Logowanie
Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego PDF Drukuj Email

Dnia 26 kwietnia 2018 roku, wraz z Bartoszem Litwinem, pod opieką Pani profesor Julity Ludwiczak, braliśmy udział w II Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

Obrady rozpoczęły się od krótkiej wypowiedzi organizacyjnej Pani przewodniczącej Zofii Szalczyk, następnie wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o zapisanie się do jednej z czterech komisji, w których mieliśmy pracować. Ja wybrałem Komisję Samorządową, której zadaniem było wskazanie działań Sejmiku dla Województwa, ich ocena

Więcej…
 
FINALISTKA OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKJIEGO PDF Drukuj EmailOliwia Furmann
, uczennica klasy trzeciej brała udział w zawodach III stopnia XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego przeprowadzonych w dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie i uzyskała tytuł FINALISTY!

Warto zaznaczyć, że Oliwia uczyła się języka rosyjskiego dodatkowo pod opieką pani Elżbiety Rogackiej.

Gratulujemy!

Więcej…
 
Powiatowy konkurs „W epoce Wierzbięty” PDF Drukuj Email

W czwartek 26 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się finał czwartej edycji konkursu historycznego z cyklu „W epoce Wierzbięty”. Tym razem tematyka zmagań nawiązywała do okresu późnego średniowiecza, od panowania Władysława Łokietka do końca rządów Kazimierza Jagiellończyka.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajął Michał Robakowski z kl. Ic naszego Liceum.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki PDF Drukuj Email

Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki. Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki.Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki.i.

 

Do pobrania: Regulamin

 
Sukcesy naszych informatyków PDF Drukuj Email

W dniu 12 kwietnia odbył się jubileuszowy XV Powiatowy Konkurs Informatyczny dla szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie najlepszy okazał się uczeń naszego Kołłątaja Tobiasz Pauter z klasy IIIa, a Mateusz Sierszulski również z klasy IIIa zajął trzecie miejsce.

Przypomnijmy że są to już kolejne sukcesy

Więcej…
 
XVIII Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już osiemnaście lat, jak nasza szkoła pod patronatem Starosty Krotoszyna popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie.  Profesor Jan Duczmal był cenionym nauczycielem chemii, biologii i nauk farmaceutycznych  krotoszyńskich szkół okresu międzywojennego i pierwszych lat powojennych. Był współzałożycielem jednej z pierwszych szkół drogistowskich (która w okresie międzywojennym mieściła się w budynku I LO im. Hugona Kołłątaja) oraz autorem podręcznika do nauki w tego typu szkole.

Więcej…
 
Turniej motoryzacyjny PDF Drukuj Email

W dniu 23.04.2018 odbył się etap powiatowy XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tym roku miejscem rywalizacji uczestników był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

Kołłątaj reprezentowali: Patrycja Jankowska, Filip Wielebski oraz Krystian Gałęski. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1. Test z wiedzy o ruchu drogowym oraz historii motoryzacji,
2. Wykrywanie usterek w samochodzie,
3. Pierwsza pomoc,
4. Jazda samochodem,

Ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy !!!

Więcej…
 
Pod znakiem żonkila…Pamięć o Sprawiedliwych i Zamordowanych…. PDF Drukuj Email

W czwartek, 19.04.2018 r, w auli naszej szkoły odbyło się krótkie spotkanie licealistów poświęcone pamięci o Irenie Sendlerowej, Żegocie i Holocauście. W programie artystycznym przypomniano najważniejsze fakty dotyczące Zagłady i jedynej w Europie organizacji rządowej pomagającej Żydom.

Szczególnie dużo miejsca poświęcono Irenie Sendlerowej, kobiecie, która wyprowadziła z getta warszawskiego ok. 2500 dzieci. Spektaklowi towarzyszyła wystawa przedstawiająca warunki życia w getcie, powstanie i działalność Żegoty.

Więcej…
 
Bitwa o kasę PDF Drukuj Email

5 kwietnia Ola Kasprolewicz i Kasia Czachorek z klasy 1a reprezentowały Kołłątaja i dzielnie walczyły w II edycji konkursu Banku Spółdzielczego "Bitwa o kasę".

Kasia (na zdjęciu z prawej) zajęła 2 miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego i wygrała 600 zł.

Gratulujemy uczennicom wiedzy na temat bankowości i działalności Banku Spółdzielczego oraz kobiecej wytrwałości na "polu bitwy"

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 65

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl