Logowanie
W humanistach siła !!! PDF Drukuj Email

Etap szkolny tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego za nami. Dwoje uczniów naszego Liceum- Zuzanna Czachorek i Adam Wierzowiecki zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Jury doceniło prace napisane przez „Kołłątajowców. Zuzanna zmierzyła się z problemem granic literatury a Adam wgłębił się w problematykę etykiety językowej.

Już wkrótce nasi licealiści zmierzą się z następnymi tematami w Poznaniu. Opiekunką uzdolnionych polonistów jest p. Małgorzata Witczak.

 
MARTA BRENK w 2 etapie Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej! PDF Drukuj Email

13.01.2017 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy Olimpiady Bibliologicznej, organizowanej przez Uniwersytet Łódzki. Ponad 40 osób zmierzyło się z testem i esejem problemowym. Uczestnikami byli m. in. uczniowie z Wrocławia, Poznania, Bolesławca, Zielonej Góry.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II a MARTA BRENK. Opiekunką uczennicy była p. Małgorzata Witczak.

 
Tematyczny czwartek PDF Drukuj Email

W czwartek 19. stycznia w naszej szkole odbył się tematyczny czwartek.

Nasi uczniowie mogli poczuć się jak w wojskowych koszarach. Wszyscy kolejny raz wykazali się kreatywnością, a ubrania w barwach moro były nieodłącznym elementem tego dnia!

Najliczniej ubranymi klasami zostały: I miejsce: Ib II miejsce: Id III miejsce: Ic i Ia

Więcej…
 
Olimpiada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email

Etap zawodów szkolnych XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami! W naszej szkole przystąpiło do niego 17 uczniów klas I-III, którzy zmierzyli się ze zbiorem pytań dotyczącym „Przywództwa w biznesie”.

Najwyższe wyniki uzyskali: Bartłomiej Góral z klasy IA  38 punktów, Bartosz Zieleziński z klasy IIIA  27,5 pkt oraz Adrian Klonowski z IA  24,5 pkt. Bartek będzie miał okazję wykazać się swoją wiedzą na etapie okręgowym, który odbędzie się  2 marca 2017 roku w Poznaniu.

Więcej…
 
Królowa ortografii z naszego Liceum !!! PDF Drukuj Email

1 grudnia 2016 roku odbył się powiatowy konkurs o tytuł „KRÓLA ORTOGRAFII”. Przedstawiciele szkół powiatu krotoszyńskiego walczyli o ten tytuł w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowane zostało inne dyktando. Świetnie wypadły reprezentantki naszej szkoły- Olga Draszawka i Zuzanna Czachorek.

Pierwsza z nich została KRÓLEM ORTOGRAFII

Więcej…
 
Mikołajkowe szaleństwo PDF Drukuj Email

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Każda klasa szykowała i ukrywała po całej szkole prezent dla innej klasy. Miejsca, w których odnajdywano podarunki, były przeróżne.

Biblioteka, szatnia, a nawet schowek na miotły przez chwilę stały się miejscami niedostępnymi dla osób nieposiadających specjalnych wskazówek. Podpowiedzi uczniowie mogli zdobywać dzięki poprawnym odpowiedziom na pytania z sześciu kategorii.

Całemu dniu towarzyszyły świąteczne piosenki

Więcej…
 
KONKURS SIENKIEWICZOWSKI PDF Drukuj Email

24.11.2016 roku Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zaprosiła chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie nt. życia i twórczości H. Sienkiewicza. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący „Krzyżaków” lub „Quo vadis” i biografii prozaika.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Żaneta Kordus i Olga Draszawka z klasy Ie. Obie pisały test dotyczący „Krzyżaków”. Zwyciężczynią została Żaneta Kordus

Więcej…
 
Sukcesy z filozofii uczniów Kołłątaja PDF Drukuj Email

XXIX edycja Olimpiady Filozoficznej zaktywizowała dwoje uczniów z naszej szkoły do wzięcia w niej udziału. Alicja Jackowiak z kl. Ic i Jędrzej Mikstacki z kl. IIc (finalista ubiegłoroczny szczebla centralnego tejże olimpiady) pisali w br. szkolnym pod bacznym okiem opiekuna naukowego p.M. Czachorka pracę z filozofii na temat: „Jak rozumieć w XXI wieku pojęcie <<dobrego życia>>? Co dziś czyni życie człowieka udanym: przyjemność, szczęście, wartości, bycie z/dla innych, poświęcenie dla <<sprawy>> czy może

Więcej…
 
Toruńskie Centrum Chemii w Kołłątaju PDF Drukuj Email

Nasza szkoła corocznie począwszy od września 2009 roku organizuje we współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu WIELKIE ŚWIĘTO CHEMICZNE dla młodzieży z Krotoszyna i okolic. Należy podkreślić, że I LO im. H. Kołłątaja jako pierwsza szkoła w Polsce nawiązała współpracę z młodymi naukowcami z Torunia.

Możemy się również pochwalić tym, że jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która organizuje warsztaty z chemii w Małej Skali nie tylko dla swoich uczniów, ale również dla całej społeczności

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 58

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl