Logowanie
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

 


Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) .

Więcej…
 
Program stypendialny dla maturzystów PDF Drukuj Email

To jest

To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit. To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.

 
... bo w duszy nam gra chemia i muzyka PDF Drukuj Email

8 czerwca 2017 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej 30. edycji Projektu Edukacyjnego "Młody Chemik Eksperymentuje", organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS, Sekcję Dydaktyki Chemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego oddziału wrocławskiego oraz Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej.

Więcej…
 
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski.

Więcej…
 
III Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego PDF Drukuj Email

W czwartek 01.06.2017 na stadionie naszego liceum odbył się III Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego połączony z Dniem Sportu. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Liczna grupa zawodników i zawodniczek rywalizowała miedzy sobą w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, 100 m dziewcząt i chłopców, 300 m dziewcząt i chłopców, 600 m dziewcząt, 1500 m chłopców, sztafeta mieszana 4x300 m.

Więcej…
 
Chemiczny zawrót głowy PDF Drukuj Email

O tym, że chemia to nie tylko nudne wkuwanie zasad reakcji chemicznych przekonali się przedstawiciele kolejnego rocznika kołłątajowskiej klasy biologiczno- chemicznej.

W ramach projektu MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE na Politechnice Wrocławskiej 5 maja uczniowie naszej szkoły zwiedzili  reaktor badawczy „Maria” w Świerku. Mogli poznać nie tylko zasady działania urządzenia ale i wejść do centrum reaktora. Osobami oprowadzającymi licealistów byli pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Więcej…
 
Wykłady i laboratoria na Politechnice Pozńańskiej PDF Drukuj Email

 

 

Dnia 30.05.2017r. uczniowie klasy IIa wraz z opiekunem Panią Iwoną Nowaczyk wzięli udział w wykładach oraz laboratoriach na Politechnice Poznańskiej. Z dziedziny budownictwa mogli oni od podstaw poznać proces powstawania robota kroczącego oraz spróbować własnych sił  podczas konstrukcji lądownika. W Laboratorium Odlewnictwa licealiści mieli możliwość przygotowania własnego odlewu, z którego powstał medal.

Więcej…
 
Festiwal Techniki i RoboDay na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

26 maja 2017 r. uczniowie z klas matematyczno -informatycznych Ia, IIa i IIf wraz z opiekunami, Panią Iwoną Nowaczyk i Panem Piotrem Szczecińskim, uczestniczyli w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Politechnikę Poznańską. Z okazji RoboDay Wydział Informatyki prezentował roboty zbudowane przez studentów. Urządzenia zaprogramowano tak, aby wykonywały różnorodne zadania np. podążanie wzdłuż linii, skradanie się (robot-kot), poszukiwanie drogi w labiryncie

Więcej…
 
Simchat Chajim Festival PDF Drukuj Email

23 maja w ramach Simchat Chajim Festival, nasze miasto odwiedziła Pani Ambasador Izraela Anna Azari. Spotkanie odbyło się w auli i nie zabrakło na nim uczniów liceum.

Klasy miały możliwość wysłuchania prezentacji Pani Ambasador o Izraelu, poznać jego najlepsze strony, charakterystyczne cechy oraz interesujące fakty.

Zachęceni do głębszego poznania państwa Izrael, uczestnicy mogli zadawać pytania.Pani Anna Azari

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl