Logowanie
W czołówce Wielkopolski PDF Drukuj Email

Od kilku lat wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z niepokojem czekają na wyniki RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Tegoroczne notowania w szczególności cieszą społeczność naszego „Kołłątaja”. Znaleźliśmy się bowiem na 368 miejscu wśród liceów całego kraju! Razem z nami ten sam wynik uzyskało XXXII LO im. H. Poświatowskiej w Łodzi. Wśród liceów Wielkopolski jesteśmy na 29 pozycji.

Więcej…
 
Siatkarze najlepsi w półfinale rejonu kaliskiego PDF Drukuj Email

Siatkarze naszego LO 8-02-2012 r. wygrali półfinał rejonu kaliskiego w piłce siatkowej. Walczyli z drużynami II LO w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

 
Kołłątaj najlepszą szkołą w projekcie NEWTONA PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 4 lutego 2012 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja metodyczno- organizacyjna w ramach projektu NEWTON TEŻ BYŁ UCZNIEM. Dziekan prof. dr hab. Antoni Wójcik podczas tego spotkania podsumował dotychczasowe działania i ogłosił, że nasze Liceum jest najlepszą szkołą uczestniczącą w projekcie.

Więcej…
 
Poczuj chemię do chemii PDF Drukuj Email

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w 2009 roku jako pierwsza szkoła z południowej wielkopolski przystąpiła do projektu POCZUJ CHEMIĘ DO CHEMII. W ramach projektu 1 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli szansę wykonania doświadczeń w profesjonalnych laboratoriach badawczych pod okiem profesorów.

Więcej…
 
Studniówka 2012 PDF Drukuj Email

Nie oszukujmy się. Studniówka to dzień, na który czeka każdy z nas, licealistów, już od września. Może rzeczywiście nie każdy, ale duża część. Nic w tym dziwnego. Studniówka jest jak dobra wróżka odganiająca strach przed maturą. Wielu uważa ją za granicę szkolnych szaleństw. Powtarzamy - po studniówce trzeba się brać do pracy. W naszej szkole jej magia jest jeszcze silniejsza. Dzieje się tak za sprawą strojenia klas.

Więcej…
 
Kołłątajowskie spotkania z naukami przyrodniczymi dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych PDF Drukuj Email

Z tradycją ku nowoczesności – I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja zamierza wzorem Jędrzeja Śniadeckiego – wybitnego Polaka doby Oświecenia, „ojca” polskiej chemii (jako pierwszy w Polsce prowadził wykłady otwarte używając prostego, zrozumiałego dla wszystkich słownictwa, bogato ilustrowane doświadczeniami) zorganizować otwarte zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie w godzinach popołudniowych przez mgr Waldemara Plewińskiego w formie dwóch kół naukowych: chemicznego dla gimnazjalistów i przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych.

Więcej…
 
Mam haka na raka PDF Drukuj Email

Nasza szkoła przystąpiła do V edycji programu ,,Mam haka na raka’’ dotyczącej raka jelita grubego w której bierze udział ponad 700 zespołów z całej Polski.
,,Mam haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Warsztaty z programu „Szkoła Nowych Technologii” PDF Drukuj Email

19 stycznia 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w ramach programu „Szkoła Nowych Technologii” odbyły się warsztaty prowadzone przez trenera Microsoft Sp. z o.o. Pana Marcina Dobrowolskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas o profilach informatycznych: 1a, 1b, 2a, 3a i 3b. Podczas zajęć trener pokazał jak łatwo i szybko można stworzyć własną aplikację mobilną, pracującą pod kontrolą Windows Phone 7,

Więcej…
 
Piękno fizyki PDF Drukuj Email

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja po raz kolejny w dniu 13.01.2012 roku uczestniczyła w wykładzie z cyklu „Piękno fizyki” organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej na Politechnice Poznańskiej.

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 59 z 62

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl