Logowanie
Zajęcia klas patronackich w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Grudzień rozpoczął się dla klas biologiczno-chemicznych: 1b i 3d bardzo interesująco. 1 grudnia br.  uczniowie pod opieką  p. Ilony Kocel i p. Aliny Szwarczyńskiej udali się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zajęcia na Wydziale Chemii zorganizowano dla klas akademickich. Klasa 1b mile spędziła czas w laboratorium.

Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod

Więcej…
 
Sukces naszych szczypiornistek PDF Drukuj Email

Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się nasze szczypiornistki. Po zajęciu drugiego miejsca w powiecie awansowały do finału rejonu, który odbył się 7 grudnia w Koźminie Wlkp.

Dziewczyny w składzie: Otworowska Aleksandra,Czubak Natalia,Grzyb Anna,Idkowiak Urszula,Rybczyńska Florentyna,Dutkowiak Aleksandra,Tokarz Patrycja,Jędrkowiak Joanna,Frik Karolina oraz Jadczak Monika zajęły w nim doskonałe III miejsce.

Więcej…
 
Jak zdać maturę z matematyki? PDF Drukuj Email

Dnia 28.11.2017r. w naszej szkole odbyły się wykłady dla klas maturalnych pod tytułem: "Jak zdać maturę z matematyki ?", prowadzone przez Dariusza Kulmę. Uczniowie mogli poznać techniki, dzięki którym ich nauka stanie się efektywniejsza oraz zostali zmotywowani do podjęcia działań w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Dowiedzieli się, jak ważna jest systematyka w utrwalaniu wiedzy, dzięki zaprezentowaniu teorii Tony'ego Buzana

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym PDF Drukuj Email

Dnia 14. listopada, uczniowie klasy IB o profilu biologiczno-chemicznym mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe na uczelnię wyższą. Pierwszym punktem był Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszoklasiści wysłuchali tam wykładu doktora Marka Jóźwiaka na temat chorób genetycznych układu nerwowego.

Po wykładzie wszyscy udali się do szpitala klinicznego im. Heliodora Święcickiego

Więcej…
 
Wunderteam PDF Drukuj Email

29 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się konkurs języka angielskiego i niemieckiego o nazwie „Wunderteam” Mistrzowska drużyna Anglistów i Germanistów.

Siedemdziesięciu uczniów gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych zmierzyło się ze sobą w potyczkach drużynowych. Z języka angielskiego w szranki stanęło 15 drużyn po trzy osoby, a z języka niemieckiego 8 także po trzy osoby.

Więcej…
 
Uczeń Kołłątaja znów najlepszy z filozofii PDF Drukuj Email

27 listopada br. miała miejsce w kaliskim liceum im. A.Asnyka V edycja konkursu filozoficznego „Cogito, ergo sum”. Jego tegorocznym zwycięzcą okazał się Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy maturalnej z I LO w Krotoszynie. W ubiegłym roku szkolnym Jędrzej zajął w tym konkursie II miejsce. W jubileuszowej, piątej edycji zdeklasował rywali z I LO w Ostrowie Wielkopolskim i gospodarzy, uczniów I LO w Kaliszu.

Więcej…
 
Drużynowe pływanie dziewcząt i chłopców PDF Drukuj Email

W dniu 16.11.2017 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Kołłątaj, jako jedyna szkoła reprezentowała nasz powiat na tych zawodach. We wcześniejszych mistrzostwach powiatu nie wystartowała żadna inna szkoła ponadgimnazjalna.

W skład drużyny wchodziło 8 dziewcząt i 8 chłopców. W startach indywidualnych wyróżnili się Monika Jadczak, Julia Dzierla wśród dziewcząt oraz Kamil Biernacki, Dawid Sasin wśród chłopców.

Więcej…
 
Kołłątaj mistrzem powiatu w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj Email

W dniu 07.11.br. w Kobylinie odbyły się mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. W turnieju udział wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Nasi chłopcy trafili do grupy z ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Pokonując 3:1 ZSP nr 1 oraz 2:0 ZSP nr 2 i awansowali do finału. Tam spotkali się z ZSZ Kobylin pokonując ich 1:0, tym samym zostali mistrzami powiatu!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Więcej…
 
"DZIADY” W KROTOSZYNIE PDF Drukuj Email

Dramat Adama Mickiewicza kojarzy się większości z trudną i nudną lekturą „ogwiadkowaną”. Zmuszani do niej przez polonistów bardzo często zapominamy o pięknie słowa naszego romantyka, o niezwykłej ekspresji i sugestywności przekazu.

Dzięki projektowi Teatr Polska mieliśmy szansę obejrzeć „niesceniczne” „Dziady” na scenie.  Teatr Wierszalin zaproponował spotkanie z  Mickiewiczowskim dramatem w dwóch odsłonach: Noc Pierwsza opierała się przede wszystkim na IV cz. „Dziadów” i fragm. cz. II; Noc Druga

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 64

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl