Logowanie
Naukowy piknik PDF Drukuj Email

W sobotę 20 maja 2017 r. część naszej klasy oraz klasy 2b, wraz z panią Aliną Szwarczyńską, udała się do Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza na piknik naukowy. Przygotowaliśmy wspólnie mnóstwo ciekawych doświadczeń fizycznych, którymi podzieliliśmy się z innymi.

Każdy z nas został przydzielony do innego stanowiska, gdzie starał się, by jego eksperyment udał się w stu procentach. Zaprezentowaliśmy między innymi niezbijające się jajko, ciecz nienewtonowską, tornado w butelce, czy niepękający balon.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich PDF Drukuj Email

Dnia 28.04.2017 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. Maturzyści otrzymali dyplomy ukończenia szkoły w obecności przedstawicieli lokalnych władz a także grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców.

Wręczono świadectwa z paskiem, wyróżnienia za pracę w SU, a rodzicom wyróżnionych listy gratulacyjne. Tytuł Absolwenta Roku otrzymała Katarzyna Gendera z klasy IIIc, która została również wyróżniona wpisem

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK PDF Drukuj Email

W środę 26 kwietnia pięciu uczniów reprezentowało naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK na poziomie eliminacji powiatowych. W zawodach brały udział szkoły z Koźmina Wielkopolskiego, Zdun, Kobylina oraz cztery szkoły z Krotoszyna.

Krotoszyńskie liceum zajęło I miejsce, awansując tym samym do etapu rejonowego! Do sukcesu przyczynili się: Marta Szpoper, Klaudia Walczak, Klaudia Kaczmarek, Kacper Szymanowski oraz Stanisław Czwojdziński.

Więcej…
 
Akademia Programowania i Baz Danych IT Szkoły PDF Drukuj Email

W kwietniu uczniowie klas informatycznych I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zdalnych wykładach w ramach Akademii Programowania i Baz Danych zorganizowanych przez IT Szkołę (projekt prowadzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki).

Zajęcia były realizowane w formule telekonferencji z wykorzystaniem środowiska LYNC. Prowadził je mgr inż. Andrzej Ptasznik. Dzięki zajęciom uczniowie mogli wcielić się w rolę przyszłych studentów informatyki

Więcej…
 
Sukces naszych uczennic w konkursie "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach" PDF Drukuj Email

28 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach". Nagrody wręczyli wspólnie: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Julian Jokś, wicestarosta Paweł Radojewski, przewodniczący Rady Leszek Kulka oraz burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski.

Nasze uczennice: Zuzanna Czachorek i Angelika Stefańska z klasy IIc zajęły II miejsce.

Więcej…
 
Projekt Technologicznie Gotowi PDF Drukuj Email

W czwartek 24 marca odbyły się w naszym Liceum pierwsze zajęcia w ramach projektu „Technologicznie Gotowi”. Projekt ten przewiduje przeprowadzenie szkoleń oraz warsztatów praktycznych z zakresu technologii addytywnych, ze szczególnym naciskiem na druk 3D FDM.

W skład szkoleń wchodzi zapoznanie z technologiami przyrostowymi, obsługa i serwis drukarek 3D, obsługa skanera 3D oraz modelowanie 3D na potrzeby druku FDM. Kurs składa się z trzech części

Więcej…
 
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

27 kwietnia uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli  w III Spotkaniu Młodzieży Licealnej i Studentów ”Młodzież w Świecie Nauki” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Podczas sesji inauguracyjnej młodzież wysłuchała wykładu Pani profesor Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz o życiu z cukrzycą. Następnie odbyły się sesje posterowe i prezentacje ustne młodych naukowców.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 2d Aleksandra Otworowska i Julia Dzierla

Więcej…
 
Przedszkolaki na zajęciach z przyrody PDF Drukuj Email

W poniedziałek 24 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola Słoneczko.

Tym razem uczennice klasy 2d z panią Anią Sikorską przygotowały zajęcia o tematyce przyrodniczej pod tytułem „Powietrze”.

Przedszkolaki z prowadzącymi zajęcia starali się doświadczalnie przekonać, że powietrze istnieje.

Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach.

Więcej…
 
Poznańska Akademia Literatury PDF Drukuj Email

25.04. 2017r. grupa 16 licealistów wraz z opiekunkami- p. Darią  Kapcińską i p. Małgorzatą Witczak uczestniczyła w inauguracji Poznańskiej Akademii Literatury. O godz. 15.30 dr Tomasz Umerle zapoznał nas z możliwościami łączenia humanistyki z informatyką podczas wykładu „Humanistyka cyfrowa”. Poznaliśmy sam termin, metody i zakres badań Instytutu Badań Literackich.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl