Logowanie
VII Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

We wtorek 02.04.2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się VII Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 24 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał

Więcej…
 
Gratulujemy tytułu Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2019 roku ! PDF Drukuj Email

W imieniu Wysokiej Kapituły Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH gratulujemy Państwa Szkole znalezienia się w pierwszej "pięćdziesiątce" Rankingu i tym samym uzyskania zacnego tytułu Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2019 roku. Gratulacje ślemy Dyrekcji, uczniom i nauczycielom wos i historii Państwa Szkoły.

Tym samym szkoły, które zajmą miejsca od trzydziestego pierwszego do pięćdziesiątego, uzyskując status Szkoły Srebrnej, mają prawo posługiwać się tym mianem i zamieszczać (NIEODPŁATNIE) logo szkoły danej kategorii, jako placówki

Więcej…
 
Program „Daj włos” w Kołłątaju PDF Drukuj Email

Po raz pierwszy uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie wzięli udział w programie zbiórki włosów organizowanej przez Fundację RakandRoll. Kilkoro uczniów udało się do profesjonalnego Salonu Fryzjerskiego Hania Styl i Elegancja, gdzie oddali po 25cm swoich włosów.

Akcja jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na naturalne włosy potrzebne do produkcji peruk dla podopiecznych fundacji RakandRoll. Obecnie peruki z naturalnego włosa nie są w Polsce refundowane przez NFZ i ich cena jest bardzo wysoka. Stąd pomysł na program „Daj włos”. Każdy, kto chce obciąć włosy może to zrobić w dobrym celu, czyli na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Więcej…
 
Kołłątaj zdominował II Powiatowy Turniej Szachowy PDF Drukuj Email

W dniu 15.03.2019 w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się II Powiatowy Turniej Szachowy. Kołłątaj reprezentowało pięcioro uczniów.

Rozgrywki po siedmiu rundach najlepiej ukończył Góral Bartłomiej, który zwyciężył w całym turnieju oraz Waściński Krzysztof, który zajął drugie miejsce. Pozostali uczestnicy: Zodek Miłosz oraz Sobański Maciej uplasowali się w połowie stawki.

Więcej…
 
Zajęcia na Politechnice Poznańskiej PDF Drukuj Email

 

 

We wtorek 26 lutego 2019 roku klasy II i III o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym pod opieką pani prof. Iwony Nowaczyk i pana prof. Piotra Szczecińskiego odwiedziły Politechnikę Poznańską.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić uczelnię i wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania. Układając klocki LEGO, zapoznali się z kierunkiem Zarządzania i Inżynierii Produkcji, a w Laboratorium Odlewnictwa wykonali logo uczelni z metalu. Studenci z Koła Naukowego Mechatron zachęcili kołłątajowców do rozwijania technicznych zainteresowań.

Więcej…
 
Reakcje redoks na Wydziale Chemii UAM PDF Drukuj Email

W piątek, 15 lutego uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach porozumienia między naszym Liceum a Wydziałem Chemii UAM. Tematyka zajęć obejmowała samodzielne wykonanie szeregu reakcji redoks, z naciskiem na mangan i chrom.

Wielobarwne eksperymenty – w szczególności reakcja kameleonowa – nie tylko ekscytowały, ale przede wszystkim pozwoliły zrozumieć mechanizm reakcji redox.

Więcej…
 
Wykład pana prof. Lechosława Łomozika PDF Drukuj Email

We wtorek 5 marca 2019 roku odwiedził naszą szkołę jej absolwent: pan prof. dr hab. Lechosław Łomozik. Pan profesor jest wybitnym chemikiem specjalizującym się w chemii bionieorganicznej oraz koordynacyjnej. Przez wiele lat był Kierownikiem Zakładu Chemii Koordynacyjnej Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pan profesor Łomozik jest znany ze swoich niekonwencjonalnych wykładów i niezwykłych umiejętności przekazywania wiedzy przyrodniczej (wielokrotny laureat konkursów uczelnianych na najlepszego wykładowcę roku).
W naszej szkole pan profesor przedstawił wykład na temat: „Woda – najważniejsza substancja na Ziemi”.

Więcej…
 
PODSTAWY CHEMII ANALITYCZNEJ NA WYDZIALE CHEMII POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ PDF Drukuj Email

Dzięki współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, 21 lutego uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Roztwory mianowane , miareczkowanie alkacymetryczne”.  Analiza miareczkowa jest jedną z najstarszych metod analizy ilościowej.

Bardzo cenimy sobie współpracę z uczelnią, która wspiera nas w rozwijaniu umiejętności badawczych i kreatywności wśród licealistów, a także pokazuje „przyjazne” oblicze chemii.

Więcej…
 
Krotoszyńskie Dni Chemiczne w Kołłątaju PDF Drukuj Email

To już 10 lat, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie nieprzerwanie od 2009 roku organizuje kilkudniowe warsztaty chemiczne dla młodzieży szkół Krotoszyna i okolic. Warsztaty są prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.

W tym roku odbyły się one w dniach 19 – 20 – 21 luty i uczestniczyło w nich 340 uczniów pracując w następujących rodzajach zajęć: kurs maturalny z chemii (3 grupy zajęciowe), warsztaty z chemii ogólnej, warsztaty z biologii

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 75

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl