Logowanie
Sukces recytatorsko – śpiewaczy PDF Drukuj Email

Sukces recytatorsko – śpiewaczy

18 października br. uczennice naszej szkoły godnie reprezentowały Kołłątaja w XI edycji Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który pilotował, jak co roku, Zarząd Powiatowy Ligii Obrony Kraju oraz wspierało finansowo starostwo powiatowe w Krotoszynie. Zmagania konkursowe miały miejsce w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZSP nr 1. W komisji konkursowej zasiadała m.in. p. prof. J.Olejniczak. W kategorii recytacja III miejsce w powiecie zajęła Magdalena Tomczak z kl. IIc, natomiast w kategorii poezja śpiewana Karolina Król z kl. IIc uplasowała się na III miejscu. Opiekunem obu uczennic był p. prof. M.Czachorek.

Więcej…
 
"Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach" PDF Drukuj Email

Konkurs piosenki

18 października 2012 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki "Ty pokazałeś nam drogę". Ideą konkursu było propagowanie nauki i uczczenie pamięci wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II, który już od siedmiu lat jest patronem ZSP nr 3. W konkursie wzięli udział reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Trzecia edycja konkursu pokazała, że cieszy się on coraz większą popularnością.

Więcej…
 
Spotkanie z profesorem Maciejem Pawlikowskim PDF Drukuj Email

profesor Maciej Pawlikowski

Dnia 12 września 2012 roku młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja miała okazję poznać pana prof. Macieja Pawlikowskiego podczas wykładu wygłoszonego w naszej auli na temat: „Minerały i człowiek”. Pan profesor okazał się niezwykle utalentowanym gawędziarzem, potrafiącym z dużą dozą humoru łączyć ciekawą prezentację multimedialną ze słownym komentarzem.

Dzięki projektom naukowym swoje prace prowadził m.in. w Egipcie oraz współpracuje z lekarzami, pomagając im odkryć przyczyny kamicy nerkowej czy zwapnienia zastawek serca. Swoje dokonania prezentuje na całym świecie – ostatnio w USA przed wielotysięcznym gronem słuchaczy.

Więcej…
 
Kołłątajowcy wśród SWOIch PDF Drukuj Email

SWOI Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się nietypowa i bardzo ciekawa prezentacja projektu pt. “Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”. Projekt SWOI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Ratujmy Nasze Dzieci !!! PDF Drukuj Email

Dnia 14.11.2012r. (dzień Drzwi Otwartych dla rodziców) o godz. 16:00 odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja spotkanie informacyjno-profilaktyczne na temat problemu narkomanii wśród młodych ludzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu.

 
Dzień Pierwszoklasisty PDF Drukuj Email

Dzień Pierwszoklasisty

Członkowie Samorządu Uczniowskiego oficjalnie powitali pierwszoklasistów. W auli naszej szkoły odbył się tzw. „Dzień Kota”. Jak co roku największą popularnością cieszyła się konkurencja „Funny Bunny”, która polegała na tym, że uczniowie wkładali sobie pianki do ust i mówili „funny bunny”.
Dzień pierwszoklasisty to wieloletnia tradycja naszej szkoły, więc roczniku 97. – SZYKUJ SIĘ!

 

Więcej…
 
„Pielucha dla malucha” PDF Drukuj Email

Na początku września w naszej szkole były zbierane akcesoria dla niemowląt. Całą akcją kierował ks. Łukasz Smug, który przekazał wszystkie zebrane rzeczy do Domu Samotnej Matki w Odolanowie, którym zajmuje się Zgromadzenia zakonne Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wszystkie mieszkające tam kobiety są wdzięczne za otwartość serc.
Dzięki Kołłątajowcy

 
Kołłątajowcy w Olimpijskim Kursie Fizyki PDF Drukuj Email

Kurs Fizyki

Pod koniec września kilku uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja rozpoczęło na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu kurs przeznaczony dla uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych pragnących przygotować się m. in. do udziału w Olimpiadzie Fizycznej. Uczestnicy uzyskają poszerzony kurs fizyki z zakresu szkoły średniej wraz z elementami jednorocznego wykładu fizyki na uczelniach technicznych. Równolegle z przygotowaniem z zakresu fizyki uczestnicy przechodzą intensywny kurs elementów matematyki wyższej.

Więcej…
 
Kołłątaj w projekcie ESTABLISH PDF Drukuj Email

ESTABLISH

Nasza szkoła jako jedyna w Wielkopolsce od sierpnia 2012 roku uczestniczy w prestiżowym projekcie międzynarodowym ESTABLISH. W ten sposób nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim – najbardziej znaną na całym świecie polską uczelnią wyższą. Projekt Establish umożliwia stosowanie w naszej szkole najnowocześniejszych na szeroką skalę europejską metod nauczania umożliwiających przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych na wszystkich prestiżowych światowych uczelniach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 66

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl