Logowanie
Umowa partnerska z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

Dnia 20 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego im Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

Umowę podpisali:  z ramienia uczelni  prof. dr hab. Edmund Grześkowiak z ramienia liceum Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik. W uroczystym  apelu wzięli udział:  Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka wraz z zastępcą Pawłem Radojewskim,

Więcej…
 
Kreatywne fryzury i makijaże PDF Drukuj Email

Nowy rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Wraz z nim w wystartowały kołłątajowskie tematyczne czwartki.

Dnia 6 października na naszych korytarzach nie zabrakło  szokujących widoków.

Mimo tak wymagającego  tematu „Kreatywne fryzury i makijaże” zaangażowanie było bardzo duże.

Szczególnie cieszy postawa tegorocznych pierwszaków, którzy pokazali klasę zajmując wszystkie miejsca na podium.

Więcej…
 
Dzień Pierwszoklasisty PDF Drukuj Email

W środę 14 września obchodziliśmy w szkole „Dzień kota” – przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności kołłątajowskiej. Tym razem odbył się na boisku szkolnym. Samorząd Uczniowski bardzo dobrze zorganizował ten dzień pierwszakom urozmaicając go ciekawymi konkurencjami. Zaczęło się od marszu nowych uczniów, którzy zostali obrzuceni balonami z wodą. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach takich jak: szukanie żelków w mące nie używając rąk, tor przeszkód, taczki, bieg  z mlekiem.

Więcej…
 
NAGRODY W KOLLOTONIE 2016 ROZDANE! PDF Drukuj Email

Z nieukrywaną przyjemnością my - nauczyciele języka angielskiego - nagrodziliśmy zwycięskie klasy w KOLLOTONIE 2016 w trakcie Szkolnego Dnia Języków Obcych, który odbył się 26 września 2016.

Przyznaliśmy nagrody pieniężne, ufundowane przez Radę Rodziców przy I LO, które zwycięskie zespoły wykorzystają na  sfinansowanie imprez klasowych.

Kolejne trzy miejsca zajęły klasy:

Więcej…
 
Maturzyści z wizytą w Młodzieżowym Centrum Kariery PDF Drukuj Email

Do MCK wybrali się uczniowie klas trzecich, by zapoznać się z miejscem, które świadczy bardzo wiele usług zwłaszcza dla osób młodych, wkraczających na rynek pracy i poszukujących doświadczenia zawodowego.

W MCK dowiedzieli się jakiego rodzaju formy pomocy oferuje ta instytucja, mieli możliwość poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zderzyć się z rzeczywistością, która już niebawem ich czeka po pomyślnie zdanym egzaminie maturalnym.

 
Warsztaty językowe - Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email

Wykładowcy Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej zaproponowali w ramach DFN zajęcia warsztatowe w języku angielskim, w których 21 września uczestniczyły klasy 2E oraz 2D z opiekunami -  Izabelą Horyzą i Katarzyną Jędrzak. Podzieleni na cztery grupy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat brytyjskiej muzyki rockowej, układu słonecznego oraz kultury i kuchni japońskiej. Humory dopisywały a dzięki ciekawemu doborowi tematów uczniowie doskonalili umiejętności językowe i poszerzali wiedzę. Poniżej opinie uczestniczek zajęć.

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

Dnia 26 września 2016 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Języków Obcych”, który był podsumowaniem działań i aktywności uczniów w uprzednim tygodniu. Klasy brały udział w różnych konkurencjach: nagrywanie filmików, tworzenie plakatów, rozwiązywanie łamigłówek językowych czy tworzenie opisu nauczyciela.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zwyciężyła klasa IE, a wyróżnione zostały klasy IIB oraz ID.

Więcej…
 
Dolnośląski Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

Dnia 20 września 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły (klasa Ie i uczniowie z klasy IIb) pojechała do Wrocławia na wykłady z języka angielskiego. Odbyły się one w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej.

Jedne z nich miały tytuł "Wynalazcy z Wysp Brytyjskich". Podczas tego wykładu, poznaliśmy wielu wynalazców, bardziej i tych mniej znanych. Dowiedzieliśmy się kto był twórcą pierwszej na świecie gaśnicy, taśmy filmowej a nawet systemu World Wide Web.

Więcej…
 
V Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików w Gdańsku PDF Drukuj Email

Dopiero co rozpoczął się nowy  rok szkolny, a już uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja ruszyli zdobywać wiedzę i … Gdańsk! W dniach 8-11 września br. 8-osobowa grupa młodych chemików z naszej szkoły, w składzie: Sara Pomogier, Marysia Baranowska, Anna Glinkowska – klasa III oraz Alicja Kramarz, Julia Kocel, Julia Dzierla, Katarzyna Siekierkowska, Aleksandra Otworowska – klasa II pod opieką Pani mgr Ilony Kocel brała udział w V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików w Gdańsku.

Forum Młodych Chemików powstało z inicjatywy Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Idea ta została podjęta przez 10 wydziałów chemicznych czołowych polskich uniwersytetów i politechnik. Dotychczas FMCh odbyło się w Krakowie (UJ), Lublinie (UMCS), Wrocławiu (UWr) oraz Warszawie (UW, PW).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 56

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl