Logowanie
"Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach" PDF Drukuj Email

Konkurs piosenki

18 października 2012 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki "Ty pokazałeś nam drogę". Ideą konkursu było propagowanie nauki i uczczenie pamięci wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II, który już od siedmiu lat jest patronem ZSP nr 3. W konkursie wzięli udział reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trzecia edycja konkursu pokazała, że cieszy się on coraz większą popularnością.

Więcej…
 
Spotkanie z profesorem Maciejem Pawlikowskim PDF Drukuj Email

profesor Maciej Pawlikowski

Dnia 12 września 2012 roku młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja miała okazję poznać pana prof. Macieja Pawlikowskiego podczas wykładu wygłoszonego w naszej auli na temat: „Minerały i człowiek”. Pan profesor okazał się niezwykle utalentowanym gawędziarzem, potrafiącym z dużą dozą humoru łączyć ciekawą prezentację multimedialną ze słownym komentarzem.

Dzięki projektom naukowym swoje prace prowadził m.in. w Egipcie oraz współpracuje z lekarzami, pomagając im odkryć przyczyny kamicy nerkowej czy zwapnienia zastawek serca. Swoje dokonania prezentuje na całym świecie – ostatnio w USA przed wielotysięcznym gronem słuchaczy.

Więcej…
 
Kołłątajowcy wśród SWOIch PDF Drukuj Email

SWOI Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się nietypowa i bardzo ciekawa prezentacja projektu pt. “Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”. Projekt SWOI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Ratujmy Nasze Dzieci !!! PDF Drukuj Email

Dnia 14.11.2012r. (dzień Drzwi Otwartych dla rodziców) o godz. 16:00 odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja spotkanie informacyjno-profilaktyczne na temat problemu narkomanii wśród młodych ludzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu.

 
Dzień Pierwszoklasisty PDF Drukuj Email

Dzień Pierwszoklasisty

Członkowie Samorządu Uczniowskiego oficjalnie powitali pierwszoklasistów. W auli naszej szkoły odbył się tzw. „Dzień Kota”. Jak co roku największą popularnością cieszyła się konkurencja „Funny Bunny”, która polegała na tym, że uczniowie wkładali sobie pianki do ust i mówili „funny bunny”.
Dzień pierwszoklasisty to wieloletnia tradycja naszej szkoły, więc roczniku 97. – SZYKUJ SIĘ!

 

Więcej…
 
„Pielucha dla malucha” PDF Drukuj Email

Na początku września w naszej szkole były zbierane akcesoria dla niemowląt. Całą akcją kierował ks. Łukasz Smug, który przekazał wszystkie zebrane rzeczy do Domu Samotnej Matki w Odolanowie, którym zajmuje się Zgromadzenia zakonne Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wszystkie mieszkające tam kobiety są wdzięczne za otwartość serc.
Dzięki Kołłątajowcy

 
Kołłątajowcy w Olimpijskim Kursie Fizyki PDF Drukuj Email

Kurs Fizyki

Pod koniec września kilku uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja rozpoczęło na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu kurs przeznaczony dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych pragnących przygotować się m. in. do udziału w Olimpiadzie Fizycznej. Uczestnicy uzyskają poszerzony kurs fizyki z zakresu szkoły średniej wraz z elementami jednorocznego wykładu fizyki na uczelniach technicznych. Równolegle z przygotowaniem z zakresu fizyki uczestnicy przechodzą intensywny kurs elementów matematyki wyższej.

Więcej…
 
Kołłątaj w projekcie ESTABLISH PDF Drukuj Email

ESTABLISH

Nasza szkoła jako jedyna w Wielkopolsce od sierpnia 2012 roku uczestniczy w prestiżowym projekcie międzynarodowym ESTABLISH. W ten sposób nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim – najbardziej znaną na całym świecie polską uczelnią wyższą. Projekt Establish umożliwia stosowanie w naszej szkole najnowocześniejszych na szeroką skalę europejską metod nauczania umożliwiających przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych na wszystkich prestiżowych światowych uczelniach.

Więcej…
 
Msza Św. przy Szańcu PDF Drukuj Email

Msza Św. przy Szańcu

Nasza szkoła razem z Gimnazjum nr 2 od wielu lat sprawuje patronat nad szańcem Pamięci Żołnierzy 56 Pułku Piechoty Wlkp. przy ul.Gajowej / Bolewskiego. Dnia 16.09. br. odbyła się msza polowa upamiętniająca rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Władze miasta, przedstawiciele urzędów, szkół złożyły wiązanki kwiatów.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl