Logowanie
Olimpiada Medyczna objęta patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty PDF Drukuj Email

W uznaniu działań I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja na rzecz rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz upowszechniania wiedzy matematyczno-przyrodniczej V Regionalna Olimpiada Medyczna organizowana przez naszą szkołę została objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej.

Waldemar Plewiński

 
Kolejne osiągnięcie ucznia Kołłątaja !!! PDF Drukuj Email

W czwartek, 2 marca 2017 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy XII Olimpiady Przedsiębiorczości. Wśród ponad 250 uczniów z województw: kujawsko- pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego znalazł się uczeń naszej szkoły- Bartłomiej Góral z klasy IA.

Konkurs podzielony był na dwie części.   I część była testem wiedzy o ekonomii, zarządzaniu i przywództwie w biznesie. Miała ona wyłonić 50 najlepszych uczniów do etapu II, gdzie w grupach trzeba było rozwiązać zadania problemowe. Wśród tej najlepszej pięćdziesiątki znalazł się Bartek, który zajął 27 miejsce.

Należy dodać, że pozostali uczestnicy byli uczniami szkół, które według rankingu Perspektyw należą do najlepszych szkół w Polsce, a wśród nich:

Więcej…
 
„Deutsch kann einfach sein”- lekcje z native speakerem PDF Drukuj Email

Przez ostatnie dwa tygodnie lutego uczniowie Kołłątaja uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego z panem Hubertem Glareminem. Był to mile spędzony i dobrze wykorzystany czas. Najważniejsza była komunikacja w języku niemieckim.

„Dzięki lekcjom języka niemieckiego z panem Glareminem zrozumieliśmy, że niemiecki wcale nie jest trudny i jeżeli będzie możliwość ponownego wzięcia udziału w zajęciach, jesteśmy chętni”- mówi Krzysztof z klasy IA.

Więcej…
 
Wielki sukces Kasandry Lis podczas 40. Olimpiady Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email

Nasza uczennica znalazła się wśród 21 najlepszych uczniów w okręgu wielkopolskim.

Rywalizacja rozpoczęła się już w listopadzie, kiedy to Kasandra pomyślnie przeszła etap szkolny olimpiady, a następnie etap wojewódzki (część pisemna).

11 lutego zmierzyła się z najlepszymi uczniami z całego województwa wielkopolskiego. Pomyślnie przeszła etap ustny, podczas którego odpytywana była m.in. z literatury niemieckiej, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i praktycznego użycia języka niemieckiego.

Po podliczeniu wszystkich wyników uplasowała się na 114 miejscu w Polsce. Jest to wielki sukces zarówno uczennicy jak i nauczycielki, Pani Janiny Szczepańskiej.

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersystecie im. Adama Mickiewicza PDF Drukuj Email

Dnia 28 lutego b.r. uczniowie klasy 1a i 2a wraz z opiekunem P. Iwoną Nowaczyk, wzięli udział w wykładzie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia, których tematem było "kwadratowe koło", prowadzone były przez studentkę wydziału matematyki.

Licealiści poznali wiele rodzajów metryk m.in. metrykę rzekę, kolejową, taksówkową, czy

Więcej…
 
Polonistyczne zmagania PDF Drukuj Email

W sobotę 4.03.2017 roku w Collegium Maius UAM w Poznaniu odbyły się eliminacje ustne etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wśród 28 licealistów zakwalifikowanych do walki o udział w finale znajdował się uczeń klasy IIa naszego Liceum Adam Wierzowiecki.

Olimpijczycy odpowiadali na pytania pięcioosobowych komisji. Pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej UAM podkreślali bardzo wysoki poziom odpowiedzi licealistów.

Więcej…
 
Tematyczny czwartek - Teksas PDF Drukuj Email

23 lutego Kołłątaj zamienił się w... Teksas! Sprawiły to stroje uczniów- kapelusze, koszule w kratę, kolorowe chusty i kamizelki.

Wyniki tematycznego czwartku:
1: klasa Ib
2: klasa Ie
3: klasa Ia

Więcej…
 
Tłusty czwartek PDF Drukuj Email

 

23 lutego świętowaliśmy w szkole tłusty czwartek!

Z tej okazji SU przeprowadził dzień wcześniej losowanie i w dniu następnym obdarował zwycięskie klasy pączkami!

Życzymy wszystkim obfitych i smacznych słodkości!

 

Więcej…
 
Finał konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje” PDF Drukuj Email

We wtorek 21 lutego o godzinie 14.oo w krotoszyńskim muzeum odbył się powiatowy finał VIII edycji konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1 i 2 miejsce zajęły uczennice naszej szkoły

1 miejsce Katarzyna Gendera
2 miejsce Roksana Paterczyk

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 59

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl