Logowanie
Akademia Programowania i Baz Danych IT Szkoły PDF Drukuj Email

W kwietniu uczniowie klas informatycznych I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zdalnych wykładach w ramach Akademii Programowania i Baz Danych zorganizowanych przez IT Szkołę (projekt prowadzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki).

Zajęcia były realizowane w formule telekonferencji z wykorzystaniem środowiska LYNC. Prowadził je mgr inż. Andrzej Ptasznik. Dzięki zajęciom uczniowie mogli wcielić się w rolę przyszłych studentów informatyki

Więcej…
 
Sukces naszych uczennic w konkursie "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach" PDF Drukuj Email

28 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach". Nagrody wręczyli wspólnie: radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Julian Jokś, wicestarosta Paweł Radojewski, przewodniczący Rady Leszek Kulka oraz burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski.

Nasze uczennice: Zuzanna Czachorek i Angelika Stefańska z klasy IIc zajęły II miejsce.

Więcej…
 
Projekt Technologicznie Gotowi PDF Drukuj Email

W czwartek 24 marca odbyły się w naszym Liceum pierwsze zajęcia w ramach projektu „Technologicznie Gotowi”. Projekt ten przewiduje przeprowadzenie szkoleń oraz warsztatów praktycznych z zakresu technologii addytywnych, ze szczególnym naciskiem na druk 3D FDM.

W skład szkoleń wchodzi zapoznanie z technologiami przyrostowymi, obsługa i serwis drukarek 3D, obsługa skanera 3D oraz modelowanie 3D na potrzeby druku FDM. Kurs składa się z trzech części

Więcej…
 
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu PDF Drukuj Email

27 kwietnia uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli  w III Spotkaniu Młodzieży Licealnej i Studentów ”Młodzież w Świecie Nauki” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Podczas sesji inauguracyjnej młodzież wysłuchała wykładu Pani profesor Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz o życiu z cukrzycą. Następnie odbyły się sesje posterowe i prezentacje ustne młodych naukowców.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 2d Aleksandra Otworowska i Julia Dzierla

Więcej…
 
Przedszkolaki na zajęciach z przyrody PDF Drukuj Email

W poniedziałek 24 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola Słoneczko.

Tym razem uczennice klasy 2d z panią Anią Sikorską przygotowały zajęcia o tematyce przyrodniczej pod tytułem „Powietrze”.

Przedszkolaki z prowadzącymi zajęcia starali się doświadczalnie przekonać, że powietrze istnieje.

Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach.

Więcej…
 
Poznańska Akademia Literatury PDF Drukuj Email

25.04. 2017r. grupa 16 licealistów wraz z opiekunkami- p. Darią  Kapcińską i p. Małgorzatą Witczak uczestniczyła w inauguracji Poznańskiej Akademii Literatury. O godz. 15.30 dr Tomasz Umerle zapoznał nas z możliwościami łączenia humanistyki z informatyką podczas wykładu „Humanistyka cyfrowa”. Poznaliśmy sam termin, metody i zakres badań Instytutu Badań Literackich.

Więcej…
 
Artystka z pasją PDF Drukuj Email

Julia Szczesnowska, uczennica klasy IIc od lat interesuje się aktorstwem i literaturą. Mogliśmy oglądać jej monodramy, występy aktorskie. W tym roku do swoich licznych sukcesów Julka może dołożyć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

W kategorii „Wywiedzione ze słowa” licealistka przygotowała autorską wersję Wielkiej Improwizacji z III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Jej zaangażowanie i umiejętności interpretacyjno-aktorskie zostały docenione przez jury w Poznaniu i w Pile.

Julka jest finalistką tegorocznego OKR i mamy nadzieję, że znajdzie się w gronie osób nagrodzonych. Trzymamy kciuki!

Oprócz pasji aktorskiej Julia rozwija swoje zdolności poetyckie. W tym roku zajęła III miejsce w konkursie Młodzi Twórcy Literatury.

Więcej…
 
Wielki sukces z filozofii PDF Drukuj Email

Jędrzej Mikstacki, uczeń klasy IIc potwierdził, że filozofia dla niego to nie tylko hobby, ale również dziedzina nauki, w której osiąga wymierne sukcesy na poziomie krajowym.

W dniach 21-22 kwietnia br. w Warszawie wystartował w finale krajowym XXIX Olimpiady Filozoficznej. Znalazł się w wąskim gronie około 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zaproszonych do udziału w zmaganiach szczebla centralnego. Już sam udział w OF w etapie ogólnokrajowym był dla każdego uczestnika

Więcej…
 
V Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W czwartek 06.04.2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbyła się V Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 19 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 58

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl