Logowanie
Warsztaty językowe - Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email

Wykładowcy Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej zaproponowali w ramach DFN zajęcia warsztatowe w języku angielskim, w których 21 września uczestniczyły klasy 2E oraz 2D z opiekunami -  Izabelą Horyzą i Katarzyną Jędrzak. Podzieleni na cztery grupy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat brytyjskiej muzyki rockowej, układu słonecznego oraz kultury i kuchni japońskiej. Humory dopisywały a dzięki ciekawemu doborowi tematów uczniowie doskonalili umiejętności językowe i poszerzali wiedzę. Poniżej opinie uczestniczek zajęć.

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

Dnia 26 września 2016 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Języków Obcych”, który był podsumowaniem działań i aktywności uczniów w uprzednim tygodniu. Klasy brały udział w różnych konkurencjach: nagrywanie filmików, tworzenie plakatów, rozwiązywanie łamigłówek językowych czy tworzenie opisu nauczyciela.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji zwyciężyła klasa IE, a wyróżnione zostały klasy IIB oraz ID.

Więcej…
 
Dolnośląski Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej PDF Drukuj Email

Dnia 20 września 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły (klasa Ie i uczniowie z klasy IIb) pojechała do Wrocławia na wykłady z języka angielskiego. Odbyły się one w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej.

Jedne z nich miały tytuł "Wynalazcy z Wysp Brytyjskich". Podczas tego wykładu, poznaliśmy wielu wynalazców, bardziej i tych mniej znanych. Dowiedzieliśmy się kto był twórcą pierwszej na świecie gaśnicy, taśmy filmowej a nawet systemu World Wide Web.

Więcej…
 
V Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików w Gdańsku PDF Drukuj Email

Dopiero co rozpoczął się nowy  rok szkolny, a już uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja ruszyli zdobywać wiedzę i … Gdańsk! W dniach 8-11 września br. 8-osobowa grupa młodych chemików z naszej szkoły, w składzie: Sara Pomogier, Marysia Baranowska, Anna Glinkowska – klasa III oraz Alicja Kramarz, Julia Kocel, Julia Dzierla, Katarzyna Siekierkowska, Aleksandra Otworowska – klasa II pod opieką Pani mgr Ilony Kocel brała udział w V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików w Gdańsku.

Forum Młodych Chemików powstało z inicjatywy Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Idea ta została podjęta przez 10 wydziałów chemicznych czołowych polskich uniwersytetów i politechnik. Dotychczas FMCh odbyło się w Krakowie (UJ), Lublinie (UMCS), Wrocławiu (UWr) oraz Warszawie (UW, PW).

Więcej…
 
Podręczniki PDF Drukuj Email

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017 będzie dostępny w sekcji Do pobrania -> Dokumenty od poniedziałku 4.07.2016 r.

 
Uwaga kandydaci do klasy pierwszej ! PDF Drukuj Email

Następuje zmiana terminu ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
Lista przyjętych i nieprzyjętych do szkoły zostanie ogłoszona dnia 26 lipca 2016 r.
o godz. 13:00.

Testy językowe z dnia 14 lipca 2016 r. zostają odwołane. Na testy należy obowiązkowo zgłosić się dnia 26 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00.

 
Matematyczne spotkanie Absolwenci – Uczniowie podczas zjazdu z okazji 180- lecia szkoły. PDF Drukuj Email

W dniu 17 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów. Podczas spotkania zarówno obecni, jak i byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  im. Hugona Kołłątaja  mogli wziąć udział w rozgrywkach matematycznych.

Zadania przygotowane w formie zabawy skłoniły uczestników do powspominania minionych lat. Zostały przytoczone również historie z lekcji matematyki. Podczas konkursu zarówno uczniowie, jak i absolwenci nie dawali za wygraną.

Więcej…
 
"Opowiedzieć świat" - konkurs literacki PDF Drukuj Email


W tym roku Instytut Filologii Polskiej UMCS oraz Podlaska Fundacja Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej ogłosili IV już edycję konkursu literackiego "Opowiedzieć świat" skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a także do studentów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Bł. Biskupa Michała Kozala PDF Drukuj Email


15 czerwca 2016 roku w Kobiernie miało miejsce rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Bł. Biskupa Michała Kozala pod tegorocznym hasłem Święte miejsca w moim regionie.

Nagrody przyznawane były w IV kategoriach : konkurs plastyczny (przedszkole + klasy I-VI), literacki (gimnazjum i szkoła średnia), fotograficzny (gimnazjum i szkoła średnia) oraz recytatorski (gimnazjum i szkoła średnia).

W gronie laureatów konkursu literackiego znalazła się uczennica klasy IId Monika Jagodzińska, zdobywając wyróżnienie za swoje opowiadanie pt. "Powroty".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 55

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl