Logowanie
BIOL-CHEM NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, uczniowie klasy biologiczno – chemicznej zostali włączeni  do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi” .

Formuła zajęć pozwala na skuteczne zaznajamianie licealistów ze specyfiką pracy w laboratorium a jednocześnie dostarcza bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych.

Więcej…
 
Zajęcia z chemii w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Uczniowie pierwszej klasy biologiczno-chemicznej   pod opieką  p. Ilony Kocel uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Klasa 1d mile spędziła czas w laboratorium. Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod otrzymywania soli.

W laboratorium zajęcia odbywały się pod okiem pani prof. UAM dr hab. Anny Gąsowskiej

Więcej…
 
BohaterOn- włącz historię PDF Drukuj Email

Od października do grudnia w naszej szkole realizowany był projekt pt. ,,BohaterOn- włącz historię”.  W ramach projektu uczniowie klasy IIc Bartosz Litwin i Jakub Jankowski przygotowali prelekcje o Powstaniu Warszawskim dla uczniów VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie.

Młodsi koledzy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Wcześniej młodzież brała udział w akcji ,,Kartka dla Powstańca”.

 

Więcej…
 
ERASMUS+ LIFE IN PLASTIC - pierwsze spotkanie już za nami! PDF Drukuj Email

W dniach od 18 do 22 listopada troje nauczycieli I LO uczestniczyło w ramach projektu LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? w spotkaniu szkoleniowym w Martin Butzer Gymnasium w Dierdorfie, gdzie po raz pierwszy spotkali się  koordynatorzy projektu ze wszystkich czterech krajów.

Trzy  intensywne dni szkoleniowe wypełnione były spotkaniami i rozmowami z  ekspertami w zakresie tworzyw sztucznych, przedstawicielami rynku pracy, którzy doświadczają korzyści i szkód płynących z powszechnej dostępności plastiku oraz uczniami tworzącymi aplikację PWA.

Więcej…
 
Konkurs historyczny TYTUS PDF Drukuj Email

13 listopada 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odwiedził przedstawiciel Fundacji „Zakłady Kórnickie”, który wręczył naszym uczniom nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie historycznym portalu TYTUS. Bartosz Marszałek, Marcin Kasperkowiak, Aleksandra Małecka, Jakub Jankowski, Bartosz Litwin, Florentyna Rybczyńska i Aleksandra Dutkowiak pod kierunkiem pani Julity Ludwiczak przez cały rok realizowali zadania wyznaczone przez organizatora przedsięwzięcia. Pierwszym z nich było uczczenie rocznicy obrad

Więcej…
 
Tu jest Polska PDF Drukuj Email

8 listopada 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – widowisko historyczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa uczniów pod kierunkiem historyka - pana Pawła Hadrycha przygotowała inscenizację teatralno-muzyczną pt. „Tu jest Polska!”.

Licealiści w sposób niezwykle obrazowy zaprezentowali najważniejsze, te bardziej i mniej znane, fragmenty historii Rzeczypospolitej.

Więcej…
 
Obchody 100-lecia Niepodległości PDF Drukuj Email

W dniach od 7. do 9. listopada 2018 roku w naszym Liceum miały miejsce obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w szkole odbyło się wiele uroczystości i zrealizowanych zostało sporo projektów. Najważniejszym punktem obchodów był apel na boisku szkolnym, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia za szkolny projekt "Kartka dla Stulatki", w którym zadaniem było stworzenie najbardziej kreatywnej pocztówki nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…
 
Jaki jest twój plastikowy ślad? PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja realizuje projekt Erasmus+ we współpracy ze szkołami w Dierdorfie, Kopenhadze i Rzymie. Projekt nosi tytuł LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? i dotyczy korzyści i szkód, jakie przynosi ze sobą wszechobecność plastiku.

W październiku i listopadzie przyjrzeliśmy się ilości śmieci jakie szkoła produkuje w ciągu tygodnia i wykorzystaliśmy zebrane dane podczas lekcji matematyki obliczając udział procentowy plastiku w naszych odpadach.

Więcej…
 
Nasze dziewczyny najlepsze w rejonie w drużynowym tenisie stołowym PDF Drukuj Email

13 listopada w finale rejonu Kalisz w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w ramach Licealiady 2018/2019 wystąpiło osiem najlepszych drużyn. Nasze dziewczyny w składzie Matyla Laura, Połczyńska Weronika oraz Konieczna Zuzanna pokonały w eliminacjach kolejno; ZST Kalisz, II LO Kalisz. W półfinale pokonały zespól z Pleszewa docierając do finału.

Tam po emocjonującym meczu pokonały dziewczyny z Ostrzeszowa

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl