Logowanie
Wykłady i laboratoria na Politechnice Pozńańskiej PDF Drukuj Email

 

 

Dnia 30.05.2017r. uczniowie klasy IIa wraz z opiekunem Panią Iwoną Nowaczyk wzięli udział w wykładach oraz laboratoriach na Politechnice Poznańskiej. Z dziedziny budownictwa mogli oni od podstaw poznać proces powstawania robota kroczącego oraz spróbować własnych sił  podczas konstrukcji lądownika. W Laboratorium Odlewnictwa licealiści mieli możliwość przygotowania własnego odlewu, z którego powstał medal.

Więcej…
 
Festiwal Techniki i RoboDay na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

26 maja 2017 r. uczniowie z klas matematyczno -informatycznych Ia, IIa i IIf wraz z opiekunami, Panią Iwoną Nowaczyk i Panem Piotrem Szczecińskim, uczestniczyli w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Politechnikę Poznańską. Z okazji RoboDay Wydział Informatyki prezentował roboty zbudowane przez studentów. Urządzenia zaprogramowano tak, aby wykonywały różnorodne zadania np. podążanie wzdłuż linii, skradanie się (robot-kot), poszukiwanie drogi w labiryncie

Więcej…
 
Simchat Chajim Festival PDF Drukuj Email

23 maja w ramach Simchat Chajim Festival, nasze miasto odwiedziła Pani Ambasador Izraela Anna Azari. Spotkanie odbyło się w auli i nie zabrakło na nim uczniów liceum.

Klasy miały możliwość wysłuchania prezentacji Pani Ambasador o Izraelu, poznać jego najlepsze strony, charakterystyczne cechy oraz interesujące fakty.

Zachęceni do głębszego poznania państwa Izrael, uczestnicy mogli zadawać pytania.Pani Anna Azari

Więcej…
 
Naukowy piknik PDF Drukuj Email

W sobotę 20 maja 2017 r. część naszej klasy oraz klasy 2b, wraz z panią Aliną Szwarczyńską, udała się do Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza na piknik naukowy. Przygotowaliśmy wspólnie mnóstwo ciekawych doświadczeń fizycznych, którymi podzieliliśmy się z innymi.

Każdy z nas został przydzielony do innego stanowiska, gdzie starał się, by jego eksperyment udał się w stu procentach. Zaprezentowaliśmy między innymi niezbijające się jajko, ciecz nienewtonowską, tornado w butelce, czy niepękający balon.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich PDF Drukuj Email

Dnia 28.04.2017 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. Maturzyści otrzymali dyplomy ukończenia szkoły w obecności przedstawicieli lokalnych władz a także grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców.

Wręczono świadectwa z paskiem, wyróżnienia za pracę w SU, a rodzicom wyróżnionych listy gratulacyjne. Tytuł Absolwenta Roku otrzymała Katarzyna Gendera z klasy IIIc, która została również wyróżniona wpisem

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email

W środę 26 kwietnia pięciu uczniów reprezentowało naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK na poziomie eliminacji powiatowych. W zawodach brały udział szkoły z Koźmina Wielkopolskiego, Zdun, Kobylina oraz cztery szkoły z Krotoszyna.

Krotoszyńskie liceum zajęło I miejsce, awansując tym samym do etapu rejonowego! Do sukcesu przyczynili się: Marta Szpoper, Klaudia Walczak, Klaudia Kaczmarek, Kacper Szymanowski oraz Stanisław Czwojdziński.

Więcej…
 
Akademia Programowania i Baz Danych IT Szkoły PDF Drukuj Email

W kwietniu uczniowie klas informatycznych I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zdalnych wykładach w ramach Akademii Programowania i Baz Danych zorganizowanych przez IT Szkołę (projekt prowadzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki).

Zajęcia były realizowane w formule telekonferencji z wykorzystaniem środowiska LYNC. Prowadził je mgr inż. Andrzej Ptasznik. Dzięki zajęciom uczniowie mogli wcielić się w rolę przyszłych studentów informatyki

Więcej…
 
Sukces naszych uczennic w konkursie "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach" PDF Drukuj Email

28 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach". Nagrody wręczyli wspólnie: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Julian Jokś, wicestarosta Paweł Radojewski, przewodniczący Rady Leszek Kulka oraz burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski.

Nasze uczennice: Zuzanna Czachorek i Angelika Stefańska z klasy IIc zajęły II miejsce.

Więcej…
 
Projekt Technologicznie Gotowi PDF Drukuj Email

W czwartek 24 marca odbyły się w naszym Liceum pierwsze zajęcia w ramach projektu „Technologicznie Gotowi”. Projekt ten przewiduje przeprowadzenie szkoleń oraz warsztatów praktycznych z zakresu technologii addytywnych, ze szczególnym naciskiem na druk 3D FDM.

W skład szkoleń wchodzi zapoznanie z technologiami przyrostowymi, obsługa i serwis drukarek 3D, obsługa skanera 3D oraz modelowanie 3D na potrzeby druku FDM. Kurs składa się z trzech części

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 61

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl