Logowanie
„Jesteśmy bezpieczni” PDF Drukuj Email

Właśnie pod takim tytułem ruszył w naszej szkole program, którego celem jest przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom. Dzięki wiedzy zdobytej podczas spotkań młodzież będzie bardziej świadomie podchodzić do wielu problemów współczesnego świata.

Realizacja tego programu jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krotoszynie.

Programem zostały objęte wszystkie klasy pierwsze

Więcej…
 
Kolejny sukces kołłątajowskich filmowców. PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że film ekipy HugonTV zajął II miejsceOgólnopolskim Konkursie Filmowym "Wykorzystanie dorobku naukowego Marii Skłodowskiej-Curie w nauce i w życiu codziennym".

Jak przyznaje reżyser Wojtek Raś, sukces tego filmu zawdzięcza się wspaniałym aktorom, którzy dając z siebie to co najlepsze, doprowadzili do tego, że dzieło zostało tak wysoko nagrodzone.

W dniu 18 września Wojtek odebrał statuetkę na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej z rąk przedstawicieli firmy TAKO MEDIA oraz Prodziekana ds. Dydaktyki dr hab inż. Piotra Rutkowskiego.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ioSzEaEcQaM

Więcej…
 
Nasza szkoła „Szkołą z klasą 2.0” PDF Drukuj Email

W ubiegłym roku szkolnym braliśmy udział w kolejnej edycji „Szkoły z klasą 2.0”. Była to edycja pełna działań i aktywności w naszej szkole. W ramach tego projektu uczniowie z klas Ia, Ic oraz Id przygotowali zajęcia z języka angielskiego oraz przyrody dla przedszkolaków z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Ponadto, w grudniu ubiegłego roku wspólnie z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych kolędowaliśmy podczas „Festiwal Kolęd i Pastorałek”, a w kwietniu przeprowadziliśmy akcję

Więcej…
 
Rejs Pogorią PDF Drukuj Email

Nasza przygoda rozpoczęła się 17 lipca wyjazdem z Krotoszyna. Jechaliśmy pociągiem z Krotoszyna do Warszawy, gdzie stamtąd już autokarem do Tallina. Rankiem 18 lipca byliśmy już w Tallinie. Cały dzień poświęciliśmy na zapoznanie się z okrętem oraz na szybkie szkolenie. Następnego dnia już zaczęliśmy nasz rejs wypływając z Tallina do Turku. Przez ten czas na spokojnie uczyliśmy się rozkładać żagli, a tym samym przygotowywaliśmy się do regat, które miały miejsce w następnych dniach. 20 lipca zaokrętowaliśmy w Turku i tam spędziliśmy przy porcie 3 dni.

Więcej…
 
Witaj, Kołłątaju !!! PDF Drukuj Email

4.09.2017 o godz. 9.00 trzy roczniki młodych „Kołłątajowców” rozpoczęły nowy rok szkolny. Tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Rzeszę uczniowską i grono nauczycielskie przywitała pani dyrektor Elżbieta Płóciennik.

I chociaż niektórzy z nas myśleli wciąż o wakacyjnych chwilach, w skupieniu wysłuchaliśmy przemówienia prof. Pawła Hadrycha nt. II wojny światowej i krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas II i III.

Więcej…
 
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

 


Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) .

Więcej…
 
Program stypendialny dla maturzystów PDF Drukuj Email

To jest

To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit. To jest akapit. To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.To jest akapit.

 
... bo w duszy nam gra chemia i muzyka PDF Drukuj Email

8 czerwca 2017 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej 30. edycji Projektu Edukacyjnego "Młody Chemik Eksperymentuje", organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS, Sekcję Dydaktyki Chemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego oddziału wrocławskiego oraz Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej.

Więcej…
 
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA PDF Drukuj Email

Po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum w Dierdorfie (Niemcy). Niemieccy uczniowie zamieszkali u swoich polskich kolegów. Wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu. Odwiedzili też zabytkowy Rynek, gdzie mogli zakupić pamiątki z pobytu w Polsce.

Wieczorami spotykali się na szkolnym „Grzybku” i kręglach, gdzie podczas rozmów ćwiczyli język niemiecki i angielski.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 64

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl