Logowanie
Kapitalnie w Capitolu…. PDF Drukuj Email

25.01.2018 grupa 40 uczniów wraz z opiekunami obejrzała musical „Liżę twoje serce” w Teatrze Capitol. Historia Cyganki szukającej Cygana ze złotym zębem była dla autorów sztuki pretekstem do opowiedzenia historii Wrocławia w 1945 roku. Tłumy Cyganów, Polaków, Żydów, Rosjan, Ukraińców i Niemców zostały przedstawione w momencie przełomowym. Oto w ruinach Festung Breslau rodzi się Wrocław…

Wspaniała muzyka, choreografia i gra aktorska

Więcej…
 
WOŚP NA WODNIKU PDF Drukuj Email

Dnia 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale na krotoszyńskim „Wodniku” akcja rozpoczęła się już wcześniej.

Od godz. 16:00 w sobotę do 16.00 dnia następnego na krotoszyńskim basenie odbywało się całodobowe pływanie. Organizatorem akcji był UKS Delfin 4 działający przy SP4 Krotoszyn z prezesem Jackiem Mielcarkiem na czele, którego w akcji wspierał przez cały czas Jacek Łazarski – nauczyciel wf-u w ILO i SP4. Podczas 24 godzin na basenie pływało

Więcej…
 
Sukces sportowy Kołłątaja PDF Drukuj Email

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godz. 14.00 w sali Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Zarządu Krotoszyńskiego SZS ze Starostą Krotoszyńskim oraz Dyrektorami i Nauczycielami wf .

Naszą szkołę reprezentowali Pani Dyrektor Elżbieta Płóciennik oraz jeden z nauczycieli wychowania fizycznego pan Grzegorz Kroczak.

Na spotkaniu zostały wręczone patery dla trzech najlepszych szkół ponadgimnazjalnych

Więcej…
 
Psychologiczny zawrót głowy. PDF Drukuj Email

8.12.2017 r.  grupa „Kołłątajowców” z opiekunami Małgorzatą Witczak i Tomaszem Koniecznym uczestniczyła w warsztatach psychologicznych na Wydziale Psychologii UAM w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu absolwentki naszego Liceum, p. Sylwii Włodarz, mogliśmy zapoznać się z technikami mnemotechnicznymi, zasadami aktywnego słuchania oraz wysłuchać wykładu dot. szczęścia.

Dwie szesnastoosobowe grupy rozpoczęły zajęcia od zabaw integracyjnych. Grupa pierwsza

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email

27 listopada 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Stanisław Wyspiański - życie i twórczość", zorganizowany przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.

Wydarzenie to związane było ze 110 rocznicą śmierci znakomitego twórcy. Uczniowie szkół średnich z całego powiatu zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia Wyspiańskiego, a także jego największego dzieła, jakim jest "Wesele".

Więcej…
 
Zajęcia klas patronackich w Collegium Chemicum UAM w Poznaniu PDF Drukuj Email

Grudzień rozpoczął się dla klas biologiczno-chemicznych: 1b i 3d bardzo interesująco. 1 grudnia br.  uczniowie pod opieką  p. Ilony Kocel i p. Aliny Szwarczyńskiej udali się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Zajęcia na Wydziale Chemii zorganizowano dla klas akademickich. Klasa 1b mile spędziła czas w laboratorium.

Swoją chemiczną przygodę na uniwersytecie uczniowie zaczęli od tzw. ,,chemicznego ogródka”. Następnie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia dotyczące metod

Więcej…
 
Sukces naszych szczypiornistek PDF Drukuj Email

Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się nasze szczypiornistki. Po zajęciu drugiego miejsca w powiecie awansowały do finału rejonu, który odbył się 7 grudnia w Koźminie Wlkp.

Dziewczyny w składzie: Otworowska Aleksandra,Czubak Natalia,Grzyb Anna,Idkowiak Urszula,Rybczyńska Florentyna,Dutkowiak Aleksandra,Tokarz Patrycja,Jędrkowiak Joanna,Frik Karolina oraz Jadczak Monika zajęły w nim doskonałe III miejsce.

Więcej…
 
Jak zdać maturę z matematyki? PDF Drukuj Email

Dnia 28.11.2017r. w naszej szkole odbyły się wykłady dla klas maturalnych pod tytułem: "Jak zdać maturę z matematyki ?", prowadzone przez Dariusza Kulmę. Uczniowie mogli poznać techniki, dzięki którym ich nauka stanie się efektywniejsza oraz zostali zmotywowani do podjęcia działań w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Dowiedzieli się, jak ważna jest systematyka w utrwalaniu wiedzy, dzięki zaprezentowaniu teorii Tony'ego Buzana

Więcej…
 
Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym PDF Drukuj Email

Dnia 14. listopada, uczniowie klasy IB o profilu biologiczno-chemicznym mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe na uczelnię wyższą. Pierwszym punktem był Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pierwszoklasiści wysłuchali tam wykładu doktora Marka Jóźwiaka na temat chorób genetycznych układu nerwowego.

Po wykładzie wszyscy udali się do szpitala klinicznego im. Heliodora Święcickiego

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 66

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl