Logowanie




Kołłątaj mistrzem powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców!!! PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.09.2017 na krotoszyńskim stadionie odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Zarówno drużyna żeńska oraz męska wygrały rywalizację i awansowały do finału wojewódzkiego.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Kolejny sukces naszych uczniów. PDF Drukuj Email

We wtorek 17 października o godzinie 14.oo w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym miał miejsce powiatowy finał kolejnej, już IX edycji konkursu historycznego „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Zajęli wszystkie trzy miejsca na podium.

1 miejsce Marcin Kasperkowiak  z klasy IIc
2 miejsce Aleksandra Gendera  z klasy Id
3 miejsce Zuzanna Szcześniak  z klasy IIc

Więcej…
 
Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 października  klasa Ia pod opieką p. Iwony Nowaczyk uczestniczyła  w wykładzie z cyklu  Po indeks z Pitagorasem na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach Nieprawdopodobne prawdopodobieństwo prowadzonych przez doktora Bartłomieja Bzdęgę.

Prelegent przedstawił ciekawe doświadczenia,

Więcej…
 
Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 5-6 października klasa 1b, o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką nauczycielek p. Ilony Kocel i p. Anny  Sikorskiej, brała udział w corocznie organizowanej Zielonej Szkole, w Schronisku Młodzieżowym i Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Tematyka przeprowadzanych zajęć wynikała z podstawy programowej i dotyczyła zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Więcej…
 
„Jesteśmy bezpieczni” PDF Drukuj Email

Właśnie pod takim tytułem ruszył w naszej szkole program, którego celem jest przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom. Dzięki wiedzy zdobytej podczas spotkań młodzież będzie bardziej świadomie podchodzić do wielu problemów współczesnego świata.

Realizacja tego programu jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krotoszynie.

Programem zostały objęte wszystkie klasy pierwsze

Więcej…
 
Kolejny sukces kołłątajowskich filmowców. PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że film ekipy HugonTV zajął II miejsceOgólnopolskim Konkursie Filmowym "Wykorzystanie dorobku naukowego Marii Skłodowskiej-Curie w nauce i w życiu codziennym".

Jak przyznaje reżyser Wojtek Raś, sukces tego filmu zawdzięcza się wspaniałym aktorom, którzy dając z siebie to co najlepsze, doprowadzili do tego, że dzieło zostało tak wysoko nagrodzone.

W dniu 18 września Wojtek odebrał statuetkę na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej z rąk przedstawicieli firmy TAKO MEDIA oraz Prodziekana ds. Dydaktyki dr hab inż. Piotra Rutkowskiego.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ioSzEaEcQaM

Więcej…
 
Nasza szkoła „Szkołą z klasą 2.0” PDF Drukuj Email

W ubiegłym roku szkolnym braliśmy udział w kolejnej edycji „Szkoły z klasą 2.0”. Była to edycja pełna działań i aktywności w naszej szkole. W ramach tego projektu uczniowie z klas Ia, Ic oraz Id przygotowali zajęcia z języka angielskiego oraz przyrody dla przedszkolaków z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Ponadto, w grudniu ubiegłego roku wspólnie z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych kolędowaliśmy podczas „Festiwal Kolęd i Pastorałek”, a w kwietniu przeprowadziliśmy akcję

Więcej…
 
Rejs Pogorią PDF Drukuj Email

Nasza przygoda rozpoczęła się 17 lipca wyjazdem z Krotoszyna. Jechaliśmy pociągiem z Krotoszyna do Warszawy, gdzie stamtąd już autokarem do Tallina. Rankiem 18 lipca byliśmy już w Tallinie. Cały dzień poświęciliśmy na zapoznanie się z okrętem oraz na szybkie szkolenie. Następnego dnia już zaczęliśmy nasz rejs wypływając z Tallina do Turku. Przez ten czas na spokojnie uczyliśmy się rozkładać żagli, a tym samym przygotowywaliśmy się do regat, które miały miejsce w następnych dniach. 20 lipca zaokrętowaliśmy w Turku i tam spędziliśmy przy porcie 3 dni.

Więcej…
 
Witaj, Kołłątaju !!! PDF Drukuj Email

4.09.2017 o godz. 9.00 trzy roczniki młodych „Kołłątajowców” rozpoczęły nowy rok szkolny. Tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Rzeszę uczniowską i grono nauczycielskie przywitała pani dyrektor Elżbieta Płóciennik.

I chociaż niektórzy z nas myśleli wciąż o wakacyjnych chwilach, w skupieniu wysłuchaliśmy przemówienia prof. Pawła Hadrycha nt. II wojny światowej i krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas II i III.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocy



Szkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl