Dzieci z chęcią oraz zaangażowaniem brały udział w naszych lekcjach.

Na koniec dostały małą ,słodką niespodziankę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 61

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl