Logowanie
Z szacunku dla tradycji, z myślą o przyszłości…. PDF Drukuj Email

Dnia 12.10.2018 roku w auli naszego Liceum odbyła się niecodzienna uroczystość. W obecności kilku pokoleń Kołłątajowców, absolwentów, nauczycieli- emerytów, pierwszoklasistów i pracowników szkoły pożegnano stary, pięćdziesięcioletni sztandar i powitano nowy. Fundatorem nowego sztandaru jest absolwent Liceum z 1946 roku prof. Kazimierz Patalas. Ten zasłużony krotoszynianin od lat mieszka w Kanadzie, ale nie zapomina o rodzinnym mieście. Pomysłodawczyniami ufundowania sztandaru były

Więcej…
 
Kołłątaj zdominował XIII Papieski Bieg Pokoju PDF Drukuj Email

18 października 2018r. odbył się XIII Papieski Bieg Pokoju, w którym nasi uczniowie zdominowali klasyfikacje medalową.

W biegu na dystansie ok 2 km zwyciężali:

W kategorii dziewcząt:

I Monika Jadczak
II Martyna Skrzypczak
III Klaudia Walczak

Więcej…
 
Ćwiczenia terenowe jako forma lekcji z biologii. PDF Drukuj Email

Piękna pogoda sprzyja propagowaniu prowadzenia lekcji biologii z wykorzystaniem ćwiczeń terenowych, czyli ukazanie spójnego obrazu świata istot żywych i przyrody nieożywionej oraz uświadomienie, iż człowiek jest tylko jednym z elementów tego świata.

Zadaniem szkoły jest nie tylko wzbogacanie wiedzy uczniów, ale i kształcenie umiejętności prawidłowej obserwacji, analizy, prezentacji i interpretacji wyników badań biologicznych.

Więcej…
 
Kołłątaj Mistrzem Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!! PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.09.2018 na stadionie w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Kołłątaj reprezentowała drużyna męska i żeńska, które wygrały swoje kategorie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się w Poznaniu w 17.10.2018.

Więcej…
 
Zielona Szkoła PDF Drukuj Email

W dniach 4 – 5 października klasa Id(profil biologiczno - chemiczny) pod opieką p. Anny Sikorskiej i p. Ilony Kocel wzięła udział w organizowanej co roku Zielonej Szkole. Uczniowie zostali zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach.

Pierwszego dnia wycieczki młodzież wyruszyła wraz z przewodnikiem na szlaki Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć różne gatunki ptaków, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji

Więcej…
 
Z wizytą w Dierdorfie PDF Drukuj Email

Od 10 do 14.09. dwunastoosobowa grupa uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odwiedziła szkołę partnerską w Niemczech- Martin- Butzer- Gymnasium.

Uczniowie naszej szkoły byli goszczeni przez swoich niemieckich rówieśników ze szkoły partnerskiej w Dierdorfie (Nadrenia- Palatynat). Swój pobyt za granicą „Kołłątajowcy” zaczęli od poznania zaprzyjaźnionej z I LO niemieckiej szkoły oraz od dawki pozytywnych wrażeń podczas lekcji biologii w terenie- w zoo w Neuwied.

Więcej…
 
WYNIKI MATUR 2018 I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja PDF Drukuj Email

Dnia 3.09.2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Egzamin maturalny staje się wyzwaniem kolejnego rocznika „Kołłątajowców”, ale zanim to nastąpi, nadszedł czas podsumowania MATURY 2018. Tegoroczni maturzyści osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki maturalne, udowadniając, że  trzy lata nauki w naszym Liceum wykorzystali także na realizację swoich naukowych pasji. Poniższa tabela pokazuje wyniki egzaminacyjne

Więcej…
 
I POWIATOWY KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI W KROTOSZYNIE PDF Drukuj Email

Cztery zespoły, trzy duety i 22 solistów zaprezentowało się podczas Pierwszego Konkursu Piosenki Polskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja, który odbył się 5 czerwca 2018r.

Od własnych kompozycji, przez klasyczny repertuar takich gwiazd jak „Czerwone Gitary” czy Anna Jantar po najnowsze hity Ani Dąbrowskiej i Kamila Bednarka. Tak wybrzmiewał Pierwszy Konkurs Piosenki Polskiej zorganizowany w Liceum Ogólnokształcącym.

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE PDF Drukuj Email

Narodowe czytanie, narodowe czytanie, narodowe czytanie Narodowe czytanie, narodowe czytanie, narodowe czytanie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 71

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl