Logowanie
Mikołajkowe szaleństwo PDF Drukuj Email

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Każda klasa szykowała i ukrywała po całej szkole prezent dla innej klasy. Miejsca, w których odnajdywano podarunki, były przeróżne.

Biblioteka, szatnia, a nawet schowek na miotły przez chwilę stały się miejscami niedostępnymi dla osób nieposiadających specjalnych wskazówek. Podpowiedzi uczniowie mogli zdobywać dzięki poprawnym odpowiedziom na pytania z sześciu kategorii.

Całemu dniu towarzyszyły świąteczne piosenki

Więcej…
 
KONKURS SIENKIEWICZOWSKI PDF Drukuj Email

24.11.2016 roku Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zaprosiła chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie nt. życia i twórczości H. Sienkiewicza. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący „Krzyżaków” lub „Quo vadis” i biografii prozaika.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Żaneta Kordus i Olga Draszawka z klasy Ie. Obie pisały test dotyczący „Krzyżaków”. Zwyciężczynią została Żaneta Kordus

Więcej…
 
Sukcesy z filozofii uczniów Kołłątaja PDF Drukuj Email

XXIX edycja Olimpiady Filozoficznej zaktywizowała dwoje uczniów z naszej szkoły do wzięcia w niej udziału. Alicja Jackowiak z kl. Ic i Jędrzej Mikstacki z kl. IIc (finalista ubiegłoroczny szczebla centralnego tejże olimpiady) pisali w br. szkolnym pod bacznym okiem opiekuna naukowego p.M. Czachorka pracę z filozofii na temat: „Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie <<dobrego życia>>? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla <<sprawy>> czy może

Więcej…
 
Toruńskie Centrum Chemii w Kołłątaju PDF Drukuj Email

Nasza szkoła corocznie począwszy od września 2009 roku organizuje we współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu WIELKIE ŚWIĘTO CHEMICZNE dla młodzieży z Krotoszyna i okolic. Należy podkreślić, że I LO im. H. Kołłątaja jako pierwsza szkoła w Polsce nawiązała współpracę z młodymi naukowcami z Torunia.

Możemy się również pochwalić tym, że jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która organizuje warsztaty z chemii w Małej Skali nie tylko dla swoich uczniów, ale również dla całej społeczności

Więcej…
 
Zajęcia w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza PDF Drukuj Email

30.11.2016 roku grupa 25 uczniów wraz z opiekunkami Joanną Olejniczak i Małgorzatą Witczak uczestniczyła w zajęciach w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Humaniści wysłuchali wykładu nt. miejsca Polski w Europie Środkowej, przeszli krótki kurs j. węgierskiego, uczestniczyli w warsztatach nt. autoprezentacji w szkole i Holocaustu w sztuce. W przerwach mogli zapoznać się z ofertą kół naukowych IFP, rozwiązać quizy

Więcej…
 
Kołłątaj Mistrzem Rejonu w halowej piłce nożnej !!!! PDF Drukuj Email

Po wygraniu rywalizacji o mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej, które miało miejsce w dniu 14.11.2016 w hali sportowej w Koźminie Wielkopolskim, nasza drużyna przystąpiła do finału rejonu kaliskiego, który tym razem odbył się w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie.

Do rywalizacji w dniu 28.11.2016  przystąpiło 7 drużyn, które grały systemem grupowym. W pierwszej grupie najlepsza okazała się drużyna ZSBE w Ostrowie Wlkp. Kołłątaj

Więcej…
 
Wykłady otwarte na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

Dnia 15.11.2016r klasa 1a wraz z opiekunkami Iwoną Nowaczyk oraz Aliną Szwarczyńską udała się na wykład matematyczny do Poznania. Uczniowie brali udział w wykładzie o "Jednoznaczności i niejednoznaczności rozkładu".

Dowiedzieli się miedzy innymi, że każda liczba naturalna jest iloczynem liczb pierwszych,

Więcej…
 
Internetowe zagrożenia wśród młodzieży PDF Drukuj Email

Pod takim właśnie hasłem już po raz kolejny odbyło się spotkanie dla rodziców podczas ostatnich drzwi otwartych w naszej szkole. Do spotkania przygotowaliśmy się już znacznie wcześniej realizując tą tematykę  w niektórych klasach.  Dzięki temu przedsięwzięciu  dowiedzieliśmy się co myślą nasi uczniowie na temat zagrożeń w sieci.

Właśnie te informacje  i wiele innych kwestii dotyczących naszych uczniów mogliśmy poruszyć na spotkaniu z rodzicami.

Spotkanie dla rodziców i warsztaty z uczniami poprowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie,  za co im bardzo dziękujemy!!!

 
98 Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email

W czwartek, 10. listopada w naszej szkole obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie śpiewali hymn państwowy oraz Rotę, wysłuchali również okolicznościowego przemówienia Pana Profesora Hadrycha na temat tamtejszych wydarzeń.

Podczas części artystycznej można było usłyszeć piękne wiersze patriotyczne i pieśni o tej samej tematyce pod przewodnictwem utalentowanego chóru.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 55

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl