Logowanie
Tematyczny czwartek - Wycieczka do Hoollywood PDF Drukuj Email

Wycieczka do Hoollywood ? Nie, dziękuję wystarczy mi bilet do Krotoszyńskiego Liceum Ogólnokształcącego. Dnia 3 listopada odbyła się kolejna tura tematycznych czwartków.

Tym razem motywem przewodnim były postaci z filmów. Na naszych korytarzach nie brakowało sław i wybitnych postaci. Autografy sypały się strumieniami ,a flesze aparatów nie gasły.

Więcej…
 
Gra miejska z udziałem Wolontariuszek Szkolnego Koła Charytatywnego. PDF Drukuj Email

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października), Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego do udziału w Grze Miejskiej. Tegoroczne hasło ŚDZP brzmiało: "Godność a zdrowie psychiczne".

Celem gry była integracja mieszkańców z różnych środowisk (szkoły, instytucje,  itp) z osobami niepełnosprawnymi

Więcej…
 
Honorowa odznaka dla Kołłątaja PDF Drukuj Email

21 października 2016 roku nauczyciele z całej Wielkopolski uczestniczyli w wojewódzkiej gali z okazji Święta Edukacji Narodowej, w gmachu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, aby nagrodzić najlepsze szkoły i wyróżniających się w pracy zawodowej nauczycieli i dyrektorów z Wielkopolski.

Nasze Liceum otrzymało odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego"

Więcej…
 
Rajdy patriotyczne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. PDF Drukuj Email

W ramach szkolnego kalendarza obchodów rocznic patriotycznych odbyły się dwa rajdy młodzieżowe. 29 października jechaliśmy śladami prowadzonych w okolicy Krotoszyna walk Powstania Wielkopolskiego. Nasza trasa wiodła przez Konarzew,Zduny,Borownicę i Chachalnię.

Kilkakrotnie zatrzymywaliśmy się w miejscach,gdzie zimą 1919 roku toczyły się walki między powstańcami a Prusakami. O ich przebiegu zajmująco opowiadał dr Edward Jokiel - długoletni nauczyciel historii

Więcej…
 
Umowa partnerska z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

Dnia 20 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

Umowę podpisali:  z ramienia uczelni  prof. dr hab. Edmund Grześkowiak z ramienia liceum Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik. W uroczystym  apelu wzięli udział:  Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka wraz z zastępcą Pawłem Radojewskim,

Więcej…
 
Kreatywne fryzury i makijaże PDF Drukuj Email

Nowy rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Wraz z nim w wystartowały kołłątajowskie tematyczne czwartki.

Dnia 6 października na naszych korytarzach nie zabrakło  szokujących widoków.

Mimo tak wymagającego  tematu „Kreatywne fryzury i makijaże” zaangażowanie było bardzo duże.

Szczególnie cieszy postawa tegorocznych pierwszaków, którzy pokazali klasę zajmując wszystkie miejsca na podium.

Więcej…
 
Dzień Pierwszoklasisty PDF Drukuj Email

W środę 14 września obchodziliśmy w szkole „Dzień kota” – przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności kołłątajowskiej. Tym razem odbył się na boisku szkolnym. Samorząd Uczniowski bardzo dobrze zorganizował ten dzień pierwszakom urozmaicając go ciekawymi konkurencjami. Zaczęło się od marszu nowych uczniów, którzy zostali obrzuceni balonami z wodą. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach takich jak: szukanie żelków w mące nie używając rąk, tor przeszkód, taczki, bieg  z mlekiem.

Więcej…
 
NAGRODY W KOLLOTONIE 2016 ROZDANE! PDF Drukuj Email

Z nieukrywaną przyjemnością my - nauczyciele języka angielskiego - nagrodziliśmy zwycięskie klasy w KOLLOTONIE 2016 w trakcie Szkolnego Dnia Języków Obcych, który odbył się 26 września 2016.

Przyznaliśmy nagrody pieniężne, ufundowane przez Radę Rodziców przy I LO, które zwycięskie zespoły wykorzystają na  sfinansowanie imprez klasowych.

Kolejne trzy miejsca zajęły klasy:

Więcej…
 
Maturzyści z wizytą w Młodzieżowym Centrum Kariery PDF Drukuj Email

Do MCK wybrali się uczniowie klas trzecich, by zapoznać się z miejscem, które świadczy bardzo wiele usług zwłaszcza dla osób młodych, wkraczających na rynek pracy i poszukujących doświadczenia zawodowego.

W MCK dowiedzieli się jakiego rodzaju formy pomocy oferuje ta instytucja, mieli możliwość poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zderzyć się z rzeczywistością, która już niebawem ich czeka po pomyślnie zdanym egzaminie maturalnym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 55

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl